Mestskadoprava.sk - Stránky o Mestskej a Regionálnej dopava v SR a ČR
Právě je středa, 18.říj 2017, 23:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MHD v Ruzomberku
PříspěvekNapsal: úterý, 06.led 2004, 17:00 
Zdravim... chcem sa spytat ci ma niekto informacie o zmene mhd v ruzomberku, ze dokedy bude fungovat ten provizorny debilny experiment, v ktorom su vsetky dolezite busy povymienane a nikto nikde nestiha... cakam na vase podnety:) resp na koho sa mam obratit, ked chcem vyjadrit svoj nazor, pretoze som hadam vsetko prebrowsovala a nic:)
diky :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 15.led 2004, 12:19 

Prestudoval som si zmeny v MHD Ruzomberok a mozem povedat,ze je to pozitivny krok vo vztahu SAD, horsie voci cestujucim. Ide o to, ze SAD ma na prevadzkovanie MHD nejaky balik penazi, ten tvoria trzby a dotacie. Problem je, ked to ale nestaci na krytie nakladov. Toto vzniklo aj v Ruzomberku, pozorujem to uz min. od roku 2000. Co s tym? Trzby v MHD su problem, lebo zvysovanie cestovneho v malych mestach nepomoze. Zvysenie dotacie? Ak ma stat alebo mesto zaujem, prida. Ak mu je to jedno, co je pripad mnohych malych miest na Slovensku vratane RK, ak mesto netrapi, ze sa zvysi individualna doprava a este viac sa zaplnia ulice autami, zhorsi sa ovzdusie, tak musi prist k redukcii dopravnych vykonov. Kedze sucasna podoba MHD RK vznikla este na prelome 80. a 90. rokov, bolo jasne, ze system potrebuje radikalnu zmenu a nie zrusenie par spojov na niektorych linkach. Zmena ma dobry zaklad, vytvorili sa hlavne okruzne linky, ktore tvoria kostru MHD a zvysok ich doplna. To zle je, ze neodhadli cestovne casy, zaciatok liniek 1 a 2 je na ZST (co sa od 2.2. meni na Cernovu), a takt postavili tak, ze vsetky linky odchadzaju zo ZST tesne pred prichodom rychlika od Ziliny. Takze stacia kozmeticke upravy. Zial, toto mnohi ludia nechapu a mozno je aj chyba SAD, ze podcenili informacnu kampan.

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina