Mestskadoprava.sk - Stránky o Mestskej a Regionálnej dopava v SR a ČR
Právě je středa, 18.říj 2017, 15:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: neděle, 31.srp 2008, 15:24 

Zdravím, dnes (31.8.2008) ešte ani nieje 1.9.2008 a karta ktorá je platná do 30.9.2008 mi napíše na zariadení, že karta je neplatná! Takže super, že si kúpim polovičný. Paráda mal som len 500 sk a vás super vodič, že on také neberie. (Paráda cez celé mesto peši, 30 minút som meškal a vysvetlenie, ktoré som tu popísal bolo všetkym komické). A čo berie? v čom je 500 sk iných??? to niesu peniaze??? Nikto mu predsa nedáva stále 500 sk, ale niekedy sa stane!
Som zvedavý čo bude hovoriť, ked bude euro a dostane 50 alebo 100 Eur do ruky.

Ked dostane nejaké 50 halierniky ziape, ked dostane 500 sk ziape, je to oficiálne platidlo SR, tak to má zobrať a hotovo.

Takže si tam spravte poriadok, aj s prístrojmi, aby platné karty neoznačovali za neplatné aj zo šoférmi, že 500 sk aj 50 halierov sú peniaze. Nikto mu ich nedáva úmyselne, ale niekedy sa stane, že sú 50 hal, resp. sa nestihne rozmeniť 500 či 1000 sk.

PříspěvekNapsal: neděle, 31.srp 2008, 15:33 

JIzdne se ma platit primerenou hodnotou bankovky, nebo mince. tech par drobnych by se v kapse urcite naslo. Jenom nebyt linej a podivat se. Melo by se to delat , jako jinde . Bankovka se vezme, proda se jizdenka a na zbytek se vystavi doklad, na ktery vrati potrebnou sumu v sidle dopravce, nebo na autorizovanym miste. Pak by si to lidi rozmysleli a zacali pri plateni pouzivat hlavu.

PříspěvekNapsal: neděle, 31.srp 2008, 16:18 

zaujímavé jednanie robiť, ešte debilov zo zákazníkov a ľudí, ktorí vás živia, ale čo viac som si mohol myslieť.
Asi viem, že mám len 500 sk, keby som mal mince, tak ich asi dám, a nejdem cez mesto peši a nemešká, že jo, ale takých múdrakov ako vy je veľa, samozrejme lepšie viete, čo som mal u seba ako ja.

Ono je to niekde v zákone? Nie!

To čo si niekto vymyslí, si môže vymyslieť, ale je to platidlo ako platidlo, ked prídem do obchodu a kúpim si rožok za 1,9 a zaplatím 5 tis, tak to musí zobrať.
Ale ved čo, stále žobrete viac peňazí od mesta zvyšujete cenu lístkov a aj takto strácate zákazníka.

Ešte sa mi stala taká situácia na medzimestkej, že mi vydal 20 korún v 50 hal (samozrejme on môže ja nie), na druhý deň sa rozčuloval, prečo mu s nimi platí, lebo mi ich deň predtým dal.

PS: Ale stále som nedostal odpoved na moju otázku o vašom zariadení! Chyba je na vašej strane, keby to platnú kartu neoznačilo za neplatnú, tak si kúpim lístok na kartu, takže svoje chyby nehádžte na cestujúcich. Odpoveď šofera, že čo on s tým? no čo ho*no, na mojej strane je všetko v poriadku, len vy tam máte bordel.

no vidím, že bude treba poslať oficiálnu sťažnosť, lebo cez toto forum a arogantného tu "admina" sa nič nedozviem

PříspěvekNapsal: neděle, 31.srp 2008, 16:30 

je to primo v prepravnim radu ma strankach dopravce a v kazdem vozidle ..

2. Ďalej je cestujúci povinný:
a) Poslúchnuť pokyny a príkazy člena osádky autobusu, alebo revízora, alebo
dispečera, ktoré smerujú k zaisteniu jeho bezpečnosti a bezpečnosti ostatných
cestujúcich alebo bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.
b) Nastupovať do autobusu a vystupovať z neho iba na zastávkach a keď
autobus stojí a vodič alebo iný člen osádky autobusu dá na to pokyn.
Nastupovať a vystupovať mimo zastávky možno iba na pokyn vodiča alebo
iného člena osádky autobusu.
c) Zaplatiť cestovné s použitím platidla v primeranej hodnote a na výzvu vodiča
alebo iného člena osádky autobusu, alebo revízora sa preukázať platným
cestovným lístkom a zaplatiť úhradu, ak sa pri kontrole nemôže preukázať
platným cestovným lístkom alebo osobnými údajmi potrebnými na vymáhanie
cestovného, ako aj ďalšie úhrady podľa tarify za poškodenie alebo za
znečistenie autobusu.

http://www.mds.sk/dokumenty/Prepravnypo ... 092006.pdf

PříspěvekNapsal: neděle, 31.srp 2008, 16:35 

pýtam sa na zákon, nie na interné predpisy do ktorých si môžete napísať čo chcete? Ale nemôže to byť nad zákon a ústavu, čo to vaše pravidlo jednoznačne porušuje.

Stále som nedostal odpoved na to, že platnú kartu označilo za neplatnú?

Vidím, že vás zaujímajú iné veci ako podstatné?

Vašou chybou som musel platiť 500 sk, resp. ísť peši, lebo vaše zariadenie mi označilo platnú kartu za neplatnú, čiže som si na vašu super kartu, resp. zariadenie, ktorú tak prezentujete kde sa dá, som nemohol cestovať!

Vykopávaní zákaníkov, isto zarobíte, fajn biznis, ešte že vás mesto dotuje, ked vám zoškrtalo peniaze ste vyplakávali.

Ano vy si povie, čo tam po jednom zákazníkov, omyl ;)

Vidím, že u inštitúcií, ktoré sú dotované z naších daní, neplatí pravidlo náš zákazník náš pán.

PříspěvekNapsal: neděle, 31.srp 2008, 16:59 

http://www.telecom.gov.sk/index/index.p ... &idc=22881

Dopravce muze jednotlive polozky upravit, pokud mu je ministerstvo schvali. Jinak jde o klasicky smluvni vztah uzavirany nastupem do vozidla. Pokud s nim kterakoliv strana nesouhlasi, smlouva nemusi byt uzavrena..

O problemech se zarizenim nic nevim, to je zalezitost samotneho dopravce , se kterym nemam nic spolecne.

PříspěvekNapsal: neděle, 31.srp 2008, 21:10 

A kto?
s mds.sk to presmerovalo sme, som v sekcií PB, takže určite sa bavíme o dopravcovi v PB, tu nikto iní nieje.
Vidím, že aj mds si robí prdel, ked linkuje forum na ktorom je niekto kto ani nemá s nimi nič spoločné.
Dobrý bordel toto a to aby človek nechal auto doma chodil MHD,... no to určite.

PříspěvekNapsal: neděle, 31.srp 2008, 23:56 

čo je to primeraná hodnota? Mali to určite jednoznačne a nie takto.

May force be with Košice!

PříspěvekNapsal: pondělí, 01.zář 2008, 08:54 

ked idem na bus, tak sa snažím mať drobné, lebo náhodu šofer nezinfarktoval a nepotreboval vyťahovať kalkulačku, aby zistil kolmo mi má vydať.

Ale na čo si budem rozmienať 500 sk, ked som mal platnú a dobitú cestovnú kartu. Nebola to moja chyba, ale chyba dopravcu, že označil platnú kartu za neplatnú. Sám to videl, tak mohol v rámci ich chyby spraviť výnimku a rozmeniť ju, lístok stojí 10 sk a isto mal 4x100sk, 1x50sk a 2x20 sk, ale asi by to nezvládol zrátať :D

PříspěvekNapsal: pondělí, 01.zář 2008, 11:40 

Všetko je to o prístupe. Ak máte kartu a nemôžete ju použiť, je to vina dopravcu. Dobrý námet na to, aby displeji alebo na lístku bolo napísané, že o pár dní končí. Napríklad telefónni operátori to tak robia.
Druhá vec je, že v systéme, kde sa môže dobíjať karta vo vozidle do sumy 999 nemá byť problém vydať z 1000 Sk. To znamená, že ke)d si dám nabiť za 100 Sk a dám mu 500, je to zlé?.

PříspěvekNapsal: pondělí, 01.zář 2008, 11:43 

pitt píše:
Všetko je to o prístupe. Ak máte kartu a nemôžete ju použiť, je to vina dopravcu. Dobrý námet na to, aby displeji alebo na lístku bolo napísané, že o pár dní končí. Napríklad telefónni operátori to tak robia.
Druhá vec je, že v systéme, kde sa môže dobíjať karta vo vozidle do sumy 999 nemá byť problém vydať z 1000 Sk. To znamená, že ke)d si dám nabiť za 100 Sk a dám mu 500, je to zlé?.

tým som chcel povedať, že je to o vodičovi a cestujúcom

PříspěvekNapsal: pondělí, 01.zář 2008, 12:46 

šak hej, ale vidíš ;)
sám videl, že 4 krát ukazálo karta neplatná, aj ked je na karte veľkým čiernym písmom napísané platnosť do 30.9.2008 ;), nebolo to mojou chybou ;)

Ale vieš nebol som slečna s blond vlasmi a veľkým výstrihom, tak som mal bohužial smolu.

No zastavím sa u nich a ju vyreklamujem, a býva tam taká drzá pani, no nech len skusi pípnuť a tam s ňou narobím poriadky, človek sa s ňou baví slušne a ona ziape ako zmyslov zbavená, tak sa teším, ked jej poviem, že mám platnú kartu neplatnú :D

PříspěvekNapsal: pondělí, 01.zář 2008, 12:57 

PS:

Upravuje Vyhláška NBS 465/2001 Z.z.

Na stránke NBS:
Podľa novej právnej úpravy fyzické osoby a právnické osoby s výnimkou NBS a bánk môžu odmietnuť prijať mince nad 20 kusov rovnakej nominálnej hodnoty alebo celkove nad 30 kusov mincí rôznych nominálnych hodnôt. Súčasne môžu odmietnuť (okrem NBS a bánk) aj prijatie pamätných mincí a poškodených bankoviek a mincí vrátane obehom opotrebovaných bankoviek a mincí; právnické osoby však pri platbách v hotovosti prijímajú aj bankovky a mince opotrebované obehom, ak sú celé a celistvé.

Na stránke NBS sa stále uvádza medzi všeobecne záväznými právnymi predpismi patriacich do kompetencie NBS
http://www.zbierka.sk/Default.aspx?sid= ... eSupport=1

Počas duálneho hotovostného peňažného obehu (1.1.-16.1.2009) to bude obmedzené:
PO alebo FO (okrem NBS a bánk) odmietnuť prijatie slovenských bankoviek a slovenských mincí
- ak ide o mince rovnakej hodnoty v počte viac ako 20 ks
- ak je mincí viac ako 30 ks
- ak súčet hodnoty slovenských mincí a bankoviek 4násobne prevyšuje hodnotu nákupu

Okrem toho môže odmietnuť pamätné mince a poškodené mince a bankovky

PříspěvekNapsal: pondělí, 01.zář 2008, 12:59 

ešte niečo som zabudol a nejde upravovať príspevky, neviem prečo a preto to dávam do nového ;)

http://www.nbs.sk/ZAKLNBS/LEGISLAT/Z5661992.PDF
http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/defau ... ocnik=2001

Keby šli upraviť prechádzajúce príspevky dám to do jedného

PříspěvekNapsal: středa, 03.zář 2008, 05:27 

Ofca píše:
Zdravím, dnes (31.8.2008) ešte ani nieje 1.9.2008 a karta ktorá je platná do 30.9.2008 mi napíše na zariadení, že karta je neplatná! Takže super, že si kúpim polovičný. Paráda mal som len 500 sk a vás super vodič, že on také neberie. (Paráda cez celé mesto peši, 30 minút som meškal a vysvetlenie, ktoré som tu popísal bolo všetkym komické). A čo berie? v čom je 500 sk iných??? to niesu peniaze??? Nikto mu predsa nedáva stále 500 sk, ale niekedy sa stane!

Ked dostane nejaké 50 halierniky ziape, ked dostane 500 sk ziape, je to oficiálne platidlo SR, tak to má zobrať a hotovo.

Takže si tam spravte poriadok, aj s prístrojmi, aby platné karty neoznačovali za neplatné aj zo šoférmi, že 500 sk aj 50 halierov sú peniaze. Nikto mu ich nedáva úmyselne, ale niekedy sa stane, že sú 50 hal, resp. sa nestihne rozmeniť 500 či 1000 sk.

1. V prípade problémov s kartou sa treba obrátiť na InfoCentrum na AS
2. Prečo ste nenapísali na mail doprava@mds.sk kde by ste boli uviedli číslo vodiča, pri vydaní nového tarifného poriadku bude priamo zakotvené primerané platidlo.

PříspěvekNapsal: středa, 03.zář 2008, 05:28 

Ofca píše:
šak hej, ale vidíš ;)
sám videl, že 4 krát ukazálo karta neplatná, aj ked je na karte veľkým čiernym písmom napísané platnosť do 30.9.2008 ;), nebolo to mojou chybou ;)

Ale vieš nebol som slečna s blond vlasmi a veľkým výstrihom, tak som mal bohužial smolu.

No zastavím sa u nich a ju vyreklamujem, a býva tam taká drzá pani, no nech len skusi pípnuť a tam s ňou narobím poriadky, človek sa s ňou baví slušne a ona ziape ako zmyslov zbavená, tak sa teším, ked jej poviem, že mám platnú kartu neplatnú :D

Keby ste tam sedeli Vy tak by Vás tá robota prestala baviť po 3 dňoch, včera som tam bol 1/2 dňa a musím povedať že jej nezávidím, a nieje drzá je len odmerané a to ku každému.

PříspěvekNapsal: středa, 03.zář 2008, 06:15 

mds píše:
Ofca píše:
šak hej, ale vidíš ;)

Keby ste tam sedeli Vy tak by Vás tá robota prestala baviť po 3 dňoch, včera som tam bol 1/2 dňa a musím povedať že jej nezávidím, a nieje drzá je len odmerané a to ku každému.

S tým súhlasím, na mňa tá pani tiež zvyšovala hlas, ale nie kvôli tomu, že by mi chcela zle, ale preto, že im tam všeličo možné vrčí. Po vybavovaní kariet počas prázdnin a to, ako sa k nej správali by som jej navrhol kúpeľný pobyt na regeneráciu. :wink:

PříspěvekNapsal: středa, 03.zář 2008, 06:54 

mds píše:
Ofca píše:
šak hej, ale vidíš ;)

Býva tam ešte jedna pani a tá je vždy veľmi milá, proste si z ničoho nerobí hlavu ;).
Ona sa mi zdá až moc kľudná, asi berie niečo na ukľudnenie.

Ale tá druhá ziape, aj ked niečo zabudne, šak nech povie: "tu si to dopíšete" a hotovo a nie ona ziape ako keby ju rezali ;).
No o chvilu tam idem, tak uvidíme čo s tým bude, dúfam, že tam bude tá lepšia.

Každí máme svoju robotu a problémy, keby kvôli nej nebola denná strata 20 mil sk, tak by ju to prestalo baviť okamžite, mala by stres, tep 200 úderov a týždeň by nespala ;) a týždeň trvalo, kým som to dal dokopy a to sa vás stále šef, riaditeľ a generálny pýta, "už to pôjde", "už to pôjde", "prečo to nejde", "prečo sa to pokazilo",...

PříspěvekNapsal: středa, 03.zář 2008, 06:57 

mds píše:
Ofca píše:

1. V prípade problémov s kartou sa treba obrátiť na InfoCentrum na AS
2. Prečo ste nenapísali na mail doprava@mds.sk kde by ste boli uviedli číslo vodiča, pri vydaní nového tarifného poriadku bude priamo zakotvené primerané platidlo.

Lebo som myslel, že sa tu viac dozviem od niekoho iného, že niekto sa s tým už stretol.
Chcelo by to vlastné forum a trochu viac mu spraviť reklamu ;)
Inak včera sa priateľke stalo, že jej napísala karta neplatná, ale lístok predalo ;), mne zas upresnené "karta po platnosti" a nič.
Nabudúce priamo napíšem na maila.
dík

PříspěvekNapsal: úterý, 07.říj 2008, 10:15 

Ofca píše:
PS: Ale stále som nedostal odpoved na moju otázku o vašom zariadení! Chyba je na vašej strane, keby to platnú kartu neoznačilo za neplatnú, tak si kúpim lístok na kartu, takže svoje chyby nehádžte na cestujúcich. Odpoveď šofera, že čo on s tým? no čo ho*no, na mojej strane je všetko v poriadku, len vy tam máte bordel.

v prvom rade by som sa pozrel na tú kartu, pretože zariadenie "z ničoho nič" neoznačí kartu ako neplatnú... tu sa nejedná iba o platnosť karty samotnej (obyčajne 5 rokov) ale aj platnosť zľavy - ak bola zľava nadefinovaná do 31.8., potom je na základe nastavení dopravcu karta vyhodnotená ako neplatná (nutné predĺžiť platnosť zľavy alebo "prerobiť" kartu na celú)...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina