Mestskadoprava.sk - Stránky o Mestskej a Regionálnej dopava v SR a ČR
Právě je pondělí, 11.pro 2017, 14:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 10.bře 2008, 20:57 

mds píše:
ja viem ale hardware to neumožnujem.

Myslel som to tak, že viac informácií (viem že tam boli aj dnes) na displeji ako na papieri.

mds píše:
ono je to pekné ale zase investícia a nastupovaní prednými dvermi nepotrebuješ revízora

To je síce pravda, ale koľko trvá nástup do vozidla prednými dverami? Ak budú prednými dverami nastupovať len platiaci v hotovosti, tak sa adekvátne skráti čas pobytu na zastávke. Koľko by bolo treba revízorov? Troch, štyroch? Neverím, že plat štyroch zamestnancov by bol vyšší ako úspora na platoch vodičov a odpisoch autobusov, ktoré takto nebudete potrebovať do výpravy. Nehovoriac už o zrýchlení dopravy, čím sa stane pre ďalších cestujúcich zaujímavejšou.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 11.bře 2008, 14:31 

mds píše:
ono je to pekné ale zase investícia a nastupovaní prednými dvermi nepotrebuješ revízora

pravdaže.... ja netvrdím, že to Považská Bystrica potrebuje, len som hovoril o možnostiach....
osobne v nastupovaní prednými dverami nevidím taký veľký problém, keď to dokážu akceptovať obyvatelia Londýna....

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 11.bře 2008, 16:23 

Valec píše:
To je síce pravda, ale koľko trvá nástup do vozidla prednými dverami? Ak budú prednými dverami nastupovať len platiaci v hotovosti, tak sa adekvátne skráti čas pobytu na zastávke. Koľko by bolo treba revízorov? Troch, štyroch? Neverím, že plat štyroch zamestnancov by bol vyšší ako úspora na platoch vodičov a odpisoch autobusov, ktoré takto nebudete potrebovať do výpravy. Nehovoriac už o zrýchlení dopravy, čím sa stane pre ďalších cestujúcich zaujímavejšou.

:wink: keď u nás ten nástup netrvá až tak nesmierne dlho, skôr iné veci zdržujú. Aj keď je jasné, že všetko, čo je rýchlejšie a lepšie sa dobre hodnotí. Len neviem, či je to finančne rentabilnejšie ako súčasný stav.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 11.bře 2008, 20:39 

Vlk píše:
osobne v nastupovaní prednými dverami nevidím taký veľký problém, keď to dokážu akceptovať obyvatelia Londýna....

Akurát, že čo som bol v Londýne (síce dosť krátko aby som to vedel poriadne posúdiť) tak ani na jednej zastávke sme nestáli dlhšie ako keby sa nastupovalo všetkými dverami. Také úžasné časy pobytu v zastávke, ako je možné sledovať na Slovensku (v BB som raz mal šťastie na 8 minút :!:) by isto neakceptovali ani v Londýne.

pitt píše:
Len neviem, či je to finančne rentabilnejšie ako súčasný stav.

Len tak kvalifikovaným odhadom som sa dopracoval k tomu, že ak by úplne odpadol predaj CL u vodiča, bolo by možné jeden obrat na L3 skrátiť minimálne o 10 minút. V prípade celej siete by pri súčasnom rozsahu výkonov by bolo možné znížiť počet vypravených vozidiel v špičke o cca 3 ks. Mesačná úspora by tak bola v podobe platov 3 vodičov a odpisov 3 vozidiel. Neviem koľko majú vodiči plat, ale ak jeden sólo bus stál 5 mil. Sk pri dobe životnosti 12 rokov vychádza mesačná úspora za 3 vozidlá 100000 Sk. A to už je celkom zaujímavé číslo, nie?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 11.bře 2008, 21:10 

Valec píše:
Len tak kvalifikovaným odhadom som ... mesačná úspora za 3 vozidlá 100000 Sk. A to už je celkom zaujímavé číslo, nie?

to je. určite hej.
nie som kvalifikovaný, takže neviem posúdiť napr. zakonne prestavky, či by tam nebol problem, pripadne zdržanie na ceste, zvyšena amortizacia tych ostavajucich vozidiel, pripadne pokles tržieb vďaka potencionalnym čiernym pasažierom....

A ešte jedna tebou neznášaná myšlienka :wink: že možno by to tu u nás v PB neznamenalo ani tak zniženie nákladov, resp. výpravy, ale skôr dlhšie prestávky vodičov, vzhľadom na to, či sa ti to páči alebo nie MHD v PB je stále výrazne závislá na železničnej doprave...

To znamená, že spoje odchádzajúce zo že. stanice X:10,15,20 sa akurát vracajú okolo X:45,50,55. A v prípade zráchlenia by síce pomohlo jednotlivým cestujúcim, že by boli o dve-tri minúty doma*, ale o to dlhšie by čakal bus na zastávke na opačný smer, prípadne na stanici zas na spoj po príchode hlavných vlakov.

*zrýchlenie nastupovania v PB nutne neznamená zrýchlenie dopravy, pretože je niekedy jedno, či čaká autobus 3min. na zastávke, alebo 5 minút na hlavnej križovatke. Najhošie, keď aj aj.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 12.bře 2008, 11:34 

Valec píše:
Akurát, že čo som bol v Londýne (síce dosť krátko aby som to vedel poriadne posúdiť) tak ani na jednej zastávke sme nestáli dlhšie ako keby sa nastupovalo všetkými dverami. Také úžasné časy pobytu v zastávke, ako je možné sledovať na Slovensku (v BB som raz mal šťastie na 8 minút Exclamation) by isto neakceptovali ani v Londýne.

niekedy to veruže trvalo... najmä, ak sa striedali vodiči, sme si pred autobusom postáli aj tých 8 minút... :wink: pravdaže, TfL sa snaží cestujúcich tlačiť do čipových kariet OYSTER, aby sa vybavenie cestujúcich zrýchlilo, inak boli časy porovnateľné s tými, čo som zažil v PB...

Předmět příspěvku: cl
PříspěvekNapsal: středa, 26.bře 2008, 11:47 

a inak, kedy bude treba stlacit to tlacitko "vytlacit listok" ? ze ci pred prilozenim karty, pocas, po? alebo ako budem postupovat ked sebe nebudem chciet listok ale pre druheho ano? neviem mozno si to neviem dobre predstavit a v praxi uvidim a bude mi to jasne :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 26.bře 2008, 12:26 

čo keby sme pripravili zjednodušený cestovný priadok pre reláciu ŽST, AS, NEMOCNICA. Niečo na ten spôsob ako ten plagát citelisu.

Boli by tam iba tieto tri zástavky, prípadne ešte Váh a SPŠ a v stĺpčeku by bola linka značka a časy.
:wink:

tá tabuľka niečo na spôsob v prílohe

Přílohy:
MHD2.xls [22 KiB]
106 krát

Naposledy upravil pitt dne středa, 26.bře 2008, 21:47, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku: Re: cl
PříspěvekNapsal: středa, 26.bře 2008, 12:45 

toomas píše:
a inak, kedy bude treba stlacit to tlacitko "vytlacit listok" ? ze ci pred prilozenim karty, pocas, po? alebo ako budem postupovat ked sebe nebudem chciet listok ale pre druheho ano? neviem mozno si to neviem dobre predstavit a v praxi uvidim a bude mi to jasne :D
na skúšku nebude vôbec vydávať cestovné lístky

Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: úterý, 08.dub 2008, 06:11 

mds píše:
Moje plány na zmeny do budúcna sú:
1. V so a ne na linkách Podmanín, Zakvášov, Praznov viesť spoje čisto len k linkám 40 a 3
...

Ja by som navrhoval, aby sa cez víkend rozdelili linky na hlavne 310 a 320.
310 by mohla v intervale a časovej polohe niektorých spojov MHD 3, dajmetomu X:10 z AS a X:40 zo Zakvašova robiť celú tristodesinu (jediná zastávka, ktorá je iná je Park) a 320 by mohla cez vikend chodiť cez Zem. Kvašov, čim by nebola potreba mať spoje k linkam 3 a 40 a predpokladam ani vozidla.

A ak chcete strašne na prestup z trojky, tak by sa len vymenila tabuľa a tu kratku 31 zo Zakvasova do Podmanina by robil ten isty bus, co trojku.

PříspěvekNapsal: středa, 16.dub 2008, 14:05 

toomas píše:

bežne to funguje tak, že "lístok", ako potvrdenka sa vydáva po transakcii, čiže po jeho zakúpení prostredníctvom elektronickej peňaženky sa ti objaví tlačítko tlačiť lístok...

PříspěvekNapsal: čtvrtek, 17.dub 2008, 13:27 

Vlk píše:
toomas píše:

bežne to funguje tak, že "lístok", ako potvrdenka sa vydáva po transakcii, čiže po jeho zakúpení prostredníctvom elektronickej peňaženky sa ti objaví tlačítko tlačiť lístok...

bežne ten program by musel fungovať, nakoľko doteraz mi nebol dodaný vhodný software, ktorý by pri samozakupovaní lístkov netlačil lístky. :P

Předmět příspěvku: Re: Nový cestovný poriadok
PříspěvekNapsal: pondělí, 05.kvě 2008, 20:00 

Súhrn mojich návrhov od 1.7.2008

1. aby spoj MHD 100 o 18.15 zo ZST zastavoval v mesiacoch júl-august na zastávke Kúpalisko.

2. ak sa majú urobiť redukcie do južných prímestských častí, tak by som navrhoval, aby sa využili na to linky
310 (Lánska-SNP-Zakvašov-POdmanín) a linka 320 (Hliny-Zem.Kvašov-Praznov)

3. racionalizácia školských spojov podľa xls.súboru v prílohe

4. Aby všetky spoje MHD 4 prechádzali cez Nemocnicu a aby všetky spoje MHD 40 neprechádzali cez
nemocnicu. Momentálny stav: MHD 4 - 41 spojov z toho 26 cez nemocnicu, MHD 40 - 38 spojov z toho 13
cez nemocnicu.

Přílohy:
Poznámka: návrh na úpravu školských spojov
kolské spoje.xls [35.5 KiB]
117 krát

PříspěvekNapsal: středa, 04.čer 2008, 17:43 

Napadla ma ešte jedna vec v súvislosti s prepábaním ul. Kuzmányho, kde na styku s ul.Lánskou vznikne kruhový objazd.

Možno by mohlo stáť za úvahu, aby sa čiastočne zmenila trasa MHD 3.
MHD 3 má pri prejazde cez sídl. Lány niekoľko kritických bodov.
1. je na križovatke pri ESSO, kde je nadmerne namáhaný kĺb pri dlhých autobusoch, potrebné veľké nadbiehanie (v smere na Lány) a blokovanie vozidiel a sanitiek v smere od úradu práce ku križovatke ESSO
2. taktiež je namáhaný kĺb pri ostrej zákrute na križovatke pri Hypernove oproti úradu práce.
3. pridbudne nový kruhový objazd, kde bude taktiež ostré zatáčanie.

Stálo by preto možno za úvahu, aby chodila linka MHD 3 ponad Lány a za zástavkou Sl.partizánov prešla na sídlisko Lány ku nemocnici. Mohlo by to mať aj časové výhody.

Zástavky Kúpalisko a Lánska by mohla obsluhovať MHD 2 a MHD 4 (za predpokladu, že by prechádzali všetky spoje MHD 4 cez nemocnicu), čím by sa vytvorila dostatočná obslužosť.

Ak by to nestačilo, bolo by možné vytvoriť pre MHD 3 zastávky na Lánoch na námestí (pri kvetinárstve).
Je to len návrh, možno sa mýlim a kĺby na autobusoch hravo zvládajú zaťaženie, aké je tam dnes.

Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 05.čer 2008, 16:11 

Valec píše:
Neviem koľko majú vodiči plat, ale ak jeden sólo bus stál 5 mil. Sk pri dobe životnosti 12 rokov vychádza mesačná úspora za 3 vozidlá 100000 Sk. A to už je celkom zaujímavé číslo, nie?

Az na to, ze vozidla odpisujes aj ked s nimi nejazdis. Takze mozes usetrit na nafte, udrzbe, vodicoch, ale na odpisoch zial nie, ked uz tie vozy mas.

PříspěvekNapsal: sobota, 07.čer 2008, 09:40 

pitt píše:
Napadla ma ešte jedna vec v súvislosti s prepábaním ul. Kuzmányho, kde na styku s ul.Lánskou vznikne kruhový objazd.

Možno by mohlo stáť za úvahu, aby sa čiastočne zmenila trasa MHD 3.
MHD 3 má pri prejazde cez sídl. Lány niekoľko kritických bodov.
1. je na križovatke pri ESSO, kde je nadmerne namáhaný kĺb pri dlhých autobusoch, potrebné veľké nadbiehanie (v smere na Lány) a blokovanie vozidiel a sanitiek v smere od úradu práce ku križovatke ESSO
2. taktiež je namáhaný kĺb pri ostrej zákrute na križovatke pri Hypernove oproti úradu práce.
3. pridbudne nový kruhový objazd, kde bude taktiež ostré zatáčanie.

Stálo by preto možno za úvahu, aby chodila linka MHD 3 ponad Lány a za zástavkou Sl.partizánov prešla na sídlisko Lány ku nemocnici. Mohlo by to mať aj časové výhody.

Zástavky Kúpalisko a Lánska by mohla obsluhovať MHD 2 a MHD 4 (za predpokladu, že by prechádzali všetky spoje MHD 4 cez nemocnicu), čím by sa vytvorila dostatočná obslužosť.

Ak by to nestačilo, bolo by možné vytvoriť pre MHD 3 zastávky na Lánoch na námestí (pri kvetinárstve).
Je to len návrh, možno sa mýlim a kĺby na autobusoch hravo zvládajú zaťaženie, aké je tam dnes.

Ale ja si myslím žebyto bohvieaké nebolo to by sa museli zmeniř autobusy pretože MHD3 je najviac používaným autobusom v Bystrici a ako všetci dobre vieme MHD2 a MHD4 chodia v)čšinou malé autobusy a to by sa muselo zmeniř pretože by sa tam veěa ěudí nezmestilo a potom ďalšia vec akú linku by chodil CITELIS???

PříspěvekNapsal: sobota, 07.čer 2008, 11:30 

MHD 3 by sa nezrušila, ale nestála by na zástavkách Kúpalisko a Lánska (Country saloon), prechádzala by vrchom okolo ESSO, ponad kúpalisko ku kvetinárstvu na Lánskej

PříspěvekNapsal: neděle, 08.čer 2008, 10:07 

pitt píše:
MHD 3 by sa nezrušila, ale nestála by na zástavkách Kúpalisko a Lánska (Country saloon), prechádzala by vrchom okolo ESSO, ponad kúpalisko ku kvetinárstvu na Lánskej

A čo sa teda urobí s nízkopodlažním autobusom? Lebo ja chcem chodit s nim :D :P

PříspěvekNapsal: neděle, 08.čer 2008, 12:22 

ono nie je nikde napísané, že to tak bude, to bol len návrh. Aj tak chodí CItelis hlavne v dobe, keď si v škole :lol:

PříspěvekNapsal: neděle, 08.čer 2008, 14:22 

pitt píše:
ono nie je nikde napísané, že to tak bude, to bol len návrh. Aj tak chodí CItelis hlavne v dobe, keď si v škole :lol:

A ako viete že som vtedy v škole :lol: :lol:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina