Mestskadoprava.sk - Stránky o Mestskej a Regionálnej dopava v SR a ČR
Právě je neděle, 22.říj 2017, 22:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 228 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bratislava - električky
PříspěvekNapsal: pondělí, 17.úno 2003, 16:32 

celkem by mohlo bejt zajímavý že INEKOn-DPO chystá nízkopodlažní tramvaj na 1000 mm . Problém by mohl bejt v tom že by mělo mít šířku karoserie 2300 mm.
Tak se snad dočkáte.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 18.bře 2003, 09:08 

Aj Škoda DT ide vyrobiť vozidlo na 1000mm (Astru), avšak asi s nezmenenou šírkou :mrgreen: .

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 19.bře 2003, 10:52 

Narazil jsem na tyhle stránky o 100% NP tramvajích http://www.frt.cz/tramvaje/vozidla/100nt/100nt1.html

některé jsou i na rozchod 1000 mm.
kterou z nich by jste chtěli do bratislavy ?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 19.bře 2003, 10:58 

Ja by som asi vybral ULF. Tá však nie je na 1000mm...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 19.bře 2003, 10:59 

Aj Incentro sa mi páči, tá však asi tiež nie je na 1000mm...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 19.bře 2003, 11:14 
Ulf by mohl bejt , ale nedokážu si představit tu uličku u podvozků.

Předmět příspěvku: Ktoru z nizkopodlaznych ?
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 20.bře 2003, 18:54 

Tak som si prezrel vozidla a moj verdikt :

Bremská tramvaj - Velmi zaujimave riesenie, vadi mi trochu siroky predok a neviem presne aka je siroka (ked jazdi napr. v Drazdanoch, neviem ci nieje 2200mm). Kazdopadne je vyriesena na 1000, ale vzhladom na velke vybocovanie to asi nebude elektricka pre Bratislavu. Hmmm... Skoda.

Citadis - Pekne, esteticke vozidlo s primeranymi jazdnymi vlastnostami, ale prilis vysoka cena. Nehrozi.

Cobra - Zaujimava koncepcia. Trochu vyvolava strach nerovnomerne zatazenie podvozkov. Zivotnost asi nebude vysoka, i ked cena nejni az taka zla.

Variobahn - pripomina skor lahky vlak nez elektricku...

Mne sa velmi pozdava ta Milanska koncepcia... to ti je sranda... a upravit to do designu T3 a spriahat s T3... Ako predny voz, co hovorite :o-))) Len ... obmedzeny vykon na motor 40kW... to je teda hmmm.... Ale ak by sa robili podvozky na 1000mm, co tato koncepcia umoznuje, dalo by sa namontovat i vacsie motory mozno... A vykon motorov regulovat digitalne.

Nie. V skutocnosti tam nie je vhodne vozidlo. Ja som zvedavy na tu astru co bude mat natacatelne kolesa. Pokial to nebude vykusovat kolajnice, bude to vhodne vozidlo i ked ten design.... Ja by som preferoval upravit astru na Kotasoidne cela. Proste aby to malo zhodne niektore diely s K2S a nech to ma trochu lakavejsi design. Po tychto upravach by boli astry to, co by som v Bratislave videl ako najschodnejsie riesenie.

Předmět příspěvku: ....
PříspěvekNapsal: sobota, 22.bře 2003, 11:52 

K Incentru: Udajne ta firma skrachovala...neviem, skusim daco pozistovat. Nova elektricka zo Skody udajne by nemala mat natacacie podvozky...uvidime. Ale Vektra ich rozhodne nebude mat.
ZREBEC: Este raz vdaka za exkurziu. :) Fakt mile prekvapenie.

PříspěvekNapsal: neděle, 23.bře 2003, 17:24 

Sice som sa nepreviezol po trati do Dubravky, ale aj moje terajasie poznatky su nejake. Ste si isti, ze aj obycajna Astra by dokazala bez problemov jazdit po bratislavskych, miestami fakt rozbitych tratiach? Alebo sa budu rekonstruovat najhorsie useky?

PříspěvekNapsal: neděle, 23.bře 2003, 22:29 

ZREBEC: skus kunknut Incentro 6 / 3. Myslis, ze by to tiez velmi vybocovalo v zakrutach?
A este daco: vsimol som si, ze v smere z Jesenskeho ulice a z Kamenenho nam. na Safarikovo nam. chyba prepojenie. Preco bol ten smer zruseny?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 24.bře 2003, 01:31 

Nodes:
Taku zakladnu vec Ti Bratislavaci pri Tvojej navsteve nepovedali? :)
Kedze kedysi na Pribinovej ulici stalo depo elektriciek, na Sturovej ul. existovala obojsmerna prevadzka. V roku 1973, po otvoreni vozovne Krasnany bola vozovna zrusena a kompletne zdemolovana. Ako pamiatka po starej vozovni zostali kolajnice a dokonca vyhybky nielen na Sturovej ul., ale aj na Dostojvskeho rade a dokonca aj na samotnej Pribinovej ulici.

Předmět příspěvku: woof
PříspěvekNapsal: pondělí, 24.bře 2003, 10:15 

Tak... kolaje na Safarikovom namesti v smere od Kamenneho namestia su minulostou. Prave prebieha rekonstrukcia toho useku, kedy budu tieto kolaje vybrate :( . Inak tato trat bola nejaky cas urcena na odstavovanie vozidiel a potom sa vybrali vyhybky + pouzili inde a ostali len zbytky trate.

Sarko : nepovedali sme to, lebo proste sa nespytal :o-)))

Nodes : Mno... pokial nebude mat natacatelne kolesa, tak ich DPB asi chciet nebude - kolajovy brus uz mame... Ale inak by tie trate myslim zvladla ( v priebehu dvoch rokov sa ma robit vewla usekov - ma sa opravit cela Jesenskeho - nam. Lud. Stura, dalej sa hovorilo o Radlinskeho, Dalsom useku v Dubravke... A tiez prejazd v Karlovej Vsi pri Botanickej zahrade... je toho hodne. Mozno este i nejaky usek pod stanicou.

PříspěvekNapsal: pondělí, 24.bře 2003, 20:41 

ZREBEC a SARKO: Tomate tak. Byt v BA dva a pol dna a za ten cas stihnut vsetko, to sa neda... Tesim sa nabuduce...Snad to uz nebude len vylet. Ale to je ina tema, nie do fora.

PříspěvekNapsal: pondělí, 24.bře 2003, 20:44 

ZREBEC: Pred casom si mi pisal, ze na buduci rok by mala byt Astra. A ta tiez nema natacacie podvozky...a brus uz mate.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pátek, 28.bře 2003, 15:49 

Mnooooooooo... Podla vyzoru nemozes sudit... Prave prebieha umyvanie elektriciek, takze zrazu sa stav o 100 % zlepsi ??? Po technickej stranke sa neda nic vytknut. Vzhlad je vec druha... Ale DP vozy nesprejuje, su to cestujuci. A ked sa im chce vozit sa v takom svinstwe, tak to je ich vec. Cistenie je velmi drahe. Aj cestujuci si musia davat pozor na to, ze niekto tam pise... Lahostajnost prinasa vandalizmus. A ze sa vozy neumyvaju ? Za to moze sprivatizovana umyvarka.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pátek, 28.bře 2003, 16:07 

Akoze podla vzhladu nemozem sudit? Ak by sa vsetky vozy umyli a ocistili od klikihakov od sialenych writerov a hlavne udrzovali v tcistom stave tak sa stav zlepsi o 50%, Ale myslim ze sa mylis ak tvrdis ze po technickej stranke je vsetko OK. Nemusim sa v tom vyznat a staci sledovat a pocuvat.
JA viem ze DPB nemoze zato ze niekto voz posprejuje, ale taky voz treba stiahnut z prevadzky a kym nebude ocisteny viac ho tam nepustit.
A ze sa sprivatizovala umyvarka moze byt mne ako cestujucemu uplne ukradnute.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pátek, 28.bře 2003, 16:32 

Klikihaky su akurat exterier, technicky stav je to, ze to vozidlo je bezpecne a jazdi tak ako ma. A myslim, ze v tomto smere sa da vytknut Bratislave len malo.

A k tomu stiahnutiu : Kto to zaplati ? Ty chces cestovny listok za 60 sk ? Casto je voz prvy den z ustrednych dielni a zadny voz je v interieri hned dopisany. Tychto sprejerov a writerov lakaju volne a ciste plochy. cim cistejsie, tym viac. Velmi posprejovane vozidla sa odstavuju, ale keby mali odstavit kazde popisane vozidlo a vycistit, vypravilo by sa mozno polovica vozidiel. Bol som v okolitych mestach a musim povedat, ze situacia so sprejermi NIKDE nie je taka zla ako tu. A to som bol i v New Yorku.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 31.bře 2003, 12:26 

Vidis ja som mal pocit ze toho writera potesi ked sa ten jeho klikihak vynima v eline dost dlho a vidi ho cele mesto. Keby mu ho hned zamazali a pripadne aj jemu ksicht tak by ich to casom preslo. Chceto to mozno viac nie len rezignovat. Mozno vyuzit tie panely v elinach a oznamit ludom kolko stoji vycistenie tych tagov a poprosit ich rusenie takejto cinosti svojou pozornostou. Prip. vypisat odmenu za chytenie writera. :P . Hlavnou cenou by bola celorocna elektricenka. :) . Chyteny writer by cistil vozy vo vozovni. :wink:

Předmět příspěvku: Off topic
PříspěvekNapsal: pondělí, 31.bře 2003, 14:00 

Trochu off topic ale v diskusii "FOTKY" najdete UPLNE "HORUCE" a NOVE fotky novej a podla mna krasnej celoplosnej reklamy na elektricke MARTINI !!!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 31.bře 2003, 14:10 

Juro : Dobry napad s tou sutazou ...
Ale teraz vazne - situacia nie je taka jednoducha - staihnut popisane vozidlo. Ako to uz Zrebec napisal - keby striktne trvali na okamzitom odstraneni vsetkych carbanic, tak by tu naozaj nic nemohlo premavat. Najhorsie je, ze niektore z "vytvorov" sa ani odstranit nedaju. Nepomahaju ziadne cistiace prostriedky, da sa to len pretriet, aj to casto az niekolkymi vrstvami - a kto to zaplati ? A hlavne - kto to bude stale robit - DPB na to nema dost ludi.
DPB zvolil taktiku - nechat to tam, aby si ludia sami uvedomili, co je pekne a co nie - ludia nadavaju, ale aby sami nieco aktivne spravili - ved by stacilo upovedomit vodica - ten zavola dispecerov, policiu a je to - som si isty ze by stacilo zopar takych zasahov a skupinka writerov s tym prestane.
Neustale minanie financnych prostriedkov na cistenie situaciu nevyriesi.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 228 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina