Mestskadoprava.sk - Stránky o Mestskej a Regionálnej dopava v SR a ČR
Právě je pátek, 15.pro 2017, 07:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 09.úno 2005, 12:15 

burz: Ako to vyzera s poslednym zvolenskym mestskym Ikarusom, jazdi este ? Primestsky ex ZVA 18-76 v Trnave veselo sluzi na primestskej doprave s novou znackou TT-289CB ...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 10.úno 2005, 13:08 

jajcaj píše:
burz: Ako to vyzera s poslednym zvolenskym mestskym Ikarusom, jazdi este ? Primestsky ex ZVA 18-76 v Trnave veselo sluzi na primestskej doprave s novou znackou TT-289CB ...

Este stale jazdi na svojej kmenovej linke c.9. Ma tiez nove evidencne cislo, zistim pri najblizsej moznej prilezitosti.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 15.úno 2005, 10:43 

burz píše:
eMareq píše:
Nechcem tu sirit paniku, ale v spravach na Radiu Expres sa rozpravalo aj o tom, ze MHD vo Zvolene poredne (zrusenie par liniek).

No to dufam, ze uz nie. Ved redukovali linky v decembri a na zaciatku januara.

Od 1.3.2005 sa menia trasy niektorých liniek MHD (10, 13, 21) a menia čísla liniek 23-25, ktoré obsadzujú uvoľnené 2, 11, 12.
Bližšie info po preštudovaní nových CP na http://www.sadzv.sk.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 15.úno 2005, 13:02 

Valec píše:
burz píše:
eMareq píše:
Nechcem tu sirit paniku, ale v spravach na Radiu Expres sa rozpravalo aj o tom, ze MHD vo Zvolene poredne (zrusenie par liniek).

No to dufam, ze uz nie. Ved redukovali linky v decembri a na zaciatku januara.

Od 1.3.2005 sa menia trasy niektorých liniek MHD (10, 13, 21) a menia čísla liniek 23-25, ktoré obsadzujú uvoľnené 2, 11, 12.
Bližšie info po preštudovaní nových CP na http://www.sadzv.sk.

Trasy liniek 10,13,21 sa menili uz k 1.1.2005, linka c.24 bola vtedy zrusena. Z linky c.25 sa stane linka c 11, z linky c. 23 sa stane linka c. 12, linka c.2 je uplne nova, presla na nu cast spojov z linky c.9.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 15.úno 2005, 18:48 

burz píše:
Trasy liniek 10,13,21 sa menili uz k 1.1.2005, linka c.24 bola vtedy zrusena. Z linky c.25 sa stane linka c 11, z linky c. 23 sa stane linka c. 12, linka c.2 je uplne nova, presla na nu cast spojov z linky c.9.

Aha, to ohľadne liniek 10, 13, 21 a 24 som nevedel, hoc do 3.1 som bol v Kováčovej na chate. Kdesi v rádii som však počul, že koncom roka 2005 by mali vzniknúť nejaké nové linky k fabrike (Continental, či čo sa to tam stavia). To nemohli potom tie linky očíslovať 11 a 12 a nemuseli nič prečílovať.
Mimochodom, pri mojej návšteve ZV a študovaní CP jednotlivých liniek som dospel k záveru, že ich je zbytočne veľa s veľmi riedkym intevalom. Hlavne, že na čipovky možno prestupovať.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 16.úno 2005, 12:07 

Valec píše:
Aha, to ohľadne liniek 10, 13, 21 a 24 som nevedel, hoc do 3.1 som bol v Kováčovej na chate. Kdesi v rádii som však počul, že koncom roka 2005 by mali vzniknúť nejaké nové linky k fabrike (Continental, či čo sa to tam stavia). To nemohli potom tie linky očíslovať 11 a 12 a nemuseli nič prečílovať.
Mimochodom, pri mojej návšteve ZV a študovaní CP jednotlivých liniek som dospel k záveru, že ich je zbytočne veľa s veľmi riedkym intevalom. Hlavne, že na čipovky možno prestupovať.

No ta tvorba "novych" liniek je vo Zvolene dost bezna. Za chvilku to bude vyzerat tak, ze kazdy bus bude mat vlastne cislo a vlastnu trasu. V novom cestovnom poriadku su uz len 2 linky, na ktorych jazdi viac ako jeden bus (15 a 20).

Trochu nechapem tomu, preco sa tie linky museli precislovat, ludia z toho budu mat urcite dost chaos, aspon zo zaciatku. Ludia su zvyknuti, ze dlhe roky jazdila linka c.11 na Kovacovu a linka c. 12 na Sliac. Neviem sice, aka bude informovanost o zmenach, ale predpokladam, ze ako stale mizerna az ziadna...

K tej fabrike predpokladam, ze budu len predlzene trasy niektorych liniek (kedze na nedalekej konecnej bude po novom koncit 12 (!!!) liniek, co je viac ako polovica zo vsetkych) a k tomu zavodu odtial bude asi len nejakych cca 500 m.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 16.úno 2005, 18:40 

burz píše:
V novom cestovnom poriadku su uz len 2 linky, na ktorych jazdi viac ako jeden bus (15 a 20).

Ak sú vozdilá pravidelne vypravované na svoje linky, tak potom sa môžu čísla liniek rovno gravírovať na karosériu. :D Dá sa ten CP niekde kúpiť?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 17.úno 2005, 12:35 

Valec píše:
Ak sú vozdilá pravidelne vypravované na svoje linky, tak potom sa môžu čísla liniek rovno gravírovať na karosériu. :D Dá sa ten CP niekde kúpiť?

No vacsina vozidiel ma svoje kmenove linky, niektore vozidla jazdia cez den na viacerych, niektore menia linky kazdy druhy den.
No CP sa kupit daju, predavaju sa zvycajne v autobusoch a na aut.stanici. Kedze ako vidim, mas v profile Zilinu, tak mozem nejaky zohnat a doniest, som tiez v Za.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 21.úno 2005, 18:09 

burz píše:
No CP sa kupit daju, predavaju sa zvycajne v autobusoch a na aut.stanici. Kedze ako vidim, mas v profile Zilinu, tak mozem nejaky zohnat a doniest, som tiez v Za.

No to keby si mi jeden doniesol, tak by si ma potešil. Ale keby bolo možné, tak radšej ten čo platí od 1.3.2005. Niekedy v apríli by som skočil do ZV trošku poskúmať tamojšiu MHD a tento CP by mi trochu pomohol sa zorientovať.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 28.úno 2005, 17:05 

burz píše:
Este stale jazdi na svojej kmenovej linke c.9. Ma tiez nove evidencne cislo, zistim pri najblizsej moznej prilezitosti.

ZV 058BB

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 01.bře 2005, 10:19 

Valec píše:
burz píše:

ZV 058BB

Valec: Díky moc za doplnenie info. :)

Předmět příspěvku: Novinky...
PříspěvekNapsal: úterý, 29.bře 2005, 08:36 

Od zaciatku marca uz posledny zvolensky Ikarus nejazdi, zrejma je uz vyradeny. Ako klbove zostali len linky 2 (oddelena cast spojov linky 9 po skratenej trase) a 9, jazdia na nich Karosy C744(jedna z nich bola povodne na linke 9, druha presla z linky 16).
Od zaciatku platnosti noveho CP 1.3. zastavuju minimalne cez vikendy vsetky spoje, ktore prechadzaju okolo zastavky Ul.Kozaceka-Centrum na Namestie SNP aj na tejto zastavke, aj ked to nie je uvedene v cestovnom poriadku. Vystupuje tam pomerne vela ludi, aj ked mnohi z nich su prekvapeni, ze tam spoj zastal:)
V niektorych spojoch primestskych liniek prebiehala(mozno aj prebieha) anketa o spokojnosti cestujucich s cestovanim.
Od 1.3. spolocnost GranusTrans zrusila primestske linky Zvolen-B.Bystrica.

Předmět příspěvku: Dalsie novinky
PříspěvekNapsal: úterý, 29.bře 2005, 08:43 

Od 1.4. bude v plnej prevadzke nova budova autobusovej stanice vo Zvolene, ktora bola postavena kvoli stavbe OD Lidl. Budova sa ma celkom k svetu, na moje prekvapenie sa v nej objavili 4 elektronicke tabule s odchodmi autobusov zo stanice. Skoda len, ze vo stvrtok vecer fungovali len dve z nich, boli tam len odchody primestskych liniek a nad udajmi trochu chybali vysvetlivky, co ktory udaj znamena.

Přílohy:
Poznámka: Elektronicke tabule na AS Zvolen
000_0220_resize.JPG
000_0220_resize.JPG [ 92.6 KiB | Zobrazeno 2544 krát ]

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 29.bře 2005, 15:47 

Nevis kdo je vyrobcem tech tabuli ?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 26.kvě 2005, 19:28 

Prvy zvolensky Ikarus jazdi v Nitre - NR-423BK. Ma opravene plechy pod listou - nitovanim - a novy lak tejto casti vozidla (cerveny). Opravene su aj dvere (spodky). V Nitre su udajne este dalsie dva Ikarusy 280 zo Zvolena... neviete nahodou ktore to mohli byt ? tento cerveny je asi ten z fotky na linke 1 podla laku (?)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 20.čer 2005, 09:56 

PvvS píše:
Nevis kdo je vyrobcem tech tabuli ?

Vyrobcom tabuli je EM-Test Zilina.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 20.čer 2005, 10:11 

lubos píše:
Prvy zvolensky Ikarus jazdi v Nitre - NR-423BK. Ma opravene plechy pod listou - nitovanim - a novy lak tejto casti vozidla (cerveny). Opravene su aj dvere (spodky). V Nitre su udajne este dalsie dva Ikarusy 280 zo Zvolena... neviete nahodou ktore to mohli byt ? tento cerveny je asi ten z fotky na linke 1 podla laku (?)

Myslim, ze ten Ikarus NR-423 BK nie je povodne zvolensky, myslim skor, ze je z Presova. Ten z fotky, co jazdil na linke c.1 vo Zvolene, nemal sestcipe disky. Informacie o zvolenskych Ikarusoch nemam ziadne.

Dalsie novinky: V poslednych tyzdnoch sa nenapadne vytratili aj ostatne klbove autobusy (Karosy C744 jazdiace na linkach 2 a 9). Jazdia namiesto nich Karosy B732 CNG.

V posledom case sa na linkach SAD-ky objavilo viacero testovacich vozidiel. Najskor to bol Citybus z Presova (ev.c. 353), ten jazdil tyzden, potom priblizne mesiac(s dvojtyzdnovou prestavkou) jazdi rekonstruovana Karosa B731 Zliner CNG. Tieto busy su testovane na linke c.16.

Na primestskej linke Zvolen-Sliac sa objavil aj autobus MAN v primestskom prevedeni ruzovej farby s bratislavskou SPZ.

Předmět příspěvku: NR-423BK/II
PříspěvekNapsal: pondělí, 20.čer 2005, 16:33 

burz: Zvolensky Ikarus 280.08 v Nitre dostal TP, a teda aj SPZ - NR-423BK z vyradeneho nitrianskeho Ikarusu 280.08 (predtym patriaceho DP Presov, ev. c. 300).
Sestcipe hviezdicove disky (trilex) mala ta ex presovska 300-ka. Tento zvolensky ikarus taketo disky nema ...

Este otazka na upresnenie k tomu zvolenskemu ikarusu - mal niektory zo zvolenskych 280.08 nater kombinovany z dvoch odtienov cervenej farby, tj. tmavsia spodna cast a svetlejsia vrchna (alebo naopak) ? Ak ano, ktory (SPZ) ?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 21.čer 2005, 14:21 

poslem ti fotku, len ju nascanujem

Předmět příspěvku: Re: NR-423BK/II
PříspěvekNapsal: středa, 22.čer 2005, 08:20 

jajcaj píše:
burz: Zvolensky Ikarus 280.08 v Nitre dostal TP, a teda aj SPZ - NR-423BK z vyradeneho nitrianskeho Ikarusu 280.08 (predtym patriaceho DP Presov, ev. c. 300).
Sestcipe hviezdicove disky (trilex) mala ta ex presovska 300-ka. Tento zvolensky ikarus taketo disky nema ...

Este otazka na upresnenie k tomu zvolenskemu ikarusu - mal niektory zo zvolenskych 280.08 nater kombinovany z dvoch odtienov cervenej farby, tj. tmavsia spodna cast a svetlejsia vrchna (alebo naopak) ? Ak ano, ktory (SPZ) ?

No, ja som pozeral starsie fotky, na ktorych bol ten exPresovsky Ikarus. Takze to bude asi ten zvolensky.

Kombinovany nater nemal ani jeden zo zvolenskych busov, jeden bol svetlocerveny, druhy tmavocerveny.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina