Mestskadoprava.sk - Stránky o Mestskej a Regionálnej dopava v SR a ČR
Právě je pátek, 15.pro 2017, 12:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2632 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 132  Další

Ste spokojní s ?istotou vozidiel prešovskej MHD?
Áno 58%  58%  [ 18 ]
Len s ?istotou zvonku 16%  16%  [ 5 ]
Len s ?istotou zvnútra 10%  10%  [ 3 ]
Nie 16%  16%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 31
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MHD v Prešove - všeobecná diskusia
PříspěvekNapsal: pátek, 19.črc 2002, 14:57 

Fórum o mestskej hromadnej doprave v Prešove

Naposledy upravil Vladimír dne čtvrtek, 17.črc 2003, 15:37, celkově upraveno 9

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pátek, 19.črc 2002, 15:06 

Ako ste uz asi vypozorovali z hlasovacej otazky, vyzara to tak, ze pri Trojici sa uz neotoci ziaden autobus a toboz nie trolejbus. Maximalne tak v pripade nejakej vyluky, ale aj to je otazne.

Předmět příspěvku: Trojica
PříspěvekNapsal: sobota, 20.črc 2002, 18:51 
Som jednoznačne za zrušenie autobusovej ale aj trolejbusovej otočky pri Trojici.Je to predsa časť pamiatkovej zóny a preto tam MHD nemá čo hľadať.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: neděle, 21.črc 2002, 17:01 

Iste, aj tak sa da na to pozerat. Ja sa tiez zubami - nechtami nedrzim tej otocky, len keby existovala adekvatna nahrada. Jej zrusenie vyvola od septembra celkou urcite bud zhorsenie prepravnych sluzieb, bud enormne zvysenie nakladov pre DPMP, alebo sa tomu predide rozsiahlejsimi zmenami v linkovom vedeni. Ako som uz napisal, nahrada za otocku neexistuje, takze si ani neviem predstavit, ako sa budu organizovat vyluky v centre mesta pocas nejakych akcii. Alebo mesto zrusi akcie na Hlavnej ul.? Neviem, ale ak sa pokusi robit vyluku za tohto stavu, nadavat bude len a len cestujuci...

P.S. Preco si nezahlasoval, do fora? Zatial to vyzera, ze 100% hlasujucich je za zachovanie otocky...

Předmět příspěvku: test
PříspěvekNapsal: úterý, 23.črc 2002, 12:38 

Testujem ako to chodi. Odkedy je nova verzia disk. fora tak sa diskusia nejako zastavila.
Ohladne tej otocky, myslim si ze jej zrusenie bude problem a DPMP bude musieť vymysliet vhodnu nahradu (nie to riesenie, ktore sa pouzivalo doteraz).

Předmět příspěvku: Zastavenie...
PříspěvekNapsal: úterý, 23.črc 2002, 19:10 

Peter P: Diskusia sa trochu pribrzdila, to suhlasim, ale je to predovsetkym tym, ze si ludie musia najprv zvyknut na novy system, ale som si isty, ze sa to zase rozprudi... a takisto su prazdniny... :D

Předmět příspěvku: zrusenie otocky TROJICA
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 25.črc 2002, 08:43 
V podstate nie som proti zruseniu otocky TROJICA. Nie z dovodu predlzenia pesej zony, ale ocakavam zlepsenie dopravneho prepojenia. Dufam , ze posekane linky a spoje konciace pri Trojici budu " zlepene " (okrem tych , co idu potom do vozovne , pripadne MJ na Sidlisko 3).
Ked mozu existovat a premavat spoje 20/13/28, 40/46, 46/14, 34/33, 32/36, 36/32, 32/29, 36/29, 41/32, 23 z Rurok, 40/1, 46/1,..., preco by nemohli premavat niektore spoje ako 18/36 , 23/41, 41/23 alebo 41/40, 41/46. V sobotu a v nedelu by z Kanasa isla 14/12(ak bude nizkopodl. voz.) alebo 14/ 23(obycajny autobus). Ranna spicka nie je problem, lebo
32,36 zo Sekcova idu cez Hlavnu po Trojicu. Po pozliepani by ostalo par spojov 32,36 v sedle a popoludni , ktore by premavali cez Lesik delost. a Vajanskeho.(blizsie spojenie ku OkU a cintorinu :) ) Alebo v case spicky by sa niektore 32 mohli "zahrat" na linku XY: Sib-Hlavna-Levocska a spat zo zast. Clementisova. A mozno vzniknu ine nove linky ...

Ked uz je jasne, ze z docasnej uzavierky sa stala trvala, kedy DPMP a.s.
nalepi zastavkove CP na zast. Lesik delostrelcov a Vajanskeho(alebo OkU) ? A kedy na ostatnych, kam idu 32,36 ?

Ja by som privital, keby mesto vydalo ZAKAZ prejazdu manipulacnych jazd autobusov,trolejbusov, dielenskych vozidiel (ak nie je porucha na Hlavnej) cez Hlavnu ulicu. Cez Hlavnu by mohli premavat len ako spoje.
(bus prechadza z 23 na 41, zo 41 na 23,alebo ide do vozovne, ale mezdi Trojicou a V. Postou nevezie nikoho. = horsie prepravne moznosti pre cestujuceho a neproduktivna MJ)

Vladimir: Nemyslim si , ze DPMP zvoli take riesenie, ktore sposobi enormne zvysenie nakladov.
... uz by som mal skoncit ...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pátek, 26.črc 2002, 16:22 

Ja som nazor vyjadril. Na Trojici netrvam, ak by bolo adekvatnej nahrady. Napriklad rozmyslali ste aj nad tym, ze L32 a L36 su uz polookruzne linky? Uz si nemozeme davat odchody z Pod Salgovika ako chceme, musia sediet s tymi odchodmi, ktore potrebujeme od Trojice! Alebo nad tym ako zvladne novu situaciu displej Mielec? V case sedla pride ku Trojici autobus s displejom "32 Trojica" a az ked ludia zacnu nastupovat do 32-ky, zmeni sa displej na "36 Pod Salgovikom"!!!! To zas bude hrozy.

Peter K: Moj nazor poznas, ja zlepene linky ani ciastkove linky neznasam. Linka ma mat jednu trasu a na nej pravidelny interval. Potom mozeme fakt zrusit linkove cislovanie a zaviest tabule len s cielom ako ma SAD-ka (ako to uz raz navrhol Papyr).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 29.črc 2002, 11:32 
K tomuto foru: neviem, ci sa rozbehne, je zbytocne komplikovane, zlozite, a co je najhorsie, VZDY mi zhodi Internet Explorer (pod Win to funguje len u kolegu a v ucebni na Linuxe). Som za zachovanie nielen otocky Trojica, ale aj stareho formatu diskus. fora. V JEDNODUCHOSTI JE KRASA.

(Mimochodom, aj pis.sk mal velmi podobne riesene fora, ako je teraz toto - a tiez im tam nikto nepise.)

Vzhladom k tomu, ze sa mi nechce chodit pisat inam a u mna to pada, pravdepodobne bude moja ucast na fore velmi zredukovana. Stale som dostupny na mailovej adrese papyr@pobox.sk.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 29.črc 2002, 12:45 

Papyr: Neviem, ja som este s novym forom problem nemal. Niekedy mam dokonca dojem, ze mi bezi rychlejsie ako to stare...

to all: Dnes vecer odchadzam do Prahy. Som zvedavy, ake psychicke dosledky na mna 14-dnovy pobyt zanecha (prinajmensom bude moj pohlad na slovensku MHD ovela kritickejsi)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 31.črc 2002, 21:18 
A este jedna vec ma napadla: keby boli zatrolejovane Svaby po Kosickej a Svabskej, mohli by sme
zrusit L2/5 a L39
zaviest trolejbusove linky
2 Budovatelska - Obrancov mieru - Hlavna - Budovatelska
5 Budovatelska - Hlavna - Obrancov mieru - Budovatelska
6 Dubrava - Hlavna - Zel. stanica - Kosicka - Svabska - Zel. stanica - Dubrava
9 Dubrava - Hlavna - Zel. stanica - Svabska - Kosicka - Zel. stanica - Dubrava

(akurat, ze na 17. novembra nepojde nic z Hlavnej cez Skultetyho a to by oni neprezili)

a zaviest autobusovu linku
26 Sidlisko III - Mukacevska - Bjornsonova - Hlavna - Pod Taborom - Pod Salgovikom (-Salgovik)
ktora by spolu so 44 prevzala zataz dnesnej 36. Dnesna 32 by mohla premavat v "trolejbusovej" verzii Sibirska - Pod Taborom - Hlavna - Levocska/Clementisova.

Ale to su len take plky...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 31.črc 2002, 21:22 
Papyr : ja nieviem, ale prepravny prud Obr.mieru - Budovatelska , resp. 17.nov. - Budovatelska je velmi slaby, takze 2 a 5 by chodili polku trasy prazdne. Ak tam niekto ide, tak len v spicke, a nato mame L34. Ja by som osobne radsej ako kosicku videl Svaby zatrolejovane az na Delnu. Potom by T linky mohli vyzerat napr. takto :

2 Sibirska-MK4-Hlavna-Obr.mieru-17.Nov.-Cierny most- MK4 - Sibirska.
3 Sibirska-MK4-CiernyMost-17.Nov-Obr.Mieru-Hlavna-Mk4-Sibirska
5 Budovatelska - Hlavna- Dubrava a spat
6 Delna-Svabska-Hlavna - Sabinovska - Sidl.III - Hlavna-Svaby-Delna
9 Delna-Svabska-Hlavna-Sidl.III-Sabinovska-Hlavna-Svabska-Delna
38 presmerovana zo Sibirskej na ul. Pod Salgovikom

Co sa tym ziska ?

- Priame spojenie Delne so sidliskom III
- Priame spojenie 17. Novembra s Pod salgovikom
- V podstate by ostalo napojenie Obrancov mieru na mesto oboma smermi
- Napojenie Bajkalskej na podstatnu cast Presova
- Odpadne harakiri s 2/5
- Kedze by sme zrusili L32, tak je o jeden problem na Trojici menej

Ale to su tiez len uvahy....

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 31.črc 2002, 21:28 

Priatelia, kedze k vytvoreniu druhej temy presovskeho fora doslo omylom, dovolil som si ju zrusit a jej prispevky presunut sem.

Pozn.: prispevok predo mnou je od Shadowa.

Předmět příspěvku: e.c.316
PříspěvekNapsal: pátek, 02.srp 2002, 12:39 

Zdravim.Uz pred nejakym tyzdnom som zahliadol (bohuzial len zdialky) Karosu s e.c.316. Uz nemala cerveno biely nater ale mestsky. Zvlastnosotu bolo logo DP vedla cisla vpredu. Je azda po GO? Neprebehla u nej uz kanibalizacia (pozieranie jedneho radu vozidiel druhym)? S podobnym umiestnenim loga som tusim zahliadol aj nejaky klbovy t.bus, mozno to bola e.c.98 (opat som to videl iba z dialky).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pátek, 02.srp 2002, 21:14 

An, ja som to nemal cas dat na stranky. Karosa B731 c. 316 ma GO, po ktorej sa z nej stala B732 a tie nove cisla (novy font, nove umiestnenie) je pokus o unifikaciu evidencnych cisiel. Take cisla ma aj Skoda 15 Tr c. 98, kt. je tiez po GO.

Předmět příspěvku: otazocka
PříspěvekNapsal: pondělí, 05.srp 2002, 09:49 
Vladimir, co sa deje ? (Prispevky o 23.55 , 1.35 ?)
Ake predstavy maju v Prahe o presovskej doprave?
Aky najkratsi interval vznika v Prahe prekladanim elektrickovych liniek na nejakom useku?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 05.srp 2002, 10:16 

Peter K: :) Co by sa dialo? Mam staly pristup k internetu a spat sa mi nechce....

V Prahe som sa stretol aj s nazorom, ze presovska MHD je zo slovenskych najlepsia.

Pocas prazdninoveho obmedzenia, premvaju vsetky linky s jednotnym intervalom 10 min. v spicke, 12 min. v sedle a 15 min. cez vikend. Linka c. 9 ma interval polovicny, t.j. 5 min. v spicke, 6 min. v sedle a 7,5 min. cez vikend. Linky smerujuce k tomu istemu cielu sa prekladaju. V centre mesta vsak nemozno hovorit o prekladani, skor by som to nazval kontinualnou dopravou (a to aj mimo spicky). Pre objasnenie > vezmi do uvahy intervaly, ktore som uviedol a predstav si, ze na Karlovom namesti premava 11 elektrickovych liniek (L9 nie). Tak tu sa uz fakt pocita interval v sekundach.

Okrem toho siet liniek je husta, kolajnice su skoro v kazdej bocnej ulici, je tam kopec otociek. Mnohe su len manipulacne. Ale ved pockaj, ja sa rozbasnim, len co pridem do PO.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 06.srp 2002, 23:01 

Diggi: Nic v zlom, ale az minuly tyzden som zistil, co je to elektricka :)

Předmět příspěvku: MHD
PříspěvekNapsal: středa, 07.srp 2002, 19:31 
Vestnik uvádza:DPMK nechá zgenerálkovať x autobusov vo firme ZLINER a DPMB (Bratislava) chce uzavrieť rámcovú zmluvu na dodávky nízkopodlažných trolejbusov a to v počte dva kusy ročne.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 07.srp 2002, 19:53 

Je to naozaj tak? Len sa chcem uistit, ze naozaj ide o Bratislavu, pretoze bartislavsky DP vystupuje pod skratkou DPB. Skratka DPMB je pre brniansky DP.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2632 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 132  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina