Mestskadoprava.sk - Stránky o Mestskej a Regionálnej dopava v SR a ČR
Právě je úterý, 24.říj 2017, 08:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Elektri?ky v Prešove :
Budu, a chcem aby boli ! 30%  30%  [ 3 ]
Je mi to jedno, ?i budu alebo nebudu 10%  10%  [ 1 ]
Nebudu, ja uplna blbos? v Prešove !! 60%  60%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 10
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 16.lis 2005, 19:30 

Polio píše:
No a kde najdes miesto pre elektrickovu trat na Hlavnej Levocskej alebo Volgogradskej?
Najdem, preco nie? Ked pridem do PO, tak ti ukazem.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 16.lis 2005, 19:36 

S jakou sirkou tramvajovyho telesa pocitas ? trolej uchycena na bocnich sloupech s prevesama ? Zastavky priblizene k chodniku, nebo uprostred s ostruvkama ?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 16.lis 2005, 19:48 

no tak ja som to navrhoval, ze pri obrubniku budu elektricky a ten drot tiez, nieco vlavo bude trolejbusove. Funguje to, neboj. Neskrizi sa to - nic nezhori. Este sa pytaj, ja pridam nejaky obrazok, aby si si to vedel predstavit.

Rozchod by som chcel 1435mm, ale najviac by som chcel T3-ky a KT8D5-ky a nejake K2-ky. KT8D5-ky by som potreboval najma na linku Z, ktora by premavala od stanice ku (mojmu navrhovanemu) Obchodnemu Centru "FRAGOPOLIS". K2-ky by som vyuzival najma na L2, na R1 a R2 by som rad ocakaval T3 alebo KT8, ktore zvysia.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 16.lis 2005, 19:54 

nakres; sf®; E499.3056©

pripajam aj plany liniek, momentalne priebezne :)

L2: Sídlisko Sekčov, Sibírska - Železničná Stanica, Prešov
L6: Sídlisko IIIB, Centrum - Sídlisko Sekčov, Sibírska
Z: Železničná Stanica, Prešov - OC Fragopolis
R1: Sídlisko IIIB, Centrum - Priemyselný Park
R2: Železničná Stanica, Prešov - Priemyselný Park

Vypravovanie vozidiel:

L2: K2, kombinované s R2, vypravených 6 vozidiel
L6: T3, kombinované s L3 (ktorá ešte nie je vypracovaná) vypravených je 7 vozidiel
Z: KT8D5, vypravených 5 vozidiel, kombinacia rano s R2
R1: K2/T3, vypravených 6 vozidiel
R2: T3/KT8D5, vypravené 4 vozidlá

suhrn:

2/1; 2/2; 2/3; 2/4; 2/5; 2/6 - špička
6/1; 6/2; 6/3; 6/4; 6/5; 6/6; 6/7 - špička
Z/1; Z/2; Z/3; Z/4; Z/5
R/1; R/2; R/3; R/4; R/5; R/6; R/7; R/8; R/9 - špička; R/10 - špička

bude to tak chodit...; vozidlo moze byt napriklad jeden den na spicke, druhy ako linkovy. Nezabudajte, vodici maju pridelene vozy. Dalej som uvazoval, aby boli UD na Solivare, ale napadlo ma aj Sidlisko Sekcov. Neviem. Lud, pytajte sa :)

Přílohy:
Poznámka: nakres; sf©
PA290306.JPG
PA290306.JPG [ 91.76 KiB | Zobrazeno 1873 krát ]

Naposledy upravil E499.3056 dne středa, 16.lis 2005, 20:14, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 16.lis 2005, 20:03 

pocitej se sirkou tramvajovyho telesa okolo 8 metru , oddeleny menirny pro trbusy a tram, trbusopvy vedeni musi byt od osy tramvajovyho tusim minimalne 2,5 metru.
Dal u kruizovatek a odboceni pocitej minimalni oblouky s polomerem 20-25 metru, min je skoro nepouzitelny.
K vozidlum : T3 se daji nejaky koupit v KE, KT8 nikde, K2 taky ne (DPMB zatim nenabidl nic k odprodeji) . Navic tyto vozidla nesplnuji pozadavky dnesni doby , tedy NP a vyssi naroky na cestovani. POchybuju ze by si donutil lidi prejit z NP Abusu do VP tram. Jedna Anitra stoji pres 30 milionu, kilometr trate je nejlevnejsi okolo 100- 150 milionu.

Navic si nejsem jistej , zda jde dneska zridit elektricky provoz na 600V. Tusim podle novych norem je podminkou 750V. A to (az na kompletni rekonstrukci) vylucuje starsi vozidla.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 16.lis 2005, 20:04 

Ten nakres je co ?? to ti upadla pastelka ? Nejak to nechapu

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 16.lis 2005, 20:16 

PvvS píše:
Ten nakres je co ?? to ti upadla pastelka ? Nejak to nechapu
Nie, to je trolejbusova os vedla tej, elektrickovej.

ved napatie 600V sa da zmenit na 750V, nie?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 16.lis 2005, 20:32 

Ano ale znamena to rekonstrukci meniren, rekonstrukci vozidel ... sou dost znacny castky ...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 16.lis 2005, 20:34 

PvvS píše:
Ano ale znamena to rekonstrukci meniren, rekonstrukci vozidel ... sou dost znacny castky ...
Ale ved sa da aj 600V, nie? No mna napadla takato vec. Vybuduje sa to, ale mna skor napadla idea ako Slanske elektricky - na Slanske vrchy. No neviem, ako daleko sa s tym navrhom dostanem, ale podla mna urobili blbost, ze kedysi dali prednost KANALU namiesto ELEKTRICKAM!!!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 17.lis 2005, 15:54 

Prajem vsetkym pekny den,
mam miliardu vyhrad voci tvojej fikcii, spomeniem len to, co mi napadlo hned ako som uzrel Tvoj planok. Podme len na Sidlisko III. Predpokladam, ze by si elektrickovu trat nechcel tahat po cestnom telese. Takze, ak sa divame od konecnej smer mesto, po pravej strane viest trat nemozes, lebo vedla cesty mas 22kV vedenie v zemi, preklada je nemozna a na nom stavat nic nemozes. Lava strana neprichadza do uvahy, lebo mas tam centralnu kanalizaciu, vodovod a napajanie trolejoveho vedenia, takze ani tam nemozes. Ak si sa presiel po Sidlisku III, tak neviem, ako by s riesil usek od Druzby pozdlz Volgogradskej. Po lavej strane mas chodniky a potom Obchodnu akademiu a SOU stavebne. Ci by si trat tahal 10 metrov popred ich okna? Na druhej strane by si to iste urobil s obyvatelmi Volgogradskej. Konecnu chces vrhnut k Centrumu. Fajn, ale kde. Vlavo, pred kostol? Cirkevne pozemky, takze na to zabudmi. Vpravo na parkovisko? Jednota ti ho nepusti. A pripominam, ze inzinierske siete mas pozdlz celej hlavnej cesty. Samozrejme nehovoriac o diskriminacii ulic Prostejovska, Smeralova, Bajkalska ...
To nie je len daleko od reality ale este aj od fickie ta deli absolutne vakuum ...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 17.lis 2005, 20:27 

Richard píše:
Prajem vsetkym pekny den,
mam miliardu vyhrad voci tvojej fikcii, spomeniem len to, co mi napadlo hned ako som uzrel Tvoj planok. Podme len na Sidlisko III. Predpokladam, ze by si elektrickovu trat nechcel tahat po cestnom telese. Takze, ak sa divame od konecnej smer mesto, po pravej strane viest trat nemozes, lebo vedla cesty mas 22kV vedenie v zemi, preklada je nemozna a na nom stavat nic nemozes. Lava strana neprichadza do uvahy, lebo mas tam centralnu kanalizaciu, vodovod a napajanie trolejoveho vedenia, takze ani tam nemozes. Ak si sa presiel po Sidlisku III, tak neviem, ako by s riesil usek od Druzby pozdlz Volgogradskej. Po lavej strane mas chodniky a potom Obchodnu akademiu a SOU stavebne. Ci by si trat tahal 10 metrov popred ich okna? Na druhej strane by si to iste urobil s obyvatelmi Volgogradskej. Konecnu chces vrhnut k Centrumu. Fajn, ale kde. Vlavo, pred kostol? Cirkevne pozemky, takze na to zabudmi. Vpravo na parkovisko? Jednota ti ho nepusti. A pripominam, ze inzinierske siete mas pozdlz celej hlavnej cesty. Samozrejme nehovoriac o diskriminacii ulic Prostejovska, Smeralova, Bajkalska ...
To nie je len daleko od reality ale este aj od fickie ta deli absolutne vakuum ...

Teraz ma napadlo, zeby sa mohli tocit na Urbankovej a od tam by bola prestupna zastavka :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 17.lis 2005, 20:30 

+++

Naposledy upravil E499.3056 dne čtvrtek, 24.lis 2005, 20:48, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 17.lis 2005, 21:08 

E499.3056 píše:
tuto diskusiu by som premenoval na "Prešovské MHD návrhy"

Inak Riso garantujem Ti, ze ked sa dostavia Sidlisko Sekcov, tak tam bude volny pas na elektricky, to ti garantujem. Ked bude mat jeden moj kamarat nieco cez 18, sice ja budem mat 13 - ale budem pri moci. Takze sa teste, ako sa nam sidlisko rozrastie :twisted:

Uz vidim jak kvuli nekolika fandum menej celej uzemni plan

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 17.lis 2005, 21:11 

PvvS píše:
E499.3056 píše:
tuto diskusiu by som premenoval na "Prešovské MHD návrhy"

Inak Riso garantujem Ti, ze ked sa dostavia Sidlisko Sekcov, tak tam bude volny pas na elektricky, to ti garantujem. Ked bude mat jeden moj kamarat nieco cez 18, sice ja budem mat 13 - ale budem pri moci. Takze sa teste, ako sa nam sidlisko rozrastie :twisted:

Uz vidim jak kvuli nekolika fandum menej celej uzemni plan
No ono sa vystavba skoncila v 1989 a pozmeky si ukradli Luboticania. Ja to checm napravit.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 17.lis 2005, 21:17 

HHmm a vis vubec na kolik let dopredu se uzemni plan schvaluje ? A kdo s tim vsechno musi souhlasit ? Ono to nejni tak jednoduchy si rict ze tady bude tramvaj a vy vsichni uhnete. Dneska uz to bez souhlasu vsech dotcenych nejde . Navic pas tramy nejsou tram , na to presov nebude mit ani lidi ani penize......

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 17.lis 2005, 21:31 

To je ako povedat ze zariadis, aby odteraz tiekla voda do kopca. Presvedcit kompetentnych v BA, kde uz tram mame, aby zabudli na metro a rozsirili tram trvalo nejakych 15 rokov... Co myslis, ako dlho by trvalo tebe presvedcit ich o vybudovani tram ?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 17.lis 2005, 21:33 

PvvS píše:
HHmm a vis vubec na kolik let dopredu se uzemni plan schvaluje ? A kdo s tim vsechno musi souhlasit ? Ono to nejni tak jednoduchy si rict ze tady bude tramvaj a vy vsichni uhnete. Dneska uz to bez souhlasu vsech dotcenych nejde . Navic pas tramy nejsou tram , na to presov nebude mit ani lidi ani penize......
zober si, ak sa dostavia Sidlisko Sekcov, budem mat v tom prsty JA! To si zapis za usy. Mozno ten UZP existuje, ja som ho nevidel, mam novsi a PAS prazdnej travy nestoji miliony! Takisto ako aj v Blave maju pas, preco aj tu nemoze byt?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 17.lis 2005, 21:40 

E499.3056 píše:
PvvS píše:
zober si, ak sa dostavia Sidlisko Sekcov, budem mat v tom prsty JA! To si zapis za usy. Mozno ten UZP existuje, ja som ho nevidel, mam novsi a PAS prazdnej travy nestoji miliony! Takisto ako aj v Blave maju pas, preco aj tu nemoze byt?

Hmm , takze ty z kapesnyho zaplatis dostavbu sidliste ? Dneska uz stat neplati....
V BA to bylo zaneseno uz pri navrhu sidliste petrzalka, a tenkrat se zduvodnovalo i to proc na dotycnym pozemnku nemuze byt dalsi ulice a jaky to bude mit vyznam. Studie proveditelnosti a koncepcni studie maji kazda pres 500 stran. A nezahrnuji zdaleka jenom rychlodrahu. Vyvojovy studie byly planovany az do roku 2005 (s tehdejsimi vyhledy).
Mas spracovany podrobny vliv zavedeni tramvaji do presova ? Nejen na MHD, ale i nakaldovy studie , porovnani vyhodnosti jednotlivych trakci, moznosti rozvoje, zdroje financovani ?

A ja mam uzemi plan na tramvaje na MARSU. Skus pochopit ze rozvoj mesta neni na tvy libovuli . S tim planem musi souhlasit mesto, mestsky casti, nejaky ministerstva , vsichni vlastnici pozemku.

Prvne si zajdi na magistrat a tam pozadej o nahlednuti do uzemniho planu, na to mas narok . A pak sem neco vypisuj.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 17.lis 2005, 21:45 

PvvS píše:
E499.3056 píše:
PvvS píše:

Hmm , takze ty z kapesnyho zaplatis dostavbu sidliste ? Dneska uz stat neplati....

Ne, nezaplatim. Len vravim, ze mesto ma v plane jeho dostavbu, no plan ulic je uz neplatny a ako to povedat, nemoderny. Ja mam jeden, kde by hore na kopci vyrastlo nieco ako Avion, kde bude fura obchodov a veci, kde sa bude FURA ludi zhromazdovat. Toto mesto len podpori!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 17.lis 2005, 21:48 

A kdo to zaplati ? vis kolik takovy stavby stoji ? Vazne sksu uvazovat trochu realne.Dneska uz se sidliste nestavej, maximalne rodinny domky. A obchodni centra jdou tam kd jsou nejlevnejsi pozemky, a ne tam kam se to nekomu libi. Idealni jsou pro ne vetsi plochy v centru, ne nekde za mestem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina