Mestskadoprava.sk - Stránky o Mestskej a Regionálnej dopava v SR a ČR
Právě je úterý, 12.pro 2017, 07:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 30.srp 2005, 14:38 
NR 170 AP ,tak na tomto autobuse dnes t.j.30.8.2005 šoféroval blbec.Na Levíckej ceste dnes ráno pred 6.45 ohrozoval svojou pomalou jazdou ostatných účasníkov cestnej premávky.Bezohľadne vyšiel so "zálivu" v smere na Vráble a takou 15 km rýchlosťou brzdil premávku. Vrbovci,dajte mu kravský povoz a nie autobus !!! :!:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 31.srp 2005, 08:19 
NR 131 AP správne znie to číslo a nie 170 AP. Otravoval takto po cestách celý deň !!!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 31.srp 2005, 10:37 

Vazeni, musim Vas upozornit, ze tato stranka nie je oficialnou strankou a tak vase staznosti smeruju na uplne nespravnu stranu. Pokial sa chcete stazovat, urobte tak v knihe priani a staznosti na mestsku dopravu v Nitre na adrese :

http://www.sadnr.sk/mad/diskuzia/knihaps.php

Alebo cez email na sekretariat danej SADcky. :wink:

Předmět příspěvku: Chystaju sa zmeny v MAD Nitra
PříspěvekNapsal: sobota, 07.led 2006, 16:27 
http://www.nitraonline.sk/index.php?genPage=05&id=1492

Článok:
Nitra bude mať možno najlacnejšiu mestskú dopravu zo všetkých miest na Slovensku

Nitra bude mať možno najlacnejšiu mestskú autobusovú dopravu (MAD) na Slovensku. Povedal to v stredu na tlačovej besede primátor Ferdinand Vítek. Jedna cesta pre dospelú osobu by údajne mohla stáť 10 korún a každé ďalšie prestupovanie korunu. Radikálne sa má systém MAD v Nitre zmeniť v lete.

Mesto má uzatvorenú zmluvu so SAD Nitra s platnosťou do 30. júna 2006. Podľa primátora SAD nehospodárila dostatočne efektívne a produkovala vysokú stratu, ktorú muselo mesto hradiť. Koncom minulého roka preto mesto vypísalo súťaž na nový cestovný poriadok. Keďže ani jeden z prihlásených návrhov nesplnil očakávania mesta, neurčil sa víťazný, ale len tzv. východiskový návrh, ktorý bude treba dopracovať. V súčasnosti ho prerokúvajú mestské komisie, potom bude predložený zastupiteľstvu. Jeho súčasťou je cenový návrh s viacerými alternatívami. Ako najpriechodnejší sa podľa primátora ukazuje model 10 korún jedna cesta a korunu každé prestupovanie. Znížil by sa aj počet autobusov. Podľa Víteka je v ich súčasnosti v Nitre príliš veľa a dostatočne sa nevyužívajú. "Platíme aj autobusy, ktoré nejazdia a tie stoja 80 percent toho, čo autobusy v prevádzke. Celková kapacita prepravených osôb po novom zostane, rozdiel bude v tom, že autobusy nebudú stáť, ale jazdiť", povedal. Primátor pripustil, že sa možno budú využívať menšie autobusy, pretože niektoré linky v súčasnosti jazdia poloprázdne. Za čipovú kartu by sa už neplatilo, všetci obyvatelia Nitry by ju dostali zadarmo.

V najbližšej dobe plánuje mesto vypísať súťaž na prepravcu. Podľa prednostu MsÚ Ľubomíra Martinku by bolo optimálne vyhodnotiť ju do konca marca. Tri mesiace by boli na prípravu a osvetu a od 1. júla alebo 1. augusta by už mala MAD fungovať podľa nového systému. -m.

Předmět příspěvku: MHD
PříspěvekNapsal: úterý, 10.led 2006, 15:51 
Vítek ? Ten už toho nakecal.Dúfajme,že v tomto roku vo verejnej funkcii skončí a tak isto aj terajší poslanci mesta-hrobári!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 10.led 2006, 23:00 

Proc si okamzite vzpomenu na BB : Jak je to tady s vozovym parkem ?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 11.led 2006, 14:29 

PvvS: Vyuzity prakticky na 100% ... rezerva takmer ziadna, majetkovo vsetko patri SAD Nitra ...

Předmět příspěvku: ....
PříspěvekNapsal: středa, 11.led 2006, 21:55 

JAJCAJ: Vyuzite takmer na 100%? Lebo podla toho, co som cital, chcu znizit pocet vozidiel. Lebo viacere viac stoja ako jazdia. Ale neviem, nepoznam situaciu.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 08.dub 2006, 10:59 

Dva dni (4.4 - 6.4) som strávil v Nitre a s úrovňou MHD som celkom spokojný (iste je čo zlepšovať, predovšetkým vozidlový park). Na čo som mal štastie sa odviezť: Oboma Connectami, Citarom, ik 280 r.v. 1982 (ale po GO), 1984; Vietnamskými karosami. SOR, B731.00, B952 ani LC 735 som už nestihol, ale aspoň som ich videl. :) Najviac ma uchvátil ten kopček :D na Klokočinu, tam by 15Tr mohli jazdiť jedna radosť, dtto aj na LÚ Zobor (14 Tr). Príjemne ma prekvapila intenzita spojov na vybraných linkách (7-8 minútový interval v špičke) čo sa nedá porovnávať s neraz až tragickými 20 minútovkami v KE (však bolo treba "sanovať" ekonomiku podniku podľa s. Schwartza), to čo malo jazdiť často aj jazdilo. Informačné systémy vo vozidlách (ktoré ich mali) ukazovali všetko čo bolo treba /"aj meniny má Miroslava" :)/ Večerný nástup CEZ VŠETKY DVERE (čo pro prídení do KE ma vrátilo do tvrdej reality). Intervalová doprava, preklady na linkách (kde to samozrejme šlo).

Ak by som to mal porovnať s prevádzkou SAD BBDS tak je to neporovnateľne lepšie. Keby človek mal čarovný prútik, tak by všetky tie 900vkové karosy + dva Citelisy z BB zobral a dal ich radšej do NR a im poslal to čo jazdí teraz v NR. Však na Pakši busy a Moravčíkovu dopravu si tam už vlastne zvykli.

Síce po prídení na vlakovú stanicu som hľadal trolej, ktorú som však nenašiel. Mal som taký divný dojem, že elektrina do NR ešte nedošla.

Keď to takto pôjde ďalej MADka v NR bude vzorová prevádzka spomedzi sadiek prevádzkujúcich MHD. A nebojím sa povedať, že pretromfne aj DP.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 12.bře 2007, 18:49 
ahojte ja som Nitrancan ale co sa tyka SAD ako dopravy je to dost bieda...a najviac mi je luto ze po itre premavaju iba obycajne autobusy.kedze Nitra je dost hornate mesto mohla tu byt kludne zavedena trolejbusova doprava s ktorou sa v minulosti ratalo boli vypracovane navrhy a dokonca sa aj zacalo s vystavbou lenze neviem z akeho dovodu sa to neurobilo..:(
a otec mi spominal aj o elektrickvej doprave ktora mal byt vybudovana najma do mestkych casti ako je Chrenova-stare mesto -Mlynarce-krskany-az do Ivanky..ved uvidime co nam prinesie buducnost.
a co sa tyka tych zastaviek je to fajn len keby boli vsetky take presklene tu na Cermani nieje ani jedna :(

Předmět příspěvku: MHD nitra
PříspěvekNapsal: pondělí, 12.bře 2007, 18:51 
ahojte ja som Nitrancan ale co sa tyka SAD ako dopravy je to dost bieda...a najviac mi je luto ze po itre premavaju iba obycajne autobusy.kedze Nitra je dost hornate mesto mohla tu byt kludne zavedena trolejbusova doprava s ktorou sa v minulosti ratalo boli vypracovane navrhy a dokonca sa aj zacalo s vystavbou lenze neviem z akeho dovodu sa to neurobilo..:(
a otec mi spominal aj o elektrickvej doprave ktora mal byt vybudovana najma do mestkych casti ako je Chrenova-stare mesto -Mlynarce-krskany-az do Ivanky..ved uvidime co nam prinesie buducnost.
a co sa tyka tych zastaviek je to fajn len keby boli vsetky take presklene tu na Cermani nieje ani jedna :(

Předmět příspěvku: Re: MHD nitra
PříspěvekNapsal: pondělí, 12.bře 2007, 19:26 

Dusan85 píše:

akurát som akosi nerozumel príspevku, čo má povedať.... ľútiš tu nad nedokončenými plánmi trolejbusov či električiek, ale s tým ti nepomôžeme, to musíš povedať tým, ktorých si volil v posledných voľbách. Oni majú v rukách aj tvoje peniaze a rozhodujú, čo sa s nimi bude diať....
osobne poznám dopravu v NR, nie síce úplne, ale poznám, a myslím si, že môžeš ďakovať ľuďom zo SAD, že tam teraz nie je doprava "a la AscII solutions", kde by ste klesli na dno vďaka bývalému primátorovi.

Předmět příspěvku: Re: MHD Nitra
PříspěvekNapsal: neděle, 01.čer 2008, 09:09 

Vcelku zajimavy provoz, prekvapily me vozidla , ktery jsou aspon podle me velice solidne udrzovany .

Předmět příspěvku: Re: MHD Nitra
PříspěvekNapsal: pátek, 29.dub 2011, 23:30 

Lolek a Bolek pochodzi z Polska

Přílohy:
Poznámka: Lolek a Bolek
DSC_0966.JPG
DSC_0966.JPG [ 124.6 KiB | Zobrazeno 2697 krát ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina