Mestskadoprava.sk - Stránky o Mestskej a Regionálnej dopava v SR a ČR
Právě je úterý, 17.říj 2017, 05:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 201 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 13.říj 2005, 07:31 

Ano, stranky planujeme aj dalej rozvijat. Co sa tyka fotografii, nepovazujem ich pridavanie za bezhlave. V pripade, ze ti to tak pripada, skus vysvetlit preco. A novinky ? Od nemenovanej stranky novinky nepreberame, od JOJ uz toboz nie.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 13.říj 2005, 12:28 
Tak sa rozvíjajte ďalej, ale mam dojem, že idete opačným smerom.

K tomu ďalšiemu snad len ukažka:
OD SLOVA DO SLOVA:
Vyraďovanie vozidiel v roku 2005
Přidal: E499
Datum: Sep 26 2005 13:23:48

Od začiatku roka 2005 vyradil z prevádzky Dopravný podnik mesta Prešov, a.s., celkovo 3 vozidlá:

- sólo trolejbus Škoda 14 Tr07 ev. č. 74
- kĺbový trolejbus Škoda 15 Tr02/6 ev. č. 86
- kĺbový autobus Ikarus 280.08 ev. č. 288

Do konca roka budú vyradené ešte zostávajúce tri Ikarusy 280 a dva autobusy Karosa v nadväznosti na dodávku piatich nových autobusov.

KOMBINACIA DVOCH SPOMINANYCH ZDROJOV - vysledna sprava navyse nie je uplne pravdiva (1. nepochopenie originalu, 2. min. jeden udaj pochadza z TV prispevku)
Havária Ikarusu 415 ev.č. 1006 a zrážka električky s chlapcom
Přidal: E499
Datum: Sep 29 2005 15:49:22

Dňa 29. septembra 2005 okolo 12h sa stala vážna nehoda autobusu Ikarus 415 ev.č. 1006 na križovatke Patrónka, pri ktorej autobus čelne narazil do stĺpu trolejového vedenia. Autobus jazdil na L37. Vo vozidle bolo ľahko zranených 11 cestujúcich.

Dňa 5. októbra o cca 7h došlo k vážnej nehode na začiatku električkovej zastávky Riazanská v smere do centra. Podľa neoficiálnych údajov sa bratia medzi sebou postrkovali a jeden druhého zhodil pod električku. Našťastie chlapca neprešla električka vďaka duchaprítomnej vodičke, ktorá šliapla na brzdu. Chlapca odviezli do nemocnice s vážnejšími zraneniami. Električka, ktorá skoro zrazila chlapca, mala ev. č. 7074 a premávala na L17.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 13.říj 2005, 18:01 

Mily Robo. vacsina prispievatelov ma aspon tolko slusnosti, aby sa prihlasila.

1) Zdrojom nie je ta stranka, ale ta stranka ma spolocny zdroj ako my. To, aku ma sprava podobu je cisto na autorovi.

2) Informacia o nehode autobusu je v tom stave ako bola zverejnena v case ked bola davana na web. Tiez je overovana z viac zdrojov.

Co sa tyka informacie o nehode elektricky, ako si sam uviedol, je to kombinovane z viacerych zdrojov.

Vysledky naseho snazenia budu pristupne na webe uz onedlho. Momentalne riesime otazky hostingu.

A dozvieme sa aj preco je pridavanie noviniek "bezhlave" ?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 17.říj 2005, 11:41 

lubos píše:
Ano, stranky planujeme aj dalej rozvijat. Co sa tyka fotografii, nepovazujem ich pridavanie za bezhlave. V pripade, ze ti to tak pripada, skus vysvetlit preco. A novinky ? Od nemenovanej stranky novinky nepreberame, od JOJ uz toboz nie.

No, ja by som tiež povedal, že fotky sa pridávajú dosť bezhlavo. Niekedy nie je žiaden up-date, niekedy aj tri. A to ešte nehovorím o kvalite niektorých fotiek. Skúsil by som vymeniť kvantitu za kvalitu.

A možno by som sa trošku pohral aj s grafikou, tá šedá farba je pochmúrna. Však toto nie je stránka pohrebnej služby. :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 18.říj 2005, 12:04 

Súhlasím, že pred prázdninami boli aktualizácie pravidelnejšie, ale táto nepravidelnosť je momentálne spôsobená úpravami stránok, ktoré si tiež vyžadujú svoj čas. Po ich dokončení by sa to malo zlepšiť.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 18.říj 2005, 15:32 
mozes konkretizovat ake zmeny sa chystaju?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 20.říj 2005, 07:48 

Jedna sa hlavne o zmeny, ktore umoznia lahsiu spravu stranok ako redakcny system a dalsie. Vacsina skriptov je uz hotova, zdrzanie je sposobene potrebou prepracovania sucasnych stranok do noveho systemu a dalsimi technickymi detajlami.

Detajlnejsie by som sa k tomu rad vyjadril, ked bude znamy datum spustenia. Kazdopadne s datumom spustenia dojde aj k doplneniu a k aktualizacii popisov, ktore uz su na mestskej a pribudne aj niekolko dalsich.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 20.říj 2005, 21:10 
Valec píše:
lubos píše:

No, ja by som tiež povedal, že fotky sa pridávajú dosť bezhlavo. Niekedy nie je žiaden up-date, niekedy aj tri. A to ešte nehovorím o kvalite niektorých fotiek. Skúsil by som vymeniť kvantitu za kvalitu.

A možno by som sa trošku pohral aj s grafikou, tá šedá farba je pochmúrna. Však toto nie je stránka pohrebnej služby. :D

Suhlasím, že by webmastri mohli trosku fotky aj preberať, niektoré vážne nie su hodné dnešnej digitalnej doby...uznávam, také fotky boli v začiatkoch rozmachu internetu samozrejmosťou, ale v porovnaní s inými stránkami to potom kvalite webu velmi nepomáha...

Čo sa týka popisov občas by na škodu neboli, ale z vlastnej skúsenosti viem že práve popisy sú to čo najviac brzdí updaty.

Ešte jedna otázka...KTO JE ROBO :twisted: 8-)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 26.říj 2005, 15:49 

Inac, preco niesu moje popisy pri fotkach KDS a B 732 [ke] z najnovsich updatov. Ved som ich posielal spolu s fotkami??? Pri 3701-tke popisy su, tak aky problem?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 27.říj 2005, 18:52 

priznam sa ze som bohuzial vtedy nemal tolko casu, pridam ich mozno uz zajtra.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 31.říj 2005, 21:15 

Proč smí odpovídat do sekce Virtuální dopravní podniky jen uživatelé se zvláštním oprávněním?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 01.lis 2005, 15:01 

7Tr4 píše:
Proč smí odpovídat do sekce Virtuální dopravní podniky jen uživatelé se zvláštním oprávněním?

To je projekt pouze pro schvalene cleny . Pripadne nove Dp se mohou prihlasit pres SZ , ostatnim clenum, tedy me, lubosovi, jajcajovi, Afenotovi ..

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 12.lis 2005, 13:48 

test prepínam, končím.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 12.lis 2005, 14:06 

Ja by som si želal, aby si uživateľ mohol editovať svoje vlastné príspevky. Neviem či na to je potrebná vyššia verzia phpBB, alebo treba extra kód dorobiť sem.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 12.lis 2005, 15:47 

eMareq píše:
Ja by som si želal, aby si uživateľ mohol editovať svoje vlastné príspevky. Neviem či na to je potrebná vyššia verzia phpBB, alebo treba extra kód dorobiť sem.

To umoznuji vsechny verze . Nad prispevkem , je citovat a upravit. Pokud, ne , na icq poradim

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 17.lis 2005, 08:47 
To naschvál pridávate také nepodarené fotografie a navyše opäť bez popisov? Nehľadiac na to, že fotky sú krivé, rozmazané, tmavé, ich najväčším nedostatkom je, že nemajú žiadnu významnejšiu hodnotu. Najmä autor by si mal uvedomiť, že tu nejde o masové fotenie každého prostriedku MHD za každých okolností, hlavne aby som mal na webe čo najviac fotiek. Už si to konečne uvedomte! Som zvedavý, aké ospravedlnenie tých fotiek si zase vymyslíte.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 17.lis 2005, 10:05 

Toto už je čo? píše:
To naschvál pridávate také nepodarené fotografie a navyše opäť bez popisov? Nehľadiac na to, že fotky sú krivé, rozmazané, tmavé, ich najväčším nedostatkom je, že nemajú žiadnu významnejšiu hodnotu. Najmä autor by si mal uvedomiť, že tu nejde o masové fotenie každého prostriedku MHD za každých okolností, hlavne aby som mal na webe čo najviac fotiek. Už si to konečne uvedomte! Som zvedavý, aké ospravedlnenie tých fotiek si zase vymyslíte.

Ano, samozrejme. Sme nejaky fotokruzok alebo nejaka stranka, kde vazne o tu kvalitu ide. Ale nie je dovod na taketo reci, podla mna ide o to, aby ta fotka bola. A este mi vysvetli jednu vec. Kupil by si nejakym clenom fotak, ktory bude pocas vsetkych rocnych obdobi, dazda, snehu fotit rovnako KVALITNE? Vedel by si odfotit kvalitne najma ked silno prsi a elektricka ide 40 km/h? Ak nie, tak neryp. :x

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 17.lis 2005, 10:17 
Vôbec nejde o tom, aby ta fotka bola. Ale mne je to jedno, už naozaj neviem ako by táto stránka mohla klesnuť ešte hlbšie.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 17.lis 2005, 10:40 
A ešte niečo. Keď neviem fotit za zlých svetelných podmienok tak NEFOTÍM. A keď už fotím a odfotím zle, tak si tú fotku dám do archívu, ale nebudem ju vystavovať na webe, pretože by to vyzeralo tak, že sa chcem za každú cenu zviditeľniť, nech to stojí čo chce. Mal by si sa prihlásiť do Superstar. Chceš byť slávny, ale nejde ti to.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 17.lis 2005, 11:08 

Toto už je čo? píše:
A ešte niečo. Keď neviem fotit za zlých svetelných podmienok tak NEFOTÍM. A keď už fotím a odfotím zle, tak si tú fotku dám do archívu, ale nebudem ju vystavovať na webe, pretože by to vyzeralo tak, že sa chcem za každú cenu zviditeľniť, nech to stojí čo chce. Mal by si sa prihlásiť do Superstar. Chceš byť slávny, ale nejde ti to.
No dobre... ja nechcem byt slavny.

A navyse si myslim, ze ty z navstevnosti neuberies. Je tu vela dalsich ludi, ktorym sa tu paci a kvoli nejakej nepeknej fotke neodidu prec. To si uvedom!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 201 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina