Mestskadoprava.sk - Stránky o Mestskej a Regionálnej dopava v SR a ČR
Právě je středa, 18.říj 2017, 05:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tatry po pohrome
PříspěvekNapsal: pondělí, 31.led 2005, 19:54 
Električky jazdia na ramene PP- Starý Smokovec, prestup do Tatr. Lomnice je ako doteraz, čo je divné, keďže vlaky by mohli za danej situácie jazdiť priamo, resp. po minimálnej manipulácii v Smokovci až do Lomnice bez prestupu.

Busy jazdia až po Štrbské Pleso, zrejme je to časovo a personálne výhodnejšie ako do Hágov. Napriek tomu stále meškajú, a nemáte istotu, že stihnete zubačku do Štrby, ktorá bežne naväzuje na príchod električky.
Je to divné a pre mňa neprirodzené jazdiť po Tatrách autobusom, resp. autom, električka tam fakt chýba. Romantika je fuč a výfuk z autobusu mal zrejme vyústenie do interiéru, lebo sa tam nedalo dýchať.

Strašne vyzerá hlavne úsek pod Smokovcom a v jeho bezprostrednom okolí, eletrička de facto jazdí už po lúke...

Lanovka na Hrebienok má vymenené plexi okná nad dverami, ktoré rozbili popadané stromy, práca je to pravdepodobne provizórna, teda aspoň tak vyzerá, je však otázkou, či prehrdzavené skrine vozňov lanovky nepotrebujú už výmenu ako celok a či má význam investovať do solídnejšej opravy. Amatérsky poohýbané plexisklá na streche, ktoré ani nie sú vložené do pôvodných tesnení, len zvrchu prinitované lanovke nepridajú na kráse.

Už len malý dodatok. - Tatry sú fakt prázdne (s výnimkou lyžiarskych svahov, kde je situácia o niečo lepšia, ale nikde sa nečaká...
Zubačka, ktorá jazdí v sezóne s druhým sledom cca o 5-10 min po predošlej jazde býva doslova a dopísmena prázdna a zbytočná.

Predpokladám zmenu cestovného poriadku od budúceho grafikonu, resp. jazdu len hnacieho voza (bez riadiaceho voza), ako to už bývalo v minulosti.

Na Lomničák sa dostanete lanovkou bez čakania. My sme si lístok kúpili na Skalnatom a o 5 min. nás už ťahali... Teda už nečakáte pol dňa na miesto v kabíne...

Tatry sa majú čomu učiť.
V prípade hladu po návrate lanovkou do Lomnice, neodporúčam Slovenskú reštauráciu v smere na stanicu. - Interiér síce nie je zlý, ale stoly bez obrusov, príbor si musí piaty stolujúci pri stole vypýtať zvlášť, inak mu ho neprinesú, čaj a kávu vám ponúknu bez cukru... A ešte pred objednaním jedla sa s Vami čašník pustí do nepríjemnej debaty o jedle, ktoré v živote nevidel takto uvarené, ako to vy očakávate podľa názvu a podľa fotografie v menu.

Stará visutá lanovka z Lomnice na Skalnaté už 3 roky nepremáva, pôvodne bolo potrebných len 2-3 milióny na výmenu niektorých lán, t.č. by to bolo 20-30 miliónikov, čo je podľa mňa suma pre železnice zanedbateľná, nemôže byť dôvodom nerentabilita. Pochybujem, že jeden 35 ročný vozeň IC, u ktorého len oprava stála 28 mil. Sk zarobí ročne viac, ako lanovka na Skalnaté Pleso.
Lanovka v podstate je zatiaľ schopná prevádzky (overený zdroj), nemá len papiere - t.j. povolenie. Dokonca sa tajne realizovali aj minimálne posuny nosných lán, ktoré by inak skončili životnosť už skôr. Osobná kabína (číslo ma nenapadlo zistiť) je v Stanici Skalnaté Pleso, v Lomnici je t.č. len záves na lane, kabína je zvesená, resp. vymenená za nákladnú. V starej stanici Štart sa dymilo z komína...
Nákladná kabína dokáže vyviesť hore na pomocný pohon 3t materiálu, čo si nemožno predstaviť použitím novšej kabínkovej.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 01.úno 2005, 09:39 

Diky za info. Fotografie budou ? Docela by me to zajimalo

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 07.úno 2005, 17:37 

Mám fotky eště těch původních tater...
http://www.metroweb.cz/slovensko/vysoketatry.htm

Fota těch "nových" jsou někde?

Předmět příspěvku: ....
PříspěvekNapsal: sobota, 09.črc 2005, 21:20 

Kedze to tu nikto neuviedol, tak len pre uplnost. Od 10. juna je obnovena prevadzka na celom useku TEZ. Za zmienku stoji to, ze medzi Smokovcom a Popradskym plesom su dve mostne provizoria, na ktorych je obmedzena rychlost na minimum, tipujem 5 km/hod.

PříspěvekNapsal: čtvrtek, 14.črc 2005, 13:30 

Prave som si pozrel nove fotky z TEZ v galerii. Su to uz historicke zabery, este spred vichrice. To, ake ma ten vietor nasledky, je katastrofa. Tak, ako je na tycho fotkach, uz smokovecku stanicu nasa generacia neuvidi. Urcite mi prepacite tento offtopic, ale pohroma sa dotkla kazdeho, kto ma Tatry rad. A nie je nas malo.

PříspěvekNapsal: neděle, 31.črc 2005, 09:21 

Co neznicil vietor, nici poziar. Je mi do placu.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: neděle, 31.črc 2005, 10:03 

chytl sem vcera janom konec zprav, kde oznamovali ze se prozatim nebude evakuovat. Chjo tohle si tatry nezaslouzej.

Předmět příspěvku: .....
PříspěvekNapsal: neděle, 31.črc 2005, 19:50 

Ako pricinu tipujem amatersky zalozene ohnisko alebo ohorok z cigarety. Na rok by som zakazal vstup do celych Tatier akymkolvek turistom. Kazdu snahu o porusenie vstupu by som prisne trestal.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina