Mestskadoprava.sk - Stránky o Mestskej a Regionálnej dopava v SR a ČR
Právě je sobota, 16.pro 2017, 17:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2632 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132  Další

Ste spokojní s ?istotou vozidiel prešovskej MHD?
Áno 58%  58%  [ 18 ]
Len s ?istotou zvonku 16%  16%  [ 5 ]
Len s ?istotou zvnútra 10%  10%  [ 3 ]
Nie 16%  16%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 31
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 17.pro 2005, 21:56 

Nebolo by skoro vyradit ich? Ja by som este skor ako 435-ky vyradil TAMBUSY a az tak by som siel na nich.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 17.pro 2005, 21:58 

Polio píše:
Nebolo by skoro vyradit ich? Ja by som este skor ako 435-ky vyradil TAMBUSY a az tak by som siel na nich.
TAM-BUSY su v poho (najma 326 a 327) co som pocul tak 328 je tiez dost kazova, 325-ka je pre prasknuty ram??? odstavena a mozno vyradena.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: neděle, 18.pro 2005, 11:20 

Ano pocul som ze 325-ka ma neake problemy a vraj uz mozno nebude jazdit.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: neděle, 18.pro 2005, 11:48 

Polio píše:
Ano pocul som ze 325-ka ma neake problemy a vraj uz mozno nebude jazdit.
..urcite... :cry:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: neděle, 18.pro 2005, 18:17 

Prejem vsetkym pekny den,
takze citam tu NNIBP (nikto nezna iba...) demagogie, tak ich opravujem:
Ad. 325 Ziaden prasknuty ram, zasa tu rozsirujes bludy. Porucha otacania klbu. Nie je vyradena, iba sa RATA s jej vyradenim, cez branu ju ale v takom stave iste nepustia. Na TAMy nie su diely, lebo fabrika uz nie je.
Polio: DP ma tazke srdce na 329 a 330 lebo su poruchove. ale zeby ich potreboval uz aj "takoj" predat, to teda nie.
Ad. Citelisy. Ano vsimol si si dobre, ze medzi tretimi a stvrtymi dverami na Citelisoch nic nesvieti, lebo nema ani co. Ostala tam predpriprava na displej, to okienko je prazdne.
Diggi, Pitto: 288-ku potiahnes z dvora iba ak tak na odtahovom vozidle, ta vlastnou volou neurobi uz ani meter.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: neděle, 18.pro 2005, 19:17 

Richard: 435-ky uz vela rokov aj tak nevydrzia ak sa nepokazia pocitam ze ich vyradia asi o 3 mozno uz o 2 roky. Pochybujem totiz zeby pred nimi isli 334 a spol.(samozrejme ked sa nepokazia).

Vsimol som si najma cez vikendy ze nasim autobusom niekedy nesvietia ani zadne displeje :D

PříspěvekNapsal: neděle, 18.pro 2005, 19:51 
Ja si vyradzovanie predstavujem takto: Keďže sa na TAMY ťažko hľadajú náhradné diely, najskôr už 325-ku neopravia a vyradia ju. Nabudúci rok prídu ďalšie tri kĺbové Citelisy,ktoré (predpokladám) nahradia tú 325-ku a ďalšie dva (zrejme 326 a 327) a tým pádom zostane už len 328-ka, ktorej sa o rok predĺži život, no z ďalšou dodávkou Citelisov pôjde tiež pekne preč a podľa môjho názoru pribalia k nemu aj tie dva zostávajúce Ikarusy 435. Čiže takto by to malo vyzerať podľa mňa. Len už nemám predstavu, ktoré autobusy vyradia pri poslednej dodávke Citelisov v roku 2008. Žeby 331 atď? No to asi nie je pravdepodobné, čo? Najskôr sa v tomto roku nevyradia žiadne busy, len sa prikúpia Citelisy. Má niekto iný názor? Ak áno, napíšte ho. Som zvedavý, kto má akú fantáziu a či rozmýšľame rovnako. :D

PříspěvekNapsal: neděle, 18.pro 2005, 19:57 

Anonymous píše:
Ja si vyradzovanie predstavujem takto: Keďže sa na TAMY ťažko hľadajú náhradné diely, najskôr už 325-ku neopravia a vyradia ju. Nabudúci rok prídu ďalšie tri kĺbové Citelisy,ktoré (predpokladám) nahradia tú 325-ku a ďalšie dva (zrejme 326 a 327) a tým pádom zostane už len 328-ka, ktorej sa o rok predĺži život, no z ďalšou dodávkou Citelisov pôjde tiež pekne preč a podľa môjho názoru pribalia k nemu aj tie dva zostávajúce Ikarusy 435. Čiže takto by to malo vyzerať podľa mňa. Len už nemám predstavu, ktoré autobusy vyradia pri poslednej dodávke Citelisov v roku 2008. Žeby 331 atď? No to asi nie je pravdepodobné, čo? Najskôr sa v tomto roku nevyradia žiadne busy, len sa prikúpia Citelisy. Má niekto iný názor? Ak áno, napíšte ho. Som zvedavý, kto má akú fantáziu a či rozmýšľame rovnako. :D
nabuduci rok by mal prist jeden klbak a jeden az dva kratasy :wink: Ja si myslim, ze podnik dost dobre uvazuje a neda nove nizkopodlazne autobusy na spicku. To je nelogicke a podla mna toto robia len v amerike, kde maju hufy penazi. Urcite nakupia jeden klbak (nahrada za 351-tku) a jeden-dva kratasy (tam sa najdu vozy).

PříspěvekNapsal: neděle, 18.pro 2005, 22:22 
E499.3056 píše:
Anonymous píše:
nabuduci rok by mal prist jeden klbak a jeden az dva kratasy :wink: Ja si myslim, ze podnik dost dobre uvazuje a neda nove nizkopodlazne autobusy na spicku. To je nelogicke a podla mna toto robia len v amerike, kde maju hufy penazi. Urcite nakupia jeden klbak (nahrada za 351-tku) a jeden-dva kratasy (tam sa najdu vozy).

S pravdepodobnostou hraniciacou s istotou nepridu ani tie "jeden az dva" kratasy. Jednoducho mestske sedlove linky mame vykryte, takze kupovat dalsie NP sola nieje nutnost.

PříspěvekNapsal: pondělí, 19.pro 2005, 09:52 

E499.3056 píše:

No ja osobne si myslim ze NP vozy, a navic kloubaky jsou vozy pouze na spicku, sedlo nemiva na beznych linkach takovou poptavku . A pokud je vuz NP , tak velice zrychli vymenu cestujicich a stanicovani. V sedle je volneji - staci VP

PříspěvekNapsal: pondělí, 19.pro 2005, 10:28 
PvvS píše:
No ja osobne si myslim ze NP vozy, a navic kloubaky jsou vozy pouze na spicku, sedlo nemiva na beznych linkach takovou poptavku . A pokud je vuz NP , tak velice zrychli vymenu cestujicich a stanicovani. V sedle je volneji - staci VP

:?: Aby nam vozy za 10 milionov stali vacsinu casu vo vozovni? Aby sa na nich vyvazali vacsinou mladi studenti a pracujuci ludia ktorym nerobi problem vystverat sa po schodoch? Aby nam NP jazdili do priemyselnych stvrti namiesto do oblasti s velkym vyskytom starsich, handikepovanych ludi, mamiciek s kociarmi? Aby nam jazdili iba v casoch ked je vyskych takychto ludi vo vozidlach minimalny? To je co za zvratena logika?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 19.pro 2005, 10:40 

A to se ty vozy kupovaly pro tech par duchodcu co si jedou pres cely mesto nakoupit o par haleru levnejsi rohliky? Myslim ze prave ti pracujici maji narok se svezt v necem lepsim jak ikarus/koroza. Pokud je dostatek vozu, proc negarantovat pro imobilni na kazde vhodne lince NP kurzy, kde bude vypravovan NP vuz ? A kloubaky patrej na celodenni poradi . Uz proto kolik staly, tak patrej na trasy , aby se ukazalo ze ty penize nybyly vyhozeny do vzduchu. Autobusy jsou od toho aby vozily lidi, ne aby si z nich Dp delal vystavku .

Pete. Nevim jak ty, ale ja kdyz jedu po smene z prace , tak si rad sedni, nebo se nemusim nikam lozit po schodech. I kdyz jede bohuzel jenom Np citybus, je to poznat. Maloktery pracujici sedi celej den na zidli. Vetsina z nas musi celou smenu stat . A to nejni zadna slast. Proto si duchodci muzou pockat na Np spoj, pripadne si ty schody nejak vylizt. A pokud Dp nema dost rozumu, aby zridil NP garantovany kurzy , tak by se nad sebou meli nekteri zamyslet.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 19.pro 2005, 11:28 

PvvS píše:
A pokud Dp nema dost rozumu, aby zridil NP garantovany kurzy , tak by se nad sebou meli nekteri zamyslet.

Pane kolego, PROSÍÍÍM... naštuduj si problematiku, skôr než sa začneš navádžať do rozumu pracovníkov DPMP. Reč je totiž o prvom DP v tejto republike, ktorý garantované NP spoje na linkách zaviedol a v cestovných poriadkoch vyznačil ;-)

Okrem toho, vôbec neviem, čo sa v tejto diskusii rieši za problém. Momentálne sú všetky rozhodujúce autobusové prúdy riešené nízkopodlažnými vozmi. Všetky NP-čka sú nasadzované na celodenné poradia, čo je nanajvýš logické. Prečo by mal nový voz stáť v garáži, keď môže slúžiť aj v sedle.

Odmysliac si dožívajúcich niekoľko TAM busov a Karos B 741, už aj v špičke jazdiace turnusy sú obsadené vcelku fajnovými vozmi. V rámci SR máloktoré mesto vozí na špičkách cestujúcich v Karosách B 941, 961 a Ikarusoch 435. Je teda zrejmé, že na budúci rok sa obnova autobusového parku končí, resp. sa výrazne zminimalizuje. Jednoducho už nemôžeme kupovať nové vozy, lebo ich novšie nepotrebujeme mať a niet ich kam dávať.

Na rade sú trolejbusy.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 19.pro 2005, 11:32 
Kedy si ty bol v Presove ze takto dokonale poznas prepravnu kapacitu v sedle? Z tohto tvojho prispevku je vidiet ze nemas ani paru ako funguje doprava v PO a teda bolo by namieste aby si tu nepisal blbosti.

PvvS píše:
A to se ty vozy kupovaly pro tech par duchodcu co si jedou pres cely mesto nakoupit o par haleru levnejsi rohliky? Myslim ze prave ti pracujici maji narok se svezt v necem lepsim jak ikarus/koroza.

NP sa kupovali hlavne preto aby mohli vsetci ludia v meste z kazdej mestskej casti kazdodenne cestovat bezbarierovo, ak to potrebuju.

PvvS píše:
Pokud je dostatek vozu, proc negarantovat pro imobilni na kazde vhodne lince NP kurzy, kde bude vypravovan NP vuz ?

NP vozidiel JE dostatok. Tzn, na kazdej mestskej autobusovej sedlovej linke premava celodenne na takmer vsetkych kurzoch NP bus. Okrem toho tu su aj garantovane linky.

PvvS píše:
A kloubaky patrej na celodenni poradi . Uz proto kolik staly, tak patrej na trasy , aby se ukazalo ze ty penize nybyly vyhozeny do vzduchu.

Preto jazdia cely den na sedlovych linkach a nie 3-4 hodiny denne v spicke. Tzn. odporujes si.

PvvS píše:
Autobusy jsou od toho aby vozily lidi, ne aby si z nich Dp delal vystavku .

Preto jazdia cely den na sedlovych linkach a vozia ludi celodenne a nestoja 20 hodin na vystavisku vo vozovni. Tzn. odporujes si.

PvvS píše:
Pete. Nevim jak ty, ale ja kdyz jedu po smene z prace , tak si rad sedni, nebo se nemusim nikam lozit po schodech. I kdyz jede bohuzel jenom Np citybus, je to poznat. Maloktery pracujici sedi celej den na zidli. Vetsina z nas musi celou smenu stat . A to nejni zadna slast. Proto si duchodci muzou pockat na Np spoj, pripadne si ty schody nejak vylizt.

Lenze podla tvojich vyjadreni by NP spoje boli iba na spickach. Tj duchodci, kocarky by nam plnili spickove kurzy plne pracujucich, ktori si chcu po sichce aspon v tom autobuse sadnut... Tzn. odporujes si.

PvvS píše:
A pokud Dp nema dost rozumu, aby zridil NP garantovany kurzy , tak by se nad sebou meli nekteri zamyslet.

Dikibohu ma DP vic rozumu nez ty. Pretoze tu mame aj garantovane linky, aj NP vozidla pokryvajuce cele mesto, jazdiace cele dni od skoreho rana do neskoreho vecera. Mal by si sa nad sebou zamysliet.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 19.pro 2005, 11:34 
to som pisal ja, aby ma niekto neobvinoval z anonymity.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 19.pro 2005, 11:41 

Nj nemel sem psat to pouze . Mela to byt reakce na E499 ktery psal ze vozy nemaji jit na spicku.

Vladimir: rady sem studoval na jakymsi slovenskym vyhledavaci a tam mi to Np kurzy nevypsalo. Z toho sem vychazel .
Pokud je to naopak , pak klobou dolu, takova rychlost se malokde vidi.

Předmět příspěvku: NP autobusy
PříspěvekNapsal: pondělí, 19.pro 2005, 14:44 
Tak že, investície budú asi nasmerované na nákup NP trolejbusov.V tomto momente tak celkom nechápem tú asi veľkorysú súťaž na nákup 25 autobusov v priebehu piatich rokov.Predpokladám,že to čo si tu mám možnosť prečítať,je podložené aj informáciami od kupujúceho.

Předmět příspěvku: Re: NP autobusy
PříspěvekNapsal: pondělí, 19.pro 2005, 15:10 
Karol píše:
Tak že, investície budú asi nasmerované na nákup NP trolejbusov.V tomto momente tak celkom nechápem tú asi veľkorysú súťaž na nákup 25 autobusov v priebehu piatich rokov.Predpokladám,že to čo si tu mám možnosť prečítať,je podložené aj informáciami od kupujúceho.

Ziadna sutaz na nakup 25 autobusov tu nebola. Boli dve sutaze na nakup piatich vozidiel. To co mas na mysli bola ramcova zmluva, rovnako ako je to teraz u trolejbusov. Citator paragrafov tvojho kalibru by mal poznat rozdiel.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 19.pro 2005, 15:15 

Ak by som ja bol nejaky z podniku, urcite uvazujem takto; obsluzit co najviac miest, kde sa pohybuju postihnuty ludia NP busom. A nemyslim si, ze kvoli zmluve do 2008 musime busy kupovat... zmluva sa da rozviazat a myslim si, ze potom budu na rade trolejbusy, trolejbusove a autobusove modernizacie. Pod pojom autobusova modernizacia si vybavte GO v Starku alebo v podniku a pod trolejbusovej si predstavujte A-T BUS.

Som zastanca NP vozov, sice sa mi nepacia ale pohodlnejsie sa v nich cestuje. Ked je taky trend, ze sa NPA kupuju, nech je tak. Sice byvam v Bratislave kde maju 2 NPA, ale proste...

Vsetci viete, ze som zastanca 15M vozov a Sorov. Ak by prilahle obce chceli, tak nakupim nejake a vyslem ich tam. Cest vynimkam...

Ale nepletme hrusky s jablkami. Je to dobre tak, ako to je a aj to cislovanie mi sedi /tak, ako som predpokladal/ :D

Předmět příspěvku: NP autobusy
PříspěvekNapsal: pondělí, 19.pro 2005, 16:36 
Pete ! Prestaň už konečne do každého rýpať !!! Máš snahu zaujať na stránkách o MHD pozíciu múdrca ? Alebo o čo Ti ide ? Vo vestníku bola zverejnená riadna verejná súťaž na nákup 25 nízkopodlažných autobusov (12 a18m).Vo zverejnení bolo riadne uvedené,že bude uazavretá rámcová zmluva.Zákon overejnom obstarávaní prikazuje obstarávateľovi zverejniť výsledok každej rámcovej zmluvy.Ďalej bol zverejnený rozpis jednotlivých dodávok NP autobusov,podobne ako je tomu teraz pri NP trolejbusoch.Ja nie som žiadný citátor tohoto zákona,ale o.i. som odborne spôsobilou osobou pre verejne obstarávanie.Ročne zrealizujem cca 40 súťaží a to počnúc obstarávaním tovarov,končiac prácami.Vestník ma čiastočne aj živí,tak preto neprijímam takúto uštipačnú formu slovnej komunikácie. Ak trpíš nejakým telesným ,alebo iným kompexom,tak sa vybúr medzi sebe rovnými.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2632 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina