Mestskadoprava.sk - Stránky o Mestskej a Regionálnej dopava v SR a ČR
Právě je pátek, 20.říj 2017, 22:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 563 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: SAD Poprad - všeobecná diskusia
PříspěvekNapsal: pátek, 04.říj 2013, 11:50 

Dnes o tom píšu aj článok: http://poprad.korzar.sme.sk/c/6958184/t ... mrazy.html

Inak je zaujímavé, že ste minule v zime mali u seba elektrobus značky SOR, ktorý fungoval ako skibus. Koncepcia SOR-u sa im zdala nevhodná, že sem dotiahli autobus čínskej výroby???

Inak marko, nevieš na akých linkách to jazdí? Ale keďže skúšajú, tak asi budú striedať linky, alebo sa mýlim?

PříspěvekNapsal: pátek, 04.říj 2013, 21:36 

Števo jazdí s vodičom z 516CG, dnes robil L6, čiže od pondelka by mal robiť, ak nič nezmenia, L2 s odchodmi z AS o 5:20, 7:00, 11:10, 13:10, 15:20, 17:10 a L1 o 10:00.

PříspěvekNapsal: sobota, 05.říj 2013, 06:13 

Inak troliga ma uz ale rok a pol rozrobeny 12meter LE bus, neplanuje ten cinsky voz nejako ctrl+c ctrl+v odkukat ako sa bude chovat na mhd? Podobne ako z leva spravil kona?

PříspěvekNapsal: čtvrtek, 10.říj 2013, 08:58 

tootti: Nechcel som to povedať nahlas, ale mám z toho podobný pocit ako píšeš aj ty. MAN sa podarilo okopírovať mimoriadne do detailov. Obávam sa, že ten elektrobus čaká podobný osud.
Tak dúfam, že aspoň sa mu čo to pridá na kvalite, lebo koncom augusta som cestoval Leonisom PP-519CG, ktorému sú aktuálne 4 roky a jazda v ňom bola vyslovene strašná. Všetko vnútorné obloženie podložené kúskami kartónu, aby vibráciami nevŕzgalo, vzadu schodisko, na ktoré sa ani SOR nehrabe, hluk motora skoro ako v legendárnych Ikarusoch, že si nepočujete vlastného slova, rozhegané dvere, a sedadlá tiež nie sú ktovie ako fantastické. Ak by som mal cestovať dlhšiu trasu radšej volím státie. Proste som mal pocit, že ten autobus má krátko pred vyradením.

Za to v eurobuse je Karosa B732 SN-062AH, ktorá má 24 rokov, ale oproti tomu Leonisu to je skvost! Radosť je ňou cestovať.

PříspěvekNapsal: středa, 16.říj 2013, 17:48 

carchye píše:
Stefco ale musis to brat tak, ze tie vozy su robene tak aby vydrzali cca 8 rokov, preto su aj o polovicu lacnejsie, co dava logiku. Za menej penazi vac vozov a po par rokoch ich zase vymenim a nemusim robit GO ale idem s dobou. Uz boli tento rok vyradene aj prve Novoplany z prvej varky cca 3- 4 kusky a nepochybne buduci rok pojdu dalsie. Tym padom maju stale co vyrabat a stale tam jazdia aj nove busy da sa povedat. V Levoci uz stoji cca dalsich 5 az 10 busov nachystanych pre Poprad.

Co sa tyka Troligu viac ma stve ze nedotiahol do konca klbak, lebo 173AV bol odstaveny od 07/2013 a co sa tyka cinskeho busu cital som clanok, ze to ma vyrabat v licencii a nie kopirovat, navyse cinanko by chcel cez troligu vyrobit pre europsky trh cca 100 vozov rocne.

carchye:
Rozumiem, čo tým chceš povedať, ale nejak sa s tým neviem stotožniť. Mne osobne prekáža súčasný trend vo vyrábaní každého produktu takpovediac na skládku. V súčasnosti nie je problém kúpiť produkt, ktorý sotva dosiahne záručnú lehotu a potom na ňom niečo odíde a môžeš kupovať náhradné diely v tom lepšom prípade, v tom horšom rovno nový produkt.
Áno je to logické ako to popisuješ, pripúšťam, ale v konečnom dôsledku dopravca na tom nič neušetrí. Výhodu má len v tom, že kúpi viacero vozov naraz, inak by musel obnovovať svoj vozidlový park pomalším tempom.

Som rád, že sú to autobusy slovenskej výroby, veď pomaly tu na Slovensku už nič slovenské nemáme. Lenže v prípade výroby autobusov by som vsadil skôr na kvalitu ako na kvantitu.
Životnosť autobusu na 8 rokov totiž svedčí o tom, že tam proste prvok kvality nebude hrať prvotnú úlohu. Navyše tie autobusy si prezývku "LENEŠ" nevyslúžili len pre srandu, ale zrejme pre svoju povesť. Ide tu o dobré meno výrobcu a jeho imidž, ktoré nižšou kvalitou môžu dostať na frak.
Isteže kupujú ich aj iné slovenské mestá nielen Poprad, ale aj Lučenec, Humenné, Prešov atď. Ale v Prešove pokiaľ viem, najnovšie vozy došli SOR-y. Troligove autobusy už mali vyskúšané, tak prečo potom siahli po SOR-e? Teraz neobhajujem SOR ako lepšiu značku, len chcem podotknúť, prečo teda nekúpili Troligove autobusy, keď ich kúpa sa javí mimoriadne zaujímavou? Troliga predsa vyrába rôzne modelové rady, s tým by problém nebol...
Dnes sa už nevyrábajú veci ako niekedy s trvanlivosťou pomaly na večnosť, ale myslím si, že u autobusov by mala byť 10-12 ročná životnosť štandardom. A nie, že sa mi vozidlo rozsype po 8 rokoch. (v prípade nižšie spomínaného Leonisu sú to v podstate 4 roky, a už sa rozsypuje).
Veď aj ten Sirius, ktorý vyrobil je pre mestá populárny, a samotný nápad je zaujímavý, lenže konštrukčne je nedokonalý. Nebolo treba vsadiť na retro štýl, ale skôr na súčasné požiadavky modernej doby. Stačí sa pozrieť na to, aké doubledeckre jazdia v Nemecku a vziať si príklad (spomeniem napr. MAN Lions City Doubledecker, keď už Poprad začal s tými MAN-mi.)

Proste aj PP-269BX, ktorý jazdí (Svit) - Poprad - Vydrník už má toho dosť, a vozidlo má 5 či 6 rokov a pokým som bol v Hrabušiciach cez leto, tak neraz sa stalo, že spoj prišiel viac než polhodiny zmeškaný s náhradným vozidlom lebo to ten Novoplan jednoducho nezvládol. Mrežu motora už kvalitne žerie hrdza, a bzučí skoro ako vysávač.

Držím mu palce, a verím že časom bude presadzovať kvalitu na úkor kvantity, pretože ozaj ak mám porovnať 4-ročný Leonis (PP-519CG), a 24 ročnú Karosu (SN-062AH), tak Karosa s prehľadom víťazí na celej čiare.

Takže toľko odomňa :) Necestujem často popradskými autobusmi, niekto kto má viac skúseností môže napísať svoje postrehy a názory k Troligovým autobusom. Nechcem ho zase hneď odpísať, ale môj zážitok z minula sa jednoducho inak opísať nedá, skutočnosť je taká aká je.

PříspěvekNapsal: čtvrtek, 17.říj 2013, 18:16 

Súhlasím s Carchyem, čokoľvek v Poprade by dopadlo podobne. Dnes už vyradené Karosy, hoci boli po GO, takisto vyzerali otrasne. Aj MANy na MHD už nie sú v najlepšom stave, 643 a 647 majú poodpájanej toľko elektroniky, že na palubnom PC majú veľký nápis STOP, 647 má okrem toho problém so vzduchom (dvere, kneeling). Leonisy sú roztrasené od novoty, predsa len sú to prvé kúsky, pri prímestských má výrobca trochu väčšie know-how, ale to ako tie vozy vyzerajú je výsledok hlavne prístupu k nim. Okrem toho sa v SAD často nedodržiava grafikon, rôzne zachádzky a podobne sú ignorované, cestujúci so svojimi oprávnenými sťažnosťami väčšinou neuspejú, a to dokonca ani u mesta. Drvivá väčšina vodičov si z princípu privyrába nevydávaním CL, čiže straty z cestovného musia byť tiež nezanedbateľné, informovanosť cestujúcich takmer žiadna. V priestoroch AS je veľká telka, na ktorej boli kedysi vypísané priebežné odchody autobusov, dnes tam beží len reklama (nedávno dookola len na Troligabus a nejaký psí salón). SAD Poprad preto nepôsobí veľmi pozitívnym dojmom.

PříspěvekNapsal: neděle, 20.říj 2013, 09:31 

Už ani 207AU nejazdí, takže už iba 942BE a v KK jazdí už z Karosy iba 346BD, 419AZ, 206BD a 054AD.

PříspěvekNapsal: pondělí, 21.říj 2013, 16:21 

marko92: Takýmto prístupom som šokovaný! :shock: :shock:
Z toho mi vyplýva, že SAD Poprad funguje podľa 2 pravidiel:
1. pravidlo: Všetko je v pohode.
2. pravidlo: Ak náhodou niečo nie je v pohode, platí pravidlo číslo 1.

Nerozumiem tomu, ako môžu takto fungovať. Budujú si zlé meno v očiach verejnosti, a v podstate im je to jedno. Čakajú až na nejaký prúser? A potom budú pozerať prekvapení, a budú rozmýšľať o dušu, že ako sa to mohlo stať? Najhoršie je na tom to, že vedia o svojich chybách, ale kašlú na to. Tak ako si aj spomínal, cestujúci môžu písať aj tonu sťažností a oni im zalepia ústa automatickými odpoveďami typu: "Vieme o tom, poriešime to". No a oni o tom vedia, ale neriešia to.

Oni v podstate fungujú na tento spôsob:
Máme problém? No a čo teraz...
Máme kopu starých vozov? No a čo, nemáme peniaze na nové.
Máme nové vozy? To je jedno, šak aj tak na údržbu nie sú peniaze.
Máme zlé CP? To je jedno, čím menej vás pocestuje, tým skôr škrtneme spoj a ušetríme.
Nepáči sa vám? Necestujte...
S takou stratégiou by som takú firmu rovno zrušil. Keď na to nemám, nepodnikám.

Nerobia dopravu pre ľudí, ale pre peniaze. Isteže, cieľom každej firmy, každého podnikateľského subjektu, je dosiahnuť zisk. Ale takýmto prístupom zisk jednoducho dosiahnuť nemôžu, aj keby ako chceli.
Nie aby sa snažili byť prví v tom, ako dobre vykonávajú svoju činnosť, aký majú dobrý vozový park, ako vedia nastaviť podmienky tak, aby boli ľudia s nimi spokojní. Všetko presne naopak. Len odvrknú, že šak to funguje všade tak, tak čo by sme my boli nejaká výnimka. S takým prístupom, nech si zbalia svojich 5 švestek a nech idú preč. Nutno dodať, že za to nemôže len samotná SAD Poprad, ale aj všetky subjekty čo s ňou súvisia, teda mesto Poprad, VÚC Prešov a ďalší.

PříspěvekNapsal: pondělí, 21.říj 2013, 19:22 

Stefco presne ako hovoríš, stačí sa občas previezť linkou MHD č. 3 a sledovať, či spoj ktorý má vo Veľkej zachádzať k cintorínu, či tam aj naozaj pôjde. Možno tam je nástup cestujúcich minimálny, ale nikto ani žiadny vodič podľa mňa nemôže byť jasnovidec, aby vedel, či tam práve niekto nečaká.
Podobná situácia je na linke č. 5. Ak nie sú cestujúci zo Stráží, vodič to šľahne rovno na stanicu bez toho, aby prešiel všetkými zastávkami na trase. Neraz som chcel cestovať z Levočskej na AS, no autobus jednoducho neprišiel. Odpoveď zo SAD? "Podľa podrobnej analýzy cestovných lístkov zo Stráží cestovalo niekoľko cestujúcich, vodič na osobnom pohovore uviedol, že šiel v zmysle cestovného poriadku...". Pár dní na to som skúsil nastupovať na Kukučínovej (predchádzajúca zastávka), kde sa ma vodič spýtal, kam cestujem a šli sme samozrejme priamo na stanicu.
Toľko pár konkrétnych príkladov.

PříspěvekNapsal: neděle, 27.říj 2013, 19:07 

339BD sa bude šrotovať?prečo? Inač nevedel by mi niekto z 370BD zohnať budiky? :D S tou Karosou som cestoval takmer denne,a som taky menši zberatel tychto veci :)

PříspěvekNapsal: pátek, 01.lis 2013, 09:15 

Toledo244 píše:
339BD sa bude šrotovať?prečo? Inač nevedel by mi niekto z 370BD zohnať budiky? :D S tou Karosou som cestoval takmer denne,a som taky menši zberatel tychto veci :)

339BD bude vyradený pre zlomený rám a spojku tak ako aj 370BD a kde si s ňou cestoval? odkial kam?

PříspěvekNapsal: sobota, 02.lis 2013, 07:25 

Chodil som s nou skoro každy den z PP do KK,13:05 odchadzala z PP
Inač pri 339BD som si všimol že vodič radil z dvojky hned do štvorky :D

PříspěvekNapsal: sobota, 02.lis 2013, 08:07 

Toledo244 píše:
Chodil som s nou skoro každy den z PP do KK,13:05 odchadzala z PP
Inač pri 339BD som si všimol že vodič radil z dvojky hned do štvorky :D

aj šoféra poznáš? áno tam bola pokazená prevodovka, keby dal do 3 tak by sa rozsypala prevodovka

PříspěvekNapsal: neděle, 03.lis 2013, 07:55 

Šofera poznam len z videnia.Inač ty si tiež šofer? Možno budeme kolegovia :)

PříspěvekNapsal: neděle, 03.lis 2013, 08:29 

Toledo244 píše:
Toledo244 píše:

Koľko máš rokov? Ja nie som šofér. Robím tam mechanika

PříspěvekNapsal: neděle, 03.lis 2013, 11:25 

No zatial mam len 18,ale chcel by som jazdiť s autobusom :)

PříspěvekNapsal: pondělí, 04.lis 2013, 06:40 

A nevieš prečo boly vyradene 171AV a 245BD? :)

PříspěvekNapsal: sobota, 09.lis 2013, 08:46 

Toledo244 píše:
A nevieš prečo boly vyradene 171AV a 245BD? :)

171AV bola už zlomená a 245BD bola vyradená pre motor

PříspěvekNapsal: pátek, 06.pro 2013, 18:47 

942BE mala dnes nehodu

PříspěvekNapsal: pátek, 06.pro 2013, 18:51 

Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 563 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina