Mestskadoprava.sk - Stránky o Mestskej a Regionálnej dopava v SR a ČR
Právě je středa, 13.pro 2017, 21:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MHD Nitra
PříspěvekNapsal: neděle, 12.led 2003, 17:26 
Má někdo aktuální stav vozového parku SAD Nitra? Dost ho sháním. V loňském roce se prý nakoupil jeden Mercedes Citaro, ale neví někdo, co se nakoupí letos?
Díky
martinfaf@seznam.cz

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 13.led 2003, 19:13 
Áno v minulom roku pribudol do MHD v Nitre jeden nízkopodlažný MERCEDES CITARO.Zaujímavosťou je ,že vôbec napoužíva transparenty ale číslo linky má jednoducho zastrčené za oknom ako staré Ikarusy.Podľa prehlásenia riaditela SAD pre MHD uvažujú nakúpiť v následujúcich troch rokoch 25 až 30 nových autobusov.Takúto obnovu vozidlového parku Nitrianska MHD za posledných 22 rokov.Je to ale prepotrebné vzhľadom na super prestárly vozový park.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 15.led 2003, 00:33 

V.P.: A ake transparenty nitrianske Citaro ma namontovane? (ak ich teda nepouziva...)

Je toto vozidlo vybavene elektronickou plosinou pre vozicky? Pocul som dokonca o moznosti mat pri autobusoch Citaro namontovane az dve plosiny - jednu pri prednych a druhu pri strednych dverach.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 18.led 2003, 17:47 
Plošinu pre vozičkárov má a na tie transparenty sa pozriem.Všeobecne cestujúci na tento bus príšerne nadávajú pretože pri väčšom návale je problematické dodržať dostatočnú vzdialenosť od dverí.Fotobunka ich pri nedodržaní odtupovej vzdialenosti buď neotvorí alebo nazatvorí.Ak je na výber cestujúci daju prednosť hoc prešovským Ikarusom.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 18.led 2003, 18:47 

Tak by stalo za to, tie fotobunky odstranit. Ale to asi najprv musi skoncit zaruka... :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 01.úno 2003, 12:27 
Od 28.102003 transparenty sú funkčné / dátum môjho postrehu/.V Nitre dochádza k razantnej zmene v oblasti farebného prevedenia vozidiel MHD.V uliciach mesta sa začali objavovať autobusy v bielo-žltom laku.Sú ozaj pekne.Prešovské Ikarusy sú neustále nasadzované a stále do kopcov najrýchlejšie.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 01.úno 2003, 12:28 
Správne 28.01.2003.!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 04.úno 2003, 10:05 

Je už známe, akej značky má Citaro transparenty? Čo sa týka citlivých prahov, čudujem sa SAD NR, že v slovenských podmienkach niečo také objednala.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 26.úno 2003, 19:12 
SAD Nitra vlastní ďalši MB Citaro.Jedná sa o dvojdverovu verziu a premáva predovšetkým na medzimestskej linke Nitra-Trnava

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 06.bře 2003, 21:30 
Dozvěděl jsem se, že Nita nakoupila 15-ti metrové Citaro, které se teď zkouší v Bratislavě.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 08.bře 2003, 19:17 
Ten 15 metrový bus som v Nitre zatial nevidel a dokonca aj ten klasický predtým spomínaný jazdíaci do Trnavy , má nápis SAD Nitra ale ev. číslo bratislavske.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: neděle, 09.bře 2003, 11:47 

Zaujímalo by ma cenové porovnanie medzi 15-metrovým Citarom a 15-m. Solarisom.Viete niekdo cenu toho Citara ?

Předmět příspěvku: Citaro
PříspěvekNapsal: středa, 12.bře 2003, 06:28 
Bol som v Nitre pred cca 1,5 mesiacom prave v ten den, ked toho Medveda naburali, presnejsie, odreli mu cely bok. Skoda ho, taka nova pekna kara... Hodinu predtym som zistoval, kde je, ze ho odfotim a nic. Cena Citara a 15m Solarisu je +/- rovnaka, do 10 mil.Sk.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 20.bře 2003, 19:41 
SAD Nitra zakúpila ďalšie CITARO.Je prekrásnej bledomodrej farby.Ev.č. NR 123 CA.Jazdí na linke Nitra-Bratislava.

Předmět příspěvku: citaro
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 20.bře 2003, 20:24 

Ja som videl nejaky dlhy Nitriansky Mercedes (iba 2napravy) v modrom laku s napisom Autobusova doprava Nitra a s Bratislavskou SPZ na Mlynskych Nivach v BA... Co to mohlo byt ?

Předmět příspěvku: ako je to s tymi nitrianskymi CITARAMI
PříspěvekNapsal: pátek, 21.bře 2003, 16:16 

Nevie sem niekto napisat, kolko akych CITAR vlastne v tej Nitre je ? Uz v tom mam dost velky zmatok. Ako ktore vyzera, kde jazdi, ake ma ev. cislo (SPZ)...

Diky.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 25.bře 2003, 11:29 

V.P. >urite Citaro? nie kazdy mercedes je citaro a este k tomu medzimestsky..

SAD Presov este minuleho roku kupila 3 dialkove Mercedesy (1xTourismo a 2x Intouro), takze v Presove mame aj tych mercedesov viac.. :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 26.bře 2003, 08:32 

Ja som na Mlynskych Nivach v BA videl jeden nitriansky Mercedes - bolo to popoludni, bol svetlomodry s velkymi napismi SAD Nitra. Vzhladovo mi skor pripominal tie turecke Mercedesy, nie Citaro. Videl som ho len z dialky, takze neviem nic blizsie.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 26.bře 2003, 19:32 
Ospravedlňujem sa,ale narobil som v tom chaos.Srávne ev.č. nie je 123 ale 145.Skutočnosť je nasledovná:

M.B.Citaro mestské strieborne 1 ks
M.B.Conecto bledomodre 1 ks,ev.č. NR 145 CA
M.B.Conecto biele 1 ks,ev.č.NR 146

Bratislavské ev.č. sú zrejme prehodene na nitrianske.To súhlasí s nápisom na bokoch busov.

M.B. sa zrejme v Nitre udomácnia a ich počet porastie pretože v dnešnom vydaní VVO je vyhodnotené rokovacie konaniene dodávateľa autobusov pre SAD Nitra.Dodávateľom je Motor-Car Wiesenthal a to v počte:

pre mestskú dopravu-2 ks
pre medzimestskú - 3 ks

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 26.bře 2003, 19:36 
Diaľkové autobusy v SAD Nitra nepoznám,ale vidím,že ich typová škála je bohata ako aj ich počet.
Za zmienku snáď stojí ,že fantastické autobusy vlastní v Nitre cestovka TURANCAR.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina