Mestskadoprava.sk - Stránky o Mestskej a Regionálnej dopava v SR a ČR
Právě je neděle, 22.říj 2017, 23:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nový cestovný poriadok
PříspěvekNapsal: středa, 26.lis 2008, 12:53 

Mal by som jeden doplnkový návrh. Keď sa už predĺžila trasa rannej stovky po TESCO, nemohol by ten spoj zachádzať až po Zakvašov, konečná cez Podhorskú a naspäť cez Hliny, Nemocnicu, kúpalisko na Rozkvet? Takto chodí z TESCA zhasnutý, na kopci na Rozkvete čaká... a tým by sa ľudia z Rozvetu, ktorí pracujú na Hlinách a na SNP napr. v domove dôchodcov a v školách mohli dostať dolu a zas naopak učitelia z 8.ZŠ, uradnici z UPSVaR (zast.kupalisko) a podobni dostať z Hlin.
Pred siedmou totiž chýba spojenie z Hlin do mesta a práve tieto pracoviská, kde začínajú 7.30 sa nestíhajú školskými o štvrť na osem.

Stačilo by to skúsiť na mesiac, alebo dva a potom by sa to nejak prehodnotilo.

PříspěvekNapsal: pondělí, 05.led 2009, 12:47 

Prikladam navrh noveho cestovneho poriadku pre MHD v Považskej Bystrici. Nie je ešte celkom hotový, ale dávam do diskusie. Kompletne spracovaný je v pracovné dni (vrátane návrhu obehov a turnusov).
Cez víkend sú spracované oblasti Nemocnice, Rozkvetu, Hlín, SNP, Zakvášova, Zem.Kvášova, Podmanína, Praznova.
Cez víkend nie sú ešte dokončené obehy a linky 20, 5, 7,8,9.
Odporúčam najprv pozrieť CPPB_report.xls . Potom súhrny a potom jednotlivé linky.

Přílohy:
Poznámka: Linky 1 - 13
CPPB_L1_L13_X.xls [238.5 KiB]
129 krát

PříspěvekNapsal: pondělí, 05.led 2009, 12:55 

Prikladam navrh noveho cestovneho poriadku pre MHD v Považskej Bystrici. Nie je ešte celkom hotový, ale dávam do diskusie. Kompletne spracovaný je v pracovné dni (vrátane návrhu obehov a turnusov).
Cez víkend sú spracované oblasti Nemocnice, Rozkvetu, Hlín, SNP, Zakvášova, Zem.Kvášova, Podmanína, Praznova.
Odporúčam najprv pozrieť CPPB_report.xls . Potom súhrny a potom jednotlivé linky.
Příloha:
Poznámka: Linky 19 - 33
CPPB_L19_L33_X.xls [88.5 KiB]
93 krát

Příloha:
Poznámka: Základný dokument
CPPB_REPORT.xls [81 KiB]
117 krát

Příloha:
Poznámka: Súhrn v X
CPPB_SUHRN_X.xls [272 KiB]
92 krát

PříspěvekNapsal: pondělí, 05.led 2009, 12:57 

Příloha:
Poznámka: Súhrn cez víkend
CPPB_SUHRN_a.xls [190 KiB]
103 krát

Předmět příspěvku: Návrh CP
PříspěvekNapsal: středa, 07.led 2009, 14:30 

Celkovo sú vo fóre súbory REPORT, 1-13 v X (pracovne dni), 19-33 v X, to iste v "a" (víkendové vedenie).
Orem toho sú ešte súhrny, v ktorých si môžete pozrieť kontext jednotlivých liniek.
Zároveň upozorňujem, že je to LEN NÁVRH a nie je to ešte nič platné a nič schválené.

Víkendové vedenie spojov:
Příloha:
Poznámka: Obehy liniek
CPPB_REPORT.xls [99 KiB]
103 krát

Příloha:
Poznámka: Linky 2 - 13
CPPB_L1_L13_a.xls [156 KiB]
95 krát

Příloha:
Poznámka: Linky 19 - 33
CPPB_L19_L33_a.xls [71.5 KiB]
86 krát

Předmět příspěvku: Re: Návrh CP
PříspěvekNapsal: středa, 07.led 2009, 18:43 

pitt píše:
Celkovo sú vo fóre súbory REPORT, 1-13 v X (pracovne dni), 19-33 v X, to iste v "a" (víkendové vedenie).
Orem toho sú ešte súhrny, v ktorých si môžete pozrieť kontext jednotlivých liniek.
Zároveň upozorňujem, že je to LEN NÁVRH a nie je to ešte nič platné a nič schválené.

Víkendové vedenie spojov:
Příloha:
CPPB_REPORT.xls

Příloha:
CPPB_L1_L13_a.xls

Příloha:
CPPB_L19_L33_a.xls

Zbežne som pozeral tie turnusy, asi odporujú zákonu, po 4 hodinách musí byť prestávka min. 30 min., taktiež doba jazdy nesmie byť nad 10 hod., denne, taktiež fpč nemôže byť nad 12 hod., v práci od začiatku do konca nie viac ako 18 hod.
Ešte to pozriem podrobnejšie, hlavne cp s porovnaním na aktuálny cp., čo znamená v turnusoch ..., a ako som pochopil vozidlo U je malokapacitné

PříspěvekNapsal: čtvrtek, 08.led 2009, 07:13 

Hej je pravda, že som presne toto nevedel ako s prestávkami, ale myslím, že sú možnosti ako turnusy poposúvať a niektoré spoje prípadne posunúť, alebo nahradiť. :oops:

PříspěvekNapsal: čtvrtek, 08.led 2009, 07:17 

pitt píše:
Hej je pravda, že som presne toto nevedel ako s prestávkami, ale myslím, že sú možnosti ako turnusy poposúvať a niektoré spoje prípadne posunúť, alebo nahradiť. :oops:

ešte na doplnenie

U, UA je malokapacitný
M, Nx je krátky
N,N+, je Citelis
D je dlhý

PříspěvekNapsal: čtvrtek, 08.led 2009, 22:43 

K návrhu cestovného poriadku, aspoň pokiaľ ide o MHD 2 a 20.

1. Myslím si, že zmena smeru trasy v smere od Tesca do Podvážia (v úseku zastávok Kukučínova ulica až železničná stanica) nie je najšťastnejšia. To by potom znamenalo, že by autobusy stáli na týchto zastávkach na tej istej strane pre oba smery. Radšej si ani nechcem predstaviť ten chaos a počty ľudí, ktorý by nastúpili na opačný smer. A elektronické transparenty všetko nezachránia, lebo cestujúci by si správny smer v zhone častokrát nevšimli. Bol by to isto problém hlavne pre starších ľudí.
2. Čas jazdy spoja z Podvážia do Tesca cez Orlové 34 minút je absolútne nereálny. V súčasnom CP je to bez Orlového zhruba 40 minút a s Orlovým 45. Nechcem si ani len predstaviť to meškanie, hlavne ak bude vykonávať za sebou viac spojov najmä v dopravnej a prepravnej špičke (napr. meškanie spoja podľa návrhu č. 31).
3. Víkend je úplná katastrofa. V nedeľu chodia najplnšie autobusy tie, ktoré vozia ľudí na sväté omše. Tento návrh s tým absolútne nepočíta. Začiatok omší je o 8.00 a 10.30 alebo 10.45. V pracovné dni o 18.00 hod. Taktiež nepočíta s pracujúcimi v nepretržitých prevádzkach, kde zmena smeny je okolo 18.00 hod. (napr. PSL 18.15 hod.). Cez obed ide zbytočne veľa spojov, ale o 17.20, kde by sa ozaj pýtal, nie je.
4. Prečo všetky spoje z AS? Zvládne to AS kapacitne? Kde budú autobusy MHD parkovať?
5. Ak som správne počítal, tak aj s obsluhou hypermarketov bude mať PB viac ako 20 liniek. Nie je to moc? Obávam sa, aby o chvíľu nemal každý spoj vlastnú linku. Aj rozdelenie niektorých liniek ako napr. 2 bolo úplne zbytočné. Akurát, že treba na zastávke pozerať CP dvoch liniek miesto jedného. Do opätovného prečíslovania liniek by som sa radšej nepúšťal, keď si už cestujúci konečne ako tak zvykli na súčasné číslovanie.
6. Všimol som si, že zo Zem. Kvášova ide po 7.00 iba spoj o 7.30 (v súčasnom CP 7.15). Stihnú žiaci a študenti školu? Nebudú musieť chodiť o hodinu skôr?

Môj subjektívny názor na tento CP je skôr negatívny ako pozitívny, aspoň pokiaľ ide o linky 2 a 20. Ale je to iba môj názor.

PříspěvekNapsal: pátek, 09.led 2009, 12:03 

Josif píše:

1. Myslím si, že zmena smeru trasy v smere od Tesca do Podvážia (v úseku zastávok Kukučínova ulica až železničná stanica) nie je najšťastnejšia. To by potom znamenalo, že by autobusy stáli na týchto zastávkach na tej istej strane pre oba smery. Radšej si ani nechcem predstaviť ten chaos a počty ľudí, ktorý by nastúpili na opačný smer. A elektronické transparenty všetko nezachránia, lebo cestujúci by si správny smer v zhone častokrát nevšimli. Bol by to isto problém hlavne pre starších ľudí.
2. Čas jazdy spoja z Podvážia do Tesca cez Orlové 34 minút je absolútne nereálny. V súčasnom CP je to bez Orlového zhruba 40 minút a s Orlovým 45. Nechcem si ani len predstaviť to meškanie, hlavne ak bude vykonávať za sebou viac spojov najmä v dopravnej a prepravnej špičke (napr. meškanie spoja podľa návrhu č. 31).
3. Víkend je úplná katastrofa. V nedeľu chodia najplnšie autobusy tie, ktoré vozia ľudí na sväté omše. Tento návrh s tým absolútne nepočíta. Začiatok omší je o 8.00 a 10.30 alebo 10.45. V pracovné dni o 18.00 hod. Taktiež nepočíta s pracujúcimi v nepretržitých prevádzkach, kde zmena smeny je okolo 18.00 hod. (napr. PSL 18.15 hod.). Cez obed ide zbytočne veľa spojov, ale o 17.20, kde by sa ozaj pýtal, nie je.
4. Prečo všetky spoje z AS? Zvládne to AS kapacitne? Kde budú autobusy MHD parkovať?
5. Ak som správne počítal, tak aj s obsluhou hypermarketov bude mať PB viac ako 20 liniek. Nie je to moc? Obávam sa, aby o chvíľu nemal každý spoj vlastnú linku. Aj rozdelenie niektorých liniek ako napr. 2 bolo úplne zbytočné. Akurát, že treba na zastávke pozerať CP dvoch liniek miesto jedného. Do opätovného prečíslovania liniek by som sa radšej nepúšťal, keď si už cestujúci konečne ako tak zvykli na súčasné číslovanie.
6. Všimol som si, že zo Zem. Kvášova ide po 7.00 iba spoj o 7.30 (v súčasnom CP 7.15). Stihnú žiaci a študenti školu? Nebudú musieť chodiť o hodinu skôr?

Môj subjektívny názor na tento CP je skôr negatívny ako pozitívny, aspoň pokiaľ ide o linky 2 a 20. Ale je to iba môj názor.

Ten CP je tu na prediskutovanie, takže oceňujem akékoľvek pripomienky...

1. MHD 20 ani nestojí podľa návrhu na úseku... A ak by stála tak na opačnej strane. Na AS stoja aj dnes a na ŽST to nie je problém, lebo by mali rozličné stanovištia. A ak by aj predsalen mali problém si všimnúť, tak si myslím, že rozoznať
http://www.mestskadoprava.net/galeria/picture.php?/20870/category/1323 a
http://www.mestskadoprava.net/galeria/picture.php?/20879/category/1323
2. No, ten čas je možno fakt priškrtený. Asi som si z rôznych časov, ktoré su v CP zobral ten najkratší.
3. Tie spojenia v návrhu nie sú veľmi odlišné od dnešného CP, akurát sú v takte.
4. AS podľa mňa nie je problém- vzadu pri kurtoch je dosť miesta. Hlavne tu ide o ŽST, aby sa nastupovalo na jednej strane.
5. V mojom návrhu je o jednu víkendovú linku 103, ktorá je myslím veľmi konštruktívna naviac iba Kunovská 19, čo by bolo tak, či tak. AK znižovať linky, tak možno odstrániť 6 a dať do 2, odstrániť 31, dať do 30 resp. 310... Prečíslovanie liniek: Je to forma, takže je mi to takmer jedno, či zostane to, alebo to. Ale o vysokých číslach sme už diskutovali. V prípade IDS sa to bude zmeniť tak, či tak. Okrem toho je dosť miest, kde sú víkendové linky označené inak. Predsa ak viem, že cez víkend chodí 103, tak nebudem pozerať ani L1, ani 31 ani 3, lebo viem, že nechodia cez víkend. Ale súhlasím, že sa dajú niektoré linky dať do súhrnných vývesiek, lebo pri SPŠ mi je jedno, či pôjdem štvorkou, alebo desinou... Mohlo by to byť na jednej výveske.
6. Okrem 3.ZŠ stíhajú všetci, ale mám záujem to upraviť na skorší čas, ak sa bude dať.

Musím povedať, že je naozaj je problém urobiť taktovú dopravu s toľkými výnimkami. Kedysi som bol za individuálne prístupný CP, ale dnes v dobe jednoduchosti a taktov, si myslím, že je dôležitejšia pravidelnosť, ktorú sa snažím viazať na vlaky a pracovné časy v práci...

PříspěvekNapsal: pátek, 09.led 2009, 13:01 

pitt píše:
Josif píše:

Ten CP je tu na prediskutovanie, takže oceňujem akékoľvek pripomienky...

1. MHD 20 ani nestojí podľa návrhu na úseku... A ak by stála tak na opačnej strane. Na AS stoja aj dnes a na ŽST to nie je problém, lebo by mali rozličné stanovištia. A ak by aj predsalen mali problém si všimnúť, tak si myslím, že rozoznať
http://www.mestskadoprava.net/galeria/picture.php?/20870/category/1323 a
http://www.mestskadoprava.net/galeria/picture.php?/20879/category/1323
2. No, ten čas je možno fakt priškrtený. Asi som si z rôznych časov, ktoré su v CP zobral ten najkratší.
3. Tie spojenia v návrhu nie sú veľmi odlišné od dnešného CP, akurát sú v takte.
4. AS podľa mňa nie je problém- vzadu pri kurtoch je dosť miesta. Hlavne tu ide o ŽST, aby sa nastupovalo na jednej strane.
5. V mojom návrhu je o jednu víkendovú linku 103, ktorá je myslím veľmi konštruktívna naviac iba Kunovská 19, čo by bolo tak, či tak. AK znižovať linky, tak možno odstrániť 6 a dať do 2, odstrániť 31, dať do 30 resp. 310... Prečíslovanie liniek: Je to forma, takže je mi to takmer jedno, či zostane to, alebo to. Ale o vysokých číslach sme už diskutovali. V prípade IDS sa to bude zmeniť tak, či tak. Okrem toho je dosť miest, kde sú víkendové linky označené inak. Predsa ak viem, že cez víkend chodí 103, tak nebudem pozerať ani L1, ani 31 ani 3, lebo viem, že nechodia cez víkend. Ale súhlasím, že sa dajú niektoré linky dať do súhrnných vývesiek, lebo pri SPŠ mi je jedno, či pôjdem štvorkou, alebo desinou... Mohlo by to byť na jednej výveske.
6. Okrem 3.ZŠ stíhajú všetci, ale mám záujem to upraviť na skorší čas, ak sa bude dať.

Musím povedať, že je naozaj je problém urobiť taktovú dopravu s toľkými výnimkami. Kedysi som bol za individuálne prístupný CP, ale dnes v dobe jednoduchosti a taktov, si myslím, že je dôležitejšia pravidelnosť, ktorú sa snažím viazať na vlaky a pracovné časy v práci...

Nezdá sa mi trasa okolo IV.ZŠ smerom na hlavnú cestu, snažíme sa to úplne odstrániť, nakoľko už tam došlo k zopár ťakancom a je tam problém výjsť.

PříspěvekNapsal: pátek, 09.led 2009, 15:22 

1. Pokiaľ by ale cestujúci dobiehal odzadu, videl by iba číslo 2, a ak by v tom istom čase mali ísť spoje v oboch smeroch, ľahko by sa mohol pomýliť.
2. Mal by si tento návrh ukázať vodičom, čo jazdia na linke 2, čo by Ti na to povedali. Koncom 90.-tych rokov tu už jeden CP s takto krátkymi časmi bol a vydržal asi 1 mesiac, lebo pre polhodinové meškanie nestíhali žiaci školu.
3. V pracovných dňoch som žiaden takt nenašiel. Odchody z Podvážia cez víkend sú: 5.00, 7.20, 9.20, 10.45, 11.40, 12.20, 13.25, 14.20, 15.25, 16.40, 18.20 a 19.20 h. Ak je toto v takte, tak ja som potom asi slepý. Kým som ešte pôsobil ako dopravný inžinier, ale nie v PB, tak sme sa pri návrhu CP nikdy nepokúšali za každú cenu o staktovanie. To prichádzalo do úvahy iba vtedy, ak bola intenzita prepravného prúdu taká veľká, že aj v sedle by išli aspoň dva spoje za hodinu. To v PB prichádza do úvahy tak akurát na linke 3 a možno 10+11. Vždy sme radšej uprednostňovali potreby cestujúcich, ako napr. to aby sa žiaci dostali načas do škôl, pracujúci do práce, veriaci do kostola atď., ako vytvoriť takt, ktorý nebude nikomu vyhovovať (víkendový spoj o 7.20 z Podvážia má prípoj k rýchliku iba v sobotu, v nedeľu rýchlik nechodí, možno aj preto v súčasnosti v sobotu 7.03 pre cestujúcich k vlaku, v nedeľu 7.40 – pre veriacich).
4. Prečo by sa malo na ŽS nastupovať iba na jednej strane? Nevidím na to jediný racionálny dôvod. Čo by to malo priniesť cestujúcim? Ja na AS problém vidím. Choď sa ráno pozrieť medzi 5.00 a 8.00 hod na AS. Hneď na vstupe na AS, keď príde viacero prímestských autobusov s cestujúcimi naraz, tak niekedy musia čakať, aby sa vôbec dostali na AS a mohli vystúpiť cestujúci. A teraz do toho ešte MHD aj s kĺbovými autobusmi. Niektoré linky by jazdili aj po ulici Odborov, táto cesta je dosť úzka a prímestské autobusy stoja priamo na ceste a blokujú jeden jazdný pruh. MHD by musela jazdiť ešte v oboch smeroch po tejto ceste. Bol by s tým asi tiež problém ako pri IV. ZŠ, hlavne v špičke, keď tam stojí viac prímestských autobusov za sebou.

Nechcem, aby to niekto považoval za kritiku, len chcem poukázať na najväčšie nedostatky tohto návrhu, ktoré som si všimol, lebo si myslím, že keby bol tento návrh prijatý v takej podobe v akej je, asi by skončil podobne rýchlo, ako už spomínaný CP z konca 90.-tych rokov.

PříspěvekNapsal: pátek, 09.led 2009, 18:27 

neviem ci sa tu uz o tom niekto nezmienil ale v platnom cp je podla mna chyba alebo ak nie, tak mi prosim vysvetlite ako moze linka c. 310 v smere zo zel. stanice ist cez tesco, podhorsku 1a2 (to este moze) potom stat ! na podmaninskej ceste, a potom ist hore do podmanina...inak 310 je jeden velmi problematicky bus, takmer kazdy clovek okrem ziakov pri nastupovani sa musi pytat vodica, ci stoji na hlinach (skoro nikdy) a pod. a niektori vodici sa asi velmi o cp nezaujimaju pretoze oni "idu tam, kde im to vypise" ...

PříspěvekNapsal: pondělí, 12.led 2009, 10:40 

Josif píše:
1. Pokiaľ by ale cestujúci dobiehal odzadu, videl by iba číslo 2, a ak by v tom istom čase mali ísť spoje v oboch smeroch, ľahko by sa mohol pomýliť.
2. Mal by si tento návrh ukázať vodičom, čo jazdia na linke 2, čo by Ti na to povedali. Koncom 90.-tych rokov tu už jeden CP s takto krátkymi časmi bol a vydržal asi 1 mesiac, lebo pre polhodinové meškanie nestíhali žiaci školu.
3. V pracovných dňoch som žiaden takt nenašiel. Odchody z Podvážia cez víkend sú: 5.00, 7.20, 9.20, 10.45, 11.40, 12.20, 13.25, 14.20, 15.25, 16.40, 18.20 a 19.20 h. Ak je toto v takte, tak ja som potom asi slepý. Kým som ešte pôsobil ako dopravný inžinier, ale nie v PB, tak sme sa pri návrhu CP nikdy nepokúšali za každú cenu o staktovanie. To prichádzalo do úvahy iba vtedy, ak bola intenzita prepravného prúdu taká veľká, že aj v sedle by išli aspoň dva spoje za hodinu. To v PB prichádza do úvahy tak akurát na linke 3 a možno 10+11. Vždy sme radšej uprednostňovali potreby cestujúcich, ako napr. to aby sa žiaci dostali načas do škôl, pracujúci do práce, veriaci do kostola atď., ako vytvoriť takt, ktorý nebude nikomu vyhovovať (víkendový spoj o 7.20 z Podvážia má prípoj k rýchliku iba v sobotu, v nedeľu rýchlik nechodí, možno aj preto v súčasnosti v sobotu 7.03 pre cestujúcich k vlaku, v nedeľu 7.40 – pre veriacich).
4. Prečo by sa malo na ŽS nastupovať iba na jednej strane? Nevidím na to jediný racionálny dôvod. Čo by to malo priniesť cestujúcim? Ja na AS problém vidím. Choď sa ráno pozrieť medzi 5.00 a 8.00 hod na AS. Hneď na vstupe na AS, keď príde viacero prímestských autobusov s cestujúcimi naraz, tak niekedy musia čakať, aby sa vôbec dostali na AS a mohli vystúpiť cestujúci. A teraz do toho ešte MHD aj s kĺbovými autobusmi. Niektoré linky by jazdili aj po ulici Odborov, táto cesta je dosť úzka a prímestské autobusy stoja priamo na ceste a blokujú jeden jazdný pruh. MHD by musela jazdiť ešte v oboch smeroch po tejto ceste. Bol by s tým asi tiež problém ako pri IV. ZŠ, hlavne v špičke, keď tam stojí viac prímestských autobusov za sebou.

Nechcem, aby to niekto považoval za kritiku, len chcem poukázať na najväčšie nedostatky tohto návrhu, ktoré som si všimol, lebo si myslím, že keby bol tento návrh prijatý v takej podobe v akej je, asi by skončil podobne rýchlo, ako už spomínaný CP z konca 90.-tych rokov.

MDS: dvojka cez IV.ZŠ mala vytvoriť alternatívnu trasu a sprístupniť zast. Dom služieb a napojenie na ŽST., avšak ak je s tým naozaj problém, tak prirodzene to môže byť aj inak.

Josif:

1.nemám rád žabomyšie vojny. Keď pri nemocnici dobieha človek na 100, alebo 110, ako vie, či to ide na Rozkvet lebo nie. Potom otázka, že kedy a koľkokrát môže nastať taká situácia a aká je odhadovaná frekvencia na týchto zástavkách.
2. už som sa vyjadril, uznal ti, že ten môj návrh na dvojku je moc priškrtený.
3. Odchody z AS - 5:26, 5:46, 6:26, 6:46, 7:49, 8:26 (približne polhodinový takt v rannej špičke), 9:51, 10:51, 11:51, (hodinový takt v sedle) 12:24, 13:24, 14:09, 14:49, 15:24, 16:09, 17:24, 18:49, 20:29, 22:49 (večer cca 90 minútový)
Snaha bola udržať pravidelnosť a spoľahlivosť spojov...
Na margo kostolných spojov - ten CP je tu preto v diskusii, pretože nedisponujem, ani nie som poverený a kompetentný robiť prieskumy, merania, atď. a nedokážem zistiť koľko ľudí z Podvažia robí v PSL, alebo koľko Šebešťancov chodí do kostola do Podhradia, prípadne či veriacim z Jelšového alebo Milochova bude stačiť mikrobus.... Pri prvých úvahách niekde v októbri sa pustiť do tvorenia CP bolo v diskusii povedané, že je potrebné spraviť nejakú kostru a potom okresávať a prispôsobovať žiakom, veriacim, atď. To sa práve teraz deje.
4. Racionálne dôvody musíš pohľadať vo fóre, okrem iného je to snaha, aby sa nastupovalo a vytvorili podmienky na dobudovanie kompletného nástupišťa s prístreškami na jednej strane. (je to lacnejšie ako na dvoch) Potom to je sprehľadnenie liniek. Dnes, keď chceš isť k nemocnici v určitom čase ti odchádza autobus z dvoch rôznych strán zo štyroch rôznych zástaviek. Takže snaha je mať zastávky na jednej líní, kde pri prípadnom bežaní na autobus nemusíš prebiehať cez cestu a priamo z budovy ŽST si navigovaný priamo na priechod pre chodcov. Pri vystupovaní si na chodníku na strane stanice. Čo sa týka AS, ul.Odborov, nuž všetko sa dá, keď sa chce. Kedysi bola organizácia na AS mnohokrát prehustenejšia diaľkovými, prímestskými aj mestskými autobusmi... Nakoniec, ak nikto neiniciuje zmenu, mesto si potom myslí, že je všetko v poriadku, že nič nikoho netrápi a nie je dôvod meniť veci.

Josif - ten návrh nemal byť prijatý v mnou navrhnutej podobe, má sa okresávať, prípadne sa z neho môžu zobrať len niektoré nápady, resp. časti. Myslím, že napr. taká linka č.103, aj keď je naviac, má niečo do seba a rieši dopravu súčasne na štyroch sídliskách. Tiež si myslím, že Rozkvet nie je zle navrhnutý, alebo Teplá, alebo Moštenec, Praznov, Podmanín...

PříspěvekNapsal: středa, 21.led 2009, 17:23 
pitt píše:
Prikladam navrh noveho cestovneho poriadku pre MHD v Považskej Bystrici.

Dobrý deň,
dokedy sa bude dať tento pracovný návrh pripomienkovať?

PříspěvekNapsal: středa, 21.led 2009, 18:52 

smatana píše:
pitt píše:
Prikladam navrh noveho cestovneho poriadku pre MHD v Považskej Bystrici.

Dobrý deň,
dokedy sa bude dať tento pracovný návrh pripomienkovať?
predpokladáme tak do konca marca

PříspěvekNapsal: pátek, 23.led 2009, 08:01 

Josif píše:
K návrhu cestovného poriadku, aspoň pokiaľ ide o MHD 2 a 20....

Josif, skúsil som ti to poopraviť, mrkni na to.
Zmeny:
Zlúčenie spojov L2 a L6
Poopravená jazdná doba
posun spoja na vlaky po 17.50 a do zamestnania na 18.00.
Zmena trasy na pôvodnú cez SPŠ v smere do Pdv.

Příloha:
Poznámka: Podvažie - TESCO
2P-T.jpg
2P-T.jpg [ 150.05 KiB | Zobrazeno 2084 krát ]

Příloha:
Poznámka: Tesco - POdvažie
2T-P.jpg
2T-P.jpg [ 144.36 KiB | Zobrazeno 2081 krát ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina