Mestskadoprava.sk - Stránky o Mestskej a Regionálnej dopava v SR a ČR
Právě je sobota, 16.pro 2017, 19:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 267 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MHD Považská Bystrica
PříspěvekNapsal: pondělí, 04.zář 2006, 20:30 

Zdravím, chcel by som poprosiť, či by bolo možné, aby mala MHD Považská Bystrica vlastnú galériu rozdelenú tak ako má napr. DP Žilina a SAD Žilina.
AUtobusy nie sú totiž majetkom SAD Trenčín, ale MDS Pov. Bystrica. Aj keď má SAD nejaký podiel. Autobusy sú však označené nálepkou MDS a nie SAD.
Nejde o prenájom ani o nič, ale o samostatne existujúcu firmu. Nakoniec aj ostatné SAD sú poprepletané rôznymi vlastníkmi a zaraďujeme ich podľa toho, ako sú označené vozidlá.
Za porozumenie ďakujem.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 05.zář 2006, 09:34 

pitt: Áno, MDS budeme považovať za samostatný dopravný podnik a aj fotografie budú zvlášť. Vozidlá tiež majú považskobystrické EČV.
Pôvodne sa totiž interpretovalo, tuším aj v médiách, že akcionármi novej MDS, a. s. je mesto a SAD Trenčín, ale v skutočnosti je to mesto a SIRS, teda nesuvisí to so SAD Trenčín.
Teraz, keď už viem, ako to presne je, prispôsobím tomu aj začlenenie na webe ... Díky za upozornenie, aj v galérii tie foto nových autobusov presunieme do novej kategórie MDS ...

Předmět příspěvku: ...
PříspěvekNapsal: úterý, 05.zář 2006, 12:48 

JAJCAJ: Asi som trosku mimo, ale mozem Ta poprosit o vysvetlenie skratky SIRS? Dakujem.

Předmět příspěvku: Re: ...
PříspěvekNapsal: úterý, 05.zář 2006, 13:30 

Nodes píše:
JAJCAJ: Asi som trosku mimo, ale mozem Ta poprosit o vysvetlenie skratky SIRS? Dakujem.

SIRS - Slovenská Investičná a Realitná Spoločnosť - zastupovaná Georgeom Trabelsiem, vlastnia SAD ZA, TN, letisko ZA a niekoľko ďalších spoločností....

PříspěvekNapsal: úterý, 05.zář 2006, 17:45 

Takze druha Penta...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 06.zář 2006, 10:24 

Informácia k diskusii:

Založil som teda aj nové fórum o Považskej Bystrici, tak ako pri ostatných mestách s dopravnými podnikmi. Kvôli prehľadnosti som tam presunul aj túto tému.

Môžeme tu teda pokračovať v diskusii k téme MHD v Považskej Bystrici v súčasnosti ...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 07.zář 2006, 20:20 

Boli pridane prve fotografie z MDS do galerie, kde sa MDS vyclenila medzi dopravne podniky.

Předmět příspěvku: MDS POVAŽSKÁ BYSTRICA
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 07.zář 2006, 20:25 

Momentalne prebiehaju uz na vozoch nejake servisne prace, lebo jazdia obe zalohy. (ta batohata 229 AC a pravdepodobne 410AS)
Inak malokde funguju hlasice zastavok, niekde nefunguju svetelne tabule a ludia maju stale chos so zmenou zástavok. Vsetci vratane vodicov a cestujucich sa este "ucime" cestovat v novych autobusoch.Nove poriadky uz oblepili taxikari, ale inak je to v pohode. Cestovny poriadok sa nachadza na http://www.povazska-bystrica.sk sekcia MDS a.s.

A SAMOZREJME - svetelne tabule na MHD 10,11,100,110 ukazuju stale od zaciatocnej az po konecnu "ZELEZNICNA STANICA"

Předmět příspěvku: Re: MDS POVAŽSKÁ BYSTRICA
PříspěvekNapsal: pátek, 08.zář 2006, 09:17 

pitt píše:
Momentalne prebiehaju uz na vozoch nejake servisne prace, lebo jazdia obe zalohy. (ta batohata 229 AC a pravdepodobne 410AS)
Inak malokde funguju hlasice zastavok, niekde nefunguju svetelne tabule a ludia maju stale chos so zmenou zástavok. Vsetci vratane vodicov a cestujucich sa este "ucime" cestovat v novych autobusoch.Nove poriadky uz oblepili taxikari, ale inak je to v pohode. Cestovny poriadok sa nachadza na http://www.povazska-bystrica.sk sekcia MDS a.s.

A SAMOZREJME - svetelne tabule na MHD 10,11,100,110 ukazuju stale od zaciatocnej az po konecnu "ZELEZNICNA STANICA"

sú problémy s hlásičmi na CITELISoch, kde pôvodné KAROSÁcke zosilovače sú nepoužiteľné. O ostatných neviem....

tabule sú tiež ďalšie čerešnička - to isté, čo som si užil v MT, KAROSA natiahne kabeláž a nepozapája, takže nájsť bod, kde to nie je zapojené nie je také jednoduché... ja som v MT rozobral všetky tri vozy....

PříspěvekNapsal: pátek, 08.zář 2006, 12:22 

Vlk píše:
sú problémy s hlásičmi na CITELISoch, kde pôvodné KAROSÁcke zosilovače sú nepoužiteľné. O ostatných neviem....

tabule sú tiež ďalšie čerešnička - to isté, čo som si užil v MT, KAROSA natiahne kabeláž a nepozapája, takže nájsť bod, kde to nie je zapojené nie je také jednoduché... ja som v MT rozobral všetky tri vozy....

V tom citelise už odišli obidva kanále na zosilovač. Musíme objednať z Emtestu. Na jednom krátkom nefunguje predná a zadná tabuľa, nebudem to predsa hľadať na podniku. Vymontujem to a pošlem do Emtestu.
Opravy:
1. Krátka karosa nefunguje zatváranie zadných dverí, odišlo do servisu
2. Dlhá karosa pri výjazde na ul.ČSA v spodnej zákrute zostala vysieť vlečka čo spôsobilo dopravnú nehodu. Zistuje sa cez servis a dopravného znalaca miera zavinenia.
3. Posledná dlhá karosa má prísť v pondelok.
4. Krátka karosa vyhadzuje poistky pri zapnutí osvetlenia kabínky vodič, rešp. po vypnutí motora stále svietia svetlá. V pondelok do servisu

Smerové tabuľe na Rozkvet sú už asi vyriešené uvídíme v pondelok na linkách 100 a 110. Citelis bude premávať aj do Jelšového k budove TZP.
Hlásiče zastávok fungujú len s novými pokladňami, okrem Citelisu. Všetky pokladne by mali byť vymenené do konca októbra 2006.

Taxi - mestská polícia prichytila jedného taxikára cez kameru priamo pri čine. Takže ide sa podať tresné oznámenia samozrejme s náhradou škody. Uvidíme potom či sa bude ešte vylepovať.

PříspěvekNapsal: pátek, 08.zář 2006, 14:36 

puffo píše:
Taxi - mestská polícia prichytila jedného taxikára cez kameru priamo pri čine. Takže ide sa podať tresné oznámenia samozrejme s náhradou škody. Uvidíme potom či sa bude ešte vylepovať.

Výborne, tak držím palce! Dúfam, že sa to podarí.

PříspěvekNapsal: sobota, 09.zář 2006, 14:13 

puffo píše:
Na jednom krátkom nefunguje predná a zadná tabuľa, nebudem to predsa hľadať na podniku. Vymontujem to a pošlem do Emtestu.

...lenže čo ak chyba nie je v transparente ale niekde na trase? v tom prípade vymontovanie nepomôže.... (mám skúsenosti s takýmito problémami na nových vozoch)

PříspěvekNapsal: sobota, 09.zář 2006, 14:52 

VLK: Otazka na zaklade skusenosti z Kosic. Aku dolnost voci vode ma predny displej? Lebo predne su v KE ohrozene najviac prave vodou, ktora tecie do kabiny cez netesnosti.

Předmět příspěvku: Re: ...
PříspěvekNapsal: sobota, 09.zář 2006, 19:01 

Nodes píše:
VLK: Otazka na zaklade skusenosti z Kosic. Aku dolnost voci vode ma predny displej? Lebo predne su v KE ohrozene najviac prave vodou, ktora tecie do kabiny cez netesnosti.

mno neviem, novšie určite väčšiu, ale žiadna elektronika nie je vodotesná... ale určite by ma nenapadlá tá voda, aj keď som už viackrát počul o tých netesnostiach...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 09.zář 2006, 19:07 

to su specificke komplikacie slovenskych DP a dopravcov :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 09.zář 2006, 19:26 

Mne prekaza na tej MDS-ke ze to je na SADistickom principe a ze maju len jeden citelis.

Naposledy upravil E499.3056 dne pondělí, 11.zář 2006, 18:06, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: neděle, 10.zář 2006, 07:24 

na akom SADistickom principe ? Sa zobud... Si na tom iMHD uz asi pridlho...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: neděle, 10.zář 2006, 11:34 

E499.3056 píše:
Mne prekaza na tej MDS-ke ze to je na SADistickom principe a ze maju len jeden citelis. podobna vec sa chysta aj na inom mieste, podrobnosti fakt neprezradim, lebo to bude aj medializovane :lol:

tuším, na ktorom mieste... ale o inom - čo myslíš tým SADistickým princípom? Lebo tomu voľajáko nerozumiem.... a ostatne menšie MHD nejdú zmerom ku nízkopodlažnosti za cenu zvýšenia vstupov - CITELIS toho požere ohodne viac než nejaká 900-ka... :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 11.zář 2006, 18:02 

Vlk píše:
tuším, na ktorom mieste... ale o inom - čo myslíš tým SADistickým princípom? Lebo tomu voľajáko nerozumiem.... a ostatne menšie MHD nejdú zmerom ku nízkopodlažnosti za cenu zvýšenia vstupov - CITELIS toho požere ohodne viac než nejaká 900-ka... :wink:

Keby záležalo od nás tak ju tiež nekúpime, lebo spotreba okolo 45 je dosť vysoká.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 11.zář 2006, 18:03 

lubos píše:
na akom SADistickom principe ? Sa zobud... Si na tom iMHD uz asi pridlho...

Nechápem ten SADistický princíp. Je to dosť čudné keď tam pracuje jeden zamestnanec a zvyšok sú vodiči. A neverím že ten jeden človek tam prenese sad spôsoby.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 267 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina