Mestskadoprava.sk - Stránky o Mestskej a Regionálnej dopava v SR a ČR
Právě je pondělí, 23.říj 2017, 08:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: SAD Bratislava - všeobecná diskusia
PříspěvekNapsal: neděle, 17.dub 2005, 10:45 

Ktorá trasa z tých, ktoré zabezpečuje SAD Bratislava sa vám najviac páči?
Mne sa nepochybne páčia tieto dve: Bratislava - Čataj (Bratislava AS, Bratislava Prievozská, Bratislava Bajkalská, Bratislava Istrochem, Bratislava DPMB, Bratislava panel. sklad., Bratislava Zlaté piesky, Bernolákovo, Veľký Biel, Senec, Blatné, Kaplná, Igram, Čataj), a trať: Bratislava - Pezinok (Bratislava AS, Bratislava Prievozská, Bratislava Bajkalská, Bratislava, Mladá Garda, Bratislava Predmestie, Bratislava Pekná Cesta, Bratislava Trávna, Bratislava Pri Vinohradoch, Svätý Jur, Pezinok Tesco, Pezinok námestie. :!:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: neděle, 17.dub 2005, 13:24 

milannco: Jednoznacne preferujem primestske trasy: "Bratislava - Pezinok - Modra" a "Bratislava - Stupava - Lozorno - Rohoznik", ale s jednou podmienkou - musi to byt Ikarus 280.10, co je dnes uz vzacnost ...

http://mestskadoprava.sk/galeria/pictur ... ge_id=2497

P.S.: Temu som presunul sem do "Všeobecná diskusia o SAD a ČSAD", nakolko sa sem logicky viac hodi ...

Předmět příspěvku: Otázky ohľadne SAD Bratislava
PříspěvekNapsal: sobota, 20.srp 2005, 22:29 

Dnes som cestoval jedným zo spojov SAD Bratislava a využitý teda bol až príliš (mnohí ľudia stáli). Tak mám zopár otázok:

1; Ohľadne SAD je akosi ticho, ako sa darí napr. SAD Bratislava? Je v strate?

2; Kto ho vlastne vlastní - patrí časť SAD BA aj štátu alebo napr. Bratislavskému samosprávnemu kraju? Zvyšok patrí komu?

3; Aká je situácia ohľadne počtu liniek a spojov? Plánuje sa pridanie či skôr ubranie? Skôr to druhé, že?
- Oproti minulosti je aj tam iste dosť veľký pokles výkonov (do niektorých oblastí už dokonca nepremáva: Slnečné údolie za Limbachom, rekreačná oblasť Košarisko za Borinkou)...

4; Ako prebieha spôsob platenia za prepravu v zahraničí? Aj tam si každý kupuje u vodiča v hotovosti lístok na určené miesto (v hotovosti alebo odpočítaním obnosu z karty)?
- Nepripadá mi to vhodné pre 21. storočie, ale lepší spôsob som nevymyslel. Cestujúcich načierno je tam takto iste minimum na rozdiel od našej MHD.

5; Už sú všetky podniky SAD sprivatizované? Ak áno, prečo majú rovnaký názov?
- Napr. v Česku majú rôzne dopravné spoločnosti rôzne názvy...

6; Používajú všetky SAD na slovensku pri vydávaní lístkov aj na transparentoch informačný systém Emtest?

7; Dá sa podľa palubáka spätne overiť počet cestujúcich, odkiaľ kam cestovali a tak? Existujú aj v SAD revízory?
- Raz v správach na TV Markíza hovorili, že áno, aby vodiči nevozili svojich známych zadarmo...

8; Ako je to u SAD s nákupom nových vozidiel?
- Plynofikácia "vrakov" ich tuším nezasiahla tak ako DPB...

9; Koľko vozidiel asi má SAD Bratislava? A koľko DPB? Pre porovnanie...

10; Koľko kilometrov denne približne najazdia v porovnaní s DPB? Určite málo oproti DPB, že?

11; Rôzne SAD vraj majú rôzne sadzby cestovného, takí dôchodcovia nad 70 rokov v SAD BA platia evidenčné cestovné 5,-Sk za každých započatých 50 (alebo len 25???) kilometrov? Ako je to inde? Za diaľkové spoje platia dôchodcovia nad 70 polovicu?

12; Nemohli by mať SAD aspoň na niektorých prímestských linkách jednoduchšie cestovné poriadky bez toľkých vysvetliviek podobné tým v mestskej doprave? Čo vy na to?

13; Čo je podľa vás lepšie?
a; vylepenie kompletného cestovného poriadku celej linky na každej zastávke ako napr. v SAD Bratislava

b; vylepenie len cieľovej zastávky, pri ktorej sú uvedené spoje tam idúce ako napr. v SAD Žilina

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 20.srp 2005, 22:46 

Peon:

K niektorym bodom sa vyjadrim:

6. EM-TEST pouzivaju vsetky SAD, ale niektore pouzivaju aj ine systemy zaroven, napr. BUSE transparenty, co je komplikovanejsie na ovladanie, lebo tam musia byt dva palubaky (napr. tie trnavske Novoplany)
SAD Nitra v MHD pouziva system R&G Mielec - transparenty aj odbavovaci system CL

7. Isteze palubaky EM-TEST zaznamenavaju pocet predanych CL, za aku sumu, a aj ciel cesty (okrem MHD samozrejme)
Revizori existuju aj v SAD, prave kvoli spomenutemu dovodu - kontrola vodicov, SAD povacsinou ale nemaju vlastnych revizorov, ale im kontrolu robia ceski revizori (CSAD Ingsped, alebo tak nejak sa ta firma nazyva)

8. Ako kde - ale vo vseobecnosti sa obnovuje nakupom novych vozidiel + GO autobusov Karosa 700. SAD Bratislava teraz uz len nakup novych (tento rok ale zatial nic) - starsie Karosy 700 uz sa v poslednom case na modernizacie neposielaju (GO vozidiel SAD Bratislava robili v ROSERO-P, Spisska Nova Ves)
SAD Bratislava ma cca. 30 ks Karosa C734 s pohonom CNG

9. SAD Bratislava - cca. 280 - 300 autobusov
DP Bratislava - cca. 475 - 500 autobusov (+ E, T)

11. Ano, zlavy poskytovane jednotlivymi SAD na primestskej a MHD pre dochodcov, studentov, ZTP su rozne ...
V dialkovej doprave plati volna tvorba cien - kazdy dopravca ma ine ceny ...

12. Tazko - spoje su prisposobovane konkretnym potrebam, vacsinu poznamok primestskych liniek vsak tvoria len udaje o obmedzeni daneho spoja (prac dni - x, skolske vyuc. - c, prazdniny - w, nepremava cez sviatky - napr. r, a pod.) + cakanie na pripoje - co su uzitocne informacie, tak v tom nevidim problem ...

13. ja preferujem sposob a) - z neho totiz ziskam viac informacii ... SAD Bratislava na ASMN ale pouziva system b) ...

14. na dialkovych linkach, tam je toho vela - takmer vsetky podniky SAD a ich zavody (nema zmysel to rozpisovat + plno sukromnikov (Slivtour, L&J MORE, MUČINA, KA&LO, V-trans, TURANCAR, ...)

primestske linky - okrem SAD BA:
SAD Dunajska Streda (+ DZ Galanta) - linky smer DS, GA, Velky Meder ...

SAD Trnava - linka do TT cez Budmerice, Modru a linka do Senice cez Rohoznik (SAD Trnava - prevadzka Senica)
+ nejake spoje aj prev. Hlohovec a Piestany - primestske linky do Hlohovca a Piestan (po dedinach len v useku TT - HC / TT - PN, medzi BA a TT idu expresne ...)

SAD Nitra - linka do NR (cez Sered), aj dlhsia trasa az do Zlatych Moraviec (prev. Zlate Moravce)

SAD Trencin - OZ Nove Mesto nad Vahom - prev. Myjava
- linka Myjava - Brezova pod Bradlom - Smolenice - BA

PříspěvekNapsal: pátek, 26.srp 2005, 19:35 

MIKROBUSY A AUTOBUSY NA LINKÁCH SAD BRATISLAVA

Dnes som išiel zrýchleným spojom SAD Bratislava do Senca, kde bol vypravený (asi je tam pravidelne) biely mikrobus so 16 miestami na sedenie. Keďže okrem AS, Bajkalskej a Zlatých pieskov už nemal ďalšiu zastávku a išiel svižne, pripadal som si ako v nejakom súkromnom mikrobuse

Viete niekto na ktorých linkách sú ešte nasadzované? Ja som taký ešte videl na trase Malacky - Pezinská Baba... Kedy sa asi kúpili? V iných častiach Slovenska tuším jazdia aj do nejakých malých zapadnutých dediniek, ale tu také asi nemáme...

Ja sa moc nevyznám v značkách ani v technických záležitosticha vozidiel, tak mi prosím prezraďte, aká značka a aký typ to je a koľko metrov má ten mirkobus? Také niečo (alebo ešte menšie) bude premávať na Kalváriu?

Koľko asi má SAD tých mikrobusov?
A ešte má aj nejaké (tuším Novoplany alebo Daewoo to sú?) čo jazdia na niektorých prímestských linkách, kapacitou porovnateľné s Karosami. Aké sú to busy (typ, počet metrov)? Mne sa nepáčia.

Zdá sa, že aj podľa počtu autobusov sú v SAD najobľúbenejšie Karosy. Majú také dobré ceny alebo sa tak osvedčili svojou spoľahlivosťou? Ikarus už asi nevyrába nejaké nové typy prímestských (či diaľkových) vozidiel? A čo ostatní výrobcovia?
---
INÉ (NIELEN) TECHNICKÉ INFO O SAD ...
SAD má jedinú vozovňu na Trnavskej ceste (zastávka 61-ky "Závod SAD"?

Ako sú vodiči SAD prepojený s dispečingom? Vysielačkami podobne ako vodiči DPB? Kde ich dispečing sídli?

Asi ten ich dispečing nemá nonstop prevádzku, keďže SAD zrejme nejazdí medzi cca 23.00 h a 04.00 h, že? Alebo kvôli nejakým nočným Eurolines či prípadným diaľkovým slúžia aj v noci ako DPB?

Ako to oni majú so záložnými vozidlami? Ak sa napr. voz pokazí na Zochovej chate, záložák sa pošle z Bratislavy (alebo sa radšej ani nepošle)?

Je bežné, že vodiči prímestských liniek nechávajú v noci vozidlá v obci, ak tam bývajú, aby skoro ráno mohli vyštartovať napr. do Bratislavy? V ktorých obciach sa to uplatňuje (najeký konkrétny príklad prosím)? Viem o Limbachu...
---
BID
Ako by mala v budúcnosti vyzerať nová integrovaná doprava? Čo myslíte, zjednotia sa aj názvy spoločných zastávok MHD s tými SAD?

A to fakt sa má v budúcnosti umožniť v SAD vrámci Bratislavy cestovať okrem električeniek aj na bežné jednorázové časové lístky od DPB, keď jeden dopravca má systém Buse a druhý Emtest??

Ak sa do BID zaradia všetky zastávky SAD v Bratislave (aj tie, ktoré nie sú spoločné s MHD ale sú v jej obvode, napr. Podunajské Biskupice cintorín - v obci), tak myslíte, že bude na SAD dostatočná kapacita? Teda či vo vozoch nebude tlačenka, keď vnútromestskí cestujúci zahltia voz na úkor tých mimomestských...

Hm, a čo myslíte, ako sa podarí BID skoordinovať jednotlivé CP vlakov a SAD s MHD? Priblížia sa prehľadnosťou k cesťákom MHD alebo aj tak zostanú vrámci BA klasické pomerne neprehľadné?
---
Dúfam, že vás moje otázky neznechutili (viem, že na mnohé asi ešte nikto nepozná odpoveď), ale to čo viete, zodpovedzte prosím. Zároveň obsah tohto príspevku môže byť podľa mňa dobrým námetom na ďalšiu diskusiu...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 27.srp 2005, 23:00 

Peon:

Co sa tyka toho mikrobusu:

- ide o typ Mercedes-Benz O814 Vario
- http://www.mestskadoprava.sk/galeria/pi ... ge_id=6183
- jazdia na roznych linkach, v okoli Bratislavy napr. uz Tebou spominana linka: Malacky - Pezinska Baba - Pezinok, potom aj Pezinok - Slovensky Grob - Viničné, Modra - Pezinok, Pezinok - Limbach, Bratislava - Svätý Jur, Bratislava - Senec, cez sviatok obcas Senec - Trnava ...
- v ramci Slovenska, ako uz si napisal, jazdia vacsinou do roznych mensich obci, kde necestuje vela ludi, a pripadne mozno aj na MHD v mensich mestach ...
- samozrejme, neda sa striktne povedat, ze na nejakej linke jazdia iba vylucne mikrobusy Vario, alebo ze na nejakej naopak nejazdia, zavisi od toho, aky je den, kolko konkretnym spojom zvykne cestovat ludi a pod.
- technicke udaje mozes najst tu, ale je tam ukazana verzia v dialkovom, resp. turistickom vyhotoveni, no je to v podstate to iste: http://www.sao.sk/vario.html
- ano, podobne autobusy (velkostne) budu jazdit aj v Bratislave na Kalvariu, pojde vsak o iny typ autobusu ...
- na Slovensku sa do podnikov SAD nakupili v roku 2000 - vyhrali tender na dodavku autobusov pre podniky SAD zo statneho rozpoctu, na usetrenie nakladov na menej vytazenych linkach - takyto minibus ma spotrebu mensiu ako klasicka 12-m Karosa ...
- na Slovensku ich v podnikoch SAD jazdi cca. 70-80 ks
- najviac je ich samozrejme na strednom a vychodonom Slovensku, v zapadakovoch ...

Ine autobusy (Novoplan ...): V rokoch 1997-1998 sa na Slovesnku rozbehla vyroba hned niekolkych typov autobusov s kapacitou porovnatelnou s Karosami - Slovbus, Granus a Novoplan, neviem, ktore mas na mysli, ale kedze sa Tvoje otazky tykaju hlavne SAD Bratislava, asi mas na mysli Granus (typ H10-11), teda:
http://www.mestskadoprava.sk/galeria/pi ... ge_id=6512

Tieto autobusy vyrabal podnik LIAZ Zvolen, vyroba skrachovala a skoncila ... Maju ich prakticky skoro vsetky podniky SAD ...

Dalej existuje Slovbus (typ SB134), to je toto:
http://www.mestskadoprava.sk/galeria/pi ... ge_id=7011

Tieto este stale vyraba firma Slovbus, Nove Mesto nad Vahom, ale len v malom pocte, nakolko nie je extra velky zaujem , nejake boli dodane aj do Ceskej Republiky. Vyraba sa ja dialkova verzia s oznacenim SB135

Posledny vyrobca - S.A.O. Lucenec, vyrabal autobusy Novoplan a este nejake licencne typy na podvozkoch Mercedes, dokonca tu prebiehala aj finalna montaz autobusov MB O814-Vario v r. 2000, na ktore si sa pytal ...
Najbeznejsie typy Novoplan:

Mestsky Novoplan C-12:
http://www.sao.sk/c-12.html
http://www.mestskadoprava.sk/galeria/pi ... ge_id=3869

Primestsky Novoplan PMC-12:
http://www.sao.sk/pmc-12.html
http://www.mestskadoprava.sk/galeria/pi ... ge_id=5430

Teraz tieto autobusy zacali vyrabat niekde inde, asi PREOS Prešov, ale nemam v tom este celkom jasno, ako to je v skutočnosti, maju trochu odlišný dizajn, viď:
http://www.mestskadoprava.sk/galeria/pi ... ge_id=6871
http://www.mestskadoprava.sk/galeria/pi ... ge_id=5102

Oblubenost autobusov Karosa:

Podniky SAD preferuju autobusy Karosa z viacerych dovodov:
- osvedcena znacka
- dlhorocne skusenosti vyrobcu, kvalitnejsie autobusy
- ked slovensky vyrobca skrachuje, su problemy s nahradnymi dielmi, co si uz slovenske SAD vyskusali na vlastnej kozi ...
- jednotnost vozoveho parku - netreba nahradne diely na vela typov, lebo od Karosa 700 - Karosa 950 je vela dielov spolocnych a pribuznych ...
- zaskolenost a navyknutost dielenskych pracovnikov na autobusy Karosa po dlhych rokoch ich prevadzky ...
- dostupnost nahradnych dielov, aj cenova ...
- dlhorocne kontakty s vyrobcom a pod ...

Ikarus sice kedysi za byvaleho rezimu v ramci RVHP patril k tradicnym dodavatelom autobusov na Slovensku, ale teraz je situacia ina - predsalen, je to zahranicny vyrobca, nedavno mal aj existencne problemy a celkovo ta znacka autobusov nie je v podnikoch SAD nejako zvlast oblubena ... ale asi najma kvoli lepsej dostupnosti Karosy a dovodov vyssie uvedenych je tato viac preferovana ...

Ostatne info:

Tak ohladne vozovni - konkretne SAD Bratislava ma v ramci BA vozovnu na Roznavskej ulici (tam kde je zastavka Zavod SAD - prakticky tam vsak garazuju len momentalne autobusy cakajuce na opravu, vyradene, prave opravovane v dielnach (su tam dielne SAD) ...
Okrem toho podobne je zavod s garazami aj v Senci, Pezinku a Malackach.
Treba si uvedom,it skutocnost, ze v SAD neexistuje nieco take, ako odstavenie autobusu do garaze po skonceni sluzby ! Autobusy parkuju vacsinou na autobusovej stanici na Nivach, pri domoch vodicov a pod.
Ma to svoje vyhody - menej zbytocne najazdenych jalovych kilometrov, ked vodic rano ma zacinat spoj z dediny (je to logicke, rano ludia potrebuju cestovat do mesta za pracou a vecer zasa naopak, z mesta domov) tak vodic nemusi zbytocne skoro rano ist do garaze po autobus a vecer ho tam zasa odstavovat ... navyse, na take velke mnozstva autobusov ani vacsinou garaze SAD nie su stavane ...
V garazach prebieha len udrzba, opravy, tankovanie nafty a pod.
Autobusy su vodicom pridelene (+ na Nivach a v garazach su odstavene nejake tie rezervne ...)
Takze na Tvoju otazku, v ktorych obciach v noci parkuju ... tak v podstate vsade, kde zacinaju/koncia nejake linky, resp. byvaju tam vodici - vacsinou je to robene tak, ze vodic jazdi SAD do toho mestecka ci dedinky, kde byva a vecer tam aj s autobusom uz zostane ...
Konkretne napr. Samorin, Rohoznik, Cakany, ...
Podobne to funguje vsade na Slovensku uz od davnych cias ...

Dispecing - SAD Bratislava ma dispecera na autobusovej stanici Mlynske Nivy ... stale tam ma asi niekto sluzbu, kedze su aj nocne dialkove linky ... Inak, autobusy jazdia aj po 23:00, napr. spoj Bratislava (22:45) - Rohoznik (23:59), a aj pred 4:00 ...
Komunikacia vodicov s dispecingom: v niektorych SAD maju aj vysielacky - napr. MHD Povazska Bystrica, ale vacsinou komunikuju mobilnymi telefonmi (horsie to bolo v minulosti, ked mobily neexistovali) ...

Ak sa autobus pokazi, anpr. na Zochovej chate, dispecer ma prehlad kde ktory autobus je (resp. mal by byt) podla cestovnych poriadkov - vie ktory autobus vykonava ktore spoje ...
Podla toho si vyhlada najblizsi volny, teda kde ma vodic vacsiu prestavku, a posle ho tam podla moznosti, aby za neho zatial zaskocil ... samozrejme, nie vzdy sa to podari a hlavne nie nacas ...
Ked si vodic na autobuse poruchu odstrani, resp, mu s tym pomozu v dielnach, vrati sa nazad na svoje spoje ... pocas opravy to dispecer provizorne vyriesi zavolanim nejakeho autobusu ...

BID
- tak tu su otazky viac-menej take, ze asi este nikto nepozna spravnu odpoved na to, ako to v BA naozaj BUDE ... kazdopadne sa to da vsetko vyriesit, len musi existovat niekto, kto bude dopravcov koordinovat, podobne ako napr. v Prahe ...
- ja osobne preferujem zjednotenie nazvov zastavok, ak su teraz rozdielne
- primestske linky zaradene do BID ocislovat, pouzivat jednotne zastavkove oznacniky v ramci Bratislavy spolocne pre vsetky linky MHD a BID, ... mimo mesta mozu nadalej ostat tradicne zlte SAD ...
- cestovne poriadky - kazda linka zvlast, najlepsie system a) alebo nieco jemu podobne trochu mozno sprehladnene ...
- samozrejme skoordinovat nadvaznosti prestupov, intervalov v ramci BID - to uz by mal mat centralne na starosti koordinator ...
- s jednorazovymi cestovnymi listkami by nemal byt velky problem, staci do autobusov SAD + pripadnych dalsich zaintegrovanych, a do vlakov doplnit oznacovace (v kazdom autobuse staci jeden ...) ... urcite sa to da vyriesit ... funguje to tak bezne aj v CR, popri tom tam moze ostat EM-TEST pre cestujujucich kupujucich si CL u vodica a na neintegrovane linky, na cipove karty ... - to sa ale nemusi vyriesit narazovo, moze to byt postupne ...
Ohladne uberania kapacity v meste a pod. - tak v prvom rade vacsinou to v inych mestach funguje tak, ze primestske linky integrovanej dopravy navazuju na linky MHD niekde na okraji mesta a nekonkuruju klasickym MHD linkam ... Napr. pre smer na Samorin, Miloslavov, ... by mohli zacinat pri Cintorine Ruzinov, v smere na Pezinok, niekde pri ZST Vinohrady, v smere na Senec napr. pri ZST Nove Mesto a pod.
Vyuzivali by ich tak prakticky len cestujuci mimo BA + par ludi v ramci oblasti ... Samozrejme, na vytazenejsie linky, aj mimo uzemie mesta (do najblizsieho okolia) mozu byt nasadzovane autobusy v mestskom prevedeni ... to uz ale zavisi od dopravcu, ake autobusy nakupi, ci ma klbove vozidla ake su intervaly ...
Ak ale maju tieto linky nadvazovat na MHD, a nie jazdit zbytocne bez zastavok az na Mlynske Nivy, musi tu fungovat spolahliva siet mestskych liniek, casovo dobre navazujucich a hlavne na rychlejsiu dopravu aj vlakove spoje zaintegrovane do BID, pripadne aj cisto vnutromestske vlakove spoje ... ako dobry priklad integrovanej dopravy uvedie Vieden - tak nejako by som si predstavoval integrovanu dopravu v Bratislave ...
Ak budu spolahlive, rychle elektrickove radialy s preferenciou pre elektricky na krizovatkach, nepotrebujeme ani metro ...

Tvoje otazky ma vobec neznechutili, prave naopak, som rad, ze si dal namety a otazky na diskusiu ...

Naposledy upravil jajcaj dne čtvrtek, 11.kvě 2006, 22:02, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku: SAD
PříspěvekNapsal: sobota, 27.srp 2005, 23:24 

Dík za vyčerpávajúce odpovede na moje SAD otázky :D

PS: Všimol som si, že rôzne iné phpbb fóra majú najnovšie príspevky dolu zatiaľ čo tu sú hore. Myslíš, že takto je to lepšie? Iné je to na imhd fórach, kde je každý zvyknutý, že nové príspevky sú hore...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: neděle, 28.srp 2005, 10:57 

Niet začo, o teme SAD si vzdy rad podiskutujem :D

Co sa tyka usporiadania prispevkov, viem ze na forach phpBB zvyknu mavat usporiadanie s novsimi prispevkami dole, no podla mna je tazko uspokojit kazdeho - niekomu to vyhovuje tak, inemu zasa naopak ...

Mne osobne to viac vyhovuje takto, najnovsie prispevky su hned hore, tak nemusim zbytocne rolovat stranku kym sa k nim dostanem ...

Ak mas este nejake otazky ohladne SAD, kludne sa pytaj ...

Předmět příspěvku: ....
PříspěvekNapsal: neděle, 28.srp 2005, 19:59 

Sice offtopic, ale co sa tyka usporiadania prispevkov, tato forma vyhovuje aj mne.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: neděle, 26.úno 2006, 13:33 

Diggi: Ano, je to tak, nove autobusy su cele cervene, zatial konkretne 10 ks Karosa AXER zaradenych do premavky v 12/2005 - 1/2006, v priebehu tohto roka pribudne este dalsich 10 ks Karosa AXER, 100 ks (!) SOR C12 a 9 ks Mercedes (asi nejake TOURISMO, INTOURO ...) na dialkovu dopravu ...

Předmět příspěvku: .....
PříspěvekNapsal: neděle, 26.úno 2006, 20:57 

JAJCAJ: 100 ks C 12?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: neděle, 26.úno 2006, 22:29 

Nodes: Áno, môžeš si prečítať na str. 7:

http://www.bratislavskenoviny.sk/pdf/20060209.pdf

a hned na prvej strane je o novych Solarisoch pre DPB ...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: neděle, 05.bře 2006, 08:56 

Tak tu je jeden z najnovších červených ... BA-288NX

Přílohy:
KIF_4994.JPG
KIF_4994.JPG [ 74.8 KiB | Zobrazeno 4570 krát ]

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 04.kvě 2006, 20:37 

Tak už je to tu ... prvé autobusy SOR C12 z tohtoročnej 100 ks objednávky sa začali preháňať po Bratislave a okolí

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pátek, 12.kvě 2006, 16:54 

jajcaj píše:
Tak už je to tu ... prvé autobusy SOR C12 z tohtoročnej 100 ks objednávky sa začali preháňať po Bratislave a okolí

Pridat do zoznamu si mozes aj vozidla 970, 971 a 975OE.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 13.kvě 2006, 08:39 

Valec: Díky, mám už aj nejaké ďalšie čísla, popridávam ich tam ...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 25.kvě 2006, 18:11 

jajcaj píše:
Valec: Díky, mám už aj nejaké ďalšie čísla, popridávam ich tam ...

A už sa zaradili aj vozy zo série OG.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 25.kvě 2006, 20:34 

Valec: Dík, akurát dnes som videl BA-478OG, ale je ich viac ... niekde mám aj ďalšie čísla už poznačené ...

Mimochodom, pred zaradením do premávky je už v Bratislave ďalších minimálne 10 ks ... Výrobca je teda poriadne rýchly :shock:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 31.črc 2006, 20:50 

carchye: Vďaka mockrát za info, tá posledná bude zrejme BA-264LB. Inak, BA-344GJ este v BA som dal dnes do galérie ...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 01.srp 2006, 09:16 

Tá BA-403IP je u Vás, predpokladám, len na prelakovaní do novej červenej farby SAD Bratislava. Možno, že sa u Vás za prelakovanie platí Karosami C734 :D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina