Mestskadoprava.sk - Stránky o Mestskej a Regionálnej dopava v SR a ČR
Právě je čtvrtek, 22.srp 2019, 09:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1264 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 64  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 28.lis 2002, 12:30 

Vladimir: Jasne ze ten zoznam chcem. Budem ti moc vdacny. Posli mi ho na 240@email.cz.

All: Co a tyka rozvoja trolejbusov v ZA, tak viem ze ked sa stvoril sucasny system linkoveho vedenia, tak sa pocitalo s tym ze trolejbusy budu znacene 1 - 1x a busy budu 2x - xx. Preto ma zaujimalo ci 2 bude tiez trolej. Podobne sa hovorilo o spojeni Soliniek a Vlcincov uz cca 8 rokov dozadu ked sa troleje este len stavali.
Inak DPMZ ma u mna plus za rozvoj torlejov, len mne osobne dost vadi ich tarifny system a tie transparenty EMtest. Ale to je len moj subjektivny pocit.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek, 28.lis 2002, 21:20 

Juro: O.K., rad Ti ho poslem. Dnes ani zajtra na to nebudem mat cas (mam to len na papieri, budem to musiet prepisat do elektronickej podoby).

Ako si napisal - od 1 po 19 maju byt trolejbusy a od 20 vyssie autobusy. Tzn., ze linka c. 2 bude trolejbusova.

Tarifny system vadi aj mne, je pre cestujuceho nesmierne obmedzujuci. Ale s transparentmi si sa pomylil. Nie su od firmy EMtest Zilina, ale od firmy R&G Mielec. My ich mame v PO plno, takze ja som si uz na ne zvykol (ale trvalo mi to :) )

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pátek, 29.lis 2002, 09:34 

Vladimir: Sorry, ze ti robim starosti. Neda sa to aspon naskenovat?

Tie digitalne transparenty, to som nevedel. Ale su dost chabe, clovek to vobec nevidi. Ked to porovnam s BUSE, tak nic moc. NA bratislavskych plynakoch su tie BUSE transparenty asi ta najlepsia vec co tam je. Sa cudujem Ziline ze ked kupovala nove troliky, tak si tam hned nedala aspon tie transparenty BUSE. Inak som si vysimol ze ich 15TrM maju delene predne skla.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pátek, 29.lis 2002, 14:48 
Juro: ked budes mat jedno volne odpoludnie pri internete, prezri si presovske forum. :)

Vybavenie jedneho vozidla BUSE-ckami stoji skoro 300 tisic! RG je omnoho lacnejsie. Takze preto.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 30.lis 2002, 13:14 

Juro, Papyr: Ano, BUSE je omnoho drahsie ako R&G Mielec a nakup Mielcov je logickejsi vzhladom na to, ze kompletny system vozidla riadi palubny pocitac R&G a vsetky komponenty su taktiez od firmy R&G Mielec.

Osobne si vsak myslim, ze v ZA vobec nie su displeje nutne. DPMZ ma k nim zdrzanlivy postoj, dlhe roky sa nakupovali jedine 15 TrM u nas bez akychkolvek displejov. Momentalne sa nakupuje predny a zadny displej, na bocnej strane su vozidla vybavene klasickou smerovou tabulou.

V ZA totizto nielenze vodici su fixovani na vozidlo, ale aj vozidla su fixovane na linku. Znamena to, ze ak sa kupi trolejbus a zaradi na linku c. 5, je celkom pravdepodobne, ze sa nikdy na inej linke ako c. 5 neobjavi. Prejazdy medzi linkami neexistuju. Tzn., ze vozidlu staci do vybavy trojica (stvorica) tabuliek - predna a zadna s cislom a bocna tabula s cislom a trasou linky z vonkajsej strany a cislom a grafickym zobrazenim trasy so vsetkymi zastavkami zo strany vnutornej. Za danych podmienok je nezmysel kupovat displeje, ktore sa nikdy nebudu prepisovat (okrem smeru na prednom displeji).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 30.lis 2002, 13:16 

Iny pripad je Presov, kde je vozidlo kazdy den na inej sluzbe a este v ramci jednej sluzby pomaly po kazdom spoji prechadza na inu linku. Tam je uz nakup displejov priam nevyhnutnostou. Vysledkom je tak skutocnost, ze dnes mimo spicky uz absolutna vacsina vozidiel je vybavena displejmi a pripravuje sa ich dodavka na dalsich 50 vozidiel.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 30.lis 2002, 14:57 
Ved aj prazske metro M1 ma displeje, ktore sa prepisuju len pri povodniach :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 30.lis 2002, 15:15 

Ad Papyr:
:arrow: M1-ky mají již nahraný na busečku všechny stanice trasy "C". :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: neděle, 01.pro 2002, 15:28 

[b]Na podstránke o MHD v Žiline bola aktualizovaná schéma linkového vedenia - stav k 15.11.2002[/b]

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 02.pro 2002, 10:08 

Vladimir: Ale tie digitalne transparenty maju tiez ulohu aby informovali cestujuceho, tak podla tvojho tvrdenia sa zbytocne nakupili aj tie R&G Mielec. MYslim ze tych 300tis. Sk by sa v cene noveho toliku stratilo.

Ked v ZA pribudaju trolejbusove linky, tak som zvedavy ako dlho im vydrzi pridelenie vozu na linke.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 02.pro 2002, 21:03 

Juro: Az tak tychlo im zasa tie T trate nepibudaju :)

Pochop, je uplne zbytocne v ZA kupovat displeje, ked oproti plastovym tabuliam neprinasaju nic nove. Zmysel ma naozaj len predna tabula, ktora po prichode na konecnu zastavku automaticky prehodi ciel na opacny.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 03.pro 2002, 16:17 

Vladimir: Ja to beriem, ze z pohladu DPMZ je to vcelku zbytocna investicia, ked pravdepodobnost ze sa vozidlo objavi na inej linke je mala. Ale z pohladu cestujuceho je digitalny transparent BUSE po tme a pri takychto tmavych mesiacoch uplne super. Uz z dialky vidim aky bus/trolej sa blizi, informuje ma o cielovej stanici a o trase.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 03.pro 2002, 16:21 

A tie trate fakt moc nepribudaju, ale aspon sa tam nieco deje. Pomaly ale iste. :D

Skoda, ze si zo Ziliny nezobrali priklad take mesta ako Trnava, Nitra alebo Trencin. Nemuseli by to byt hned troliky, ale aspon sposob fungovania MHD.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 03.pro 2002, 17:12 

Juro: Mozne, ze ked docitas tuto vetu, opovrhnes mnou, ale ja sa domnievam, ze klasicka (zvacsa plastova alebo plechova) tabula poskytne cestujucemu komplexnejsiu informaciu o linke. Bocny displej zvonku ukaze ciel, resp. mozu byt doplnene vybrane prepisujuce sa nacestne zastavky alebo len nasledujuca zastavka. Klasicka tabula ale poskytne naraz celu informaciu o vychodzej a konecnej zastavke a dolezitych bodoch na trase. Vnutorny displej moze zobrazit cielovu zastavku, cislo linky, pasmo a nasledujucu zastavku. Z toho pasmo je pre ZA nepodstatne (pasma nie su fixne a pre kazdeho cestujuceho ine). Cislo linky je v ZA vo vnutri displeji zobrazene je a nasledujuce zastavky sa hlasia akusticky - dalsie nasledujuce zastavky moze cestujuci najst prave na vnutornej strane plastovej tabule.

Zhrnutie > Klasicke tabulky poskytuju cestujucemu viac informacii ako displeje. Displeje naproti tomu maju prednost v tom, ze poskytuju cestujucemu dynamicku informaciu (napr. aktualna nasledujuca zastavka, moze vypustit z trasy nacestne zastavky, ktore uz boli prejdene... atd.)

Iste, displeje - a najme "supersvitive" BUSE je ovela lepsie citatelne za znizenej viditelnosti, no povedzme si uprimne, ZA nikdy BUSE-cka nekupi. Ak kupi, kupi len R&G Mielec a ten urcite neposkytne viac informacii ako tabula (napr. R&G nema v ponuke vnutorny tzv. "teplomer")

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 03.pro 2002, 17:56 

Vladimir: Suhlasim - plastova tabula - moze davat komplexnejsie informacie, ale len ked je solidne urobena- napr. rozpis zastaviek ako u DPB. Ale videl som BUSE napr. v Prahe v T3P, ktore ta informovali o celej trase.
Z celej nasej diskusie mam pocit ze vonkajsie transparenty R&G su vlastne na nic.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 03.pro 2002, 18:42 

Celkom by som to takto nehodnotil! R&G Mielec displeje sice maju nedostatky, ale celkom by som ich zavrhoval.
Mielce (familiarne oznacenie :) u nas v PO) su dost nestatne vyriesene po grafickej stranke. Jednym slovom povedane - male rizlisenie, malo zobrazovacich bodov. Z toho vyplyva, ze ked je pismo mensie, je dost kostrbate a neesteticke. Ale nie to zasa take hrozne. Ak si ich este nevidel, co-to mozes vzhliadnut na stranke http://www.rg.com.pl - klikni na produkty, potom na "tablica info" - na "vysunute" tabule este raz klikni a trochu sa zvacsia.
Mielce boli spociatku dost blbe, co sa tyka osvetlenia, ale posledne kusy dodavane do PO su po tejto stranke vyplesene - tie terciky velmi dobre odrazaju svetlo a su teda velmi dobre viditelne (v kombinacii s postrannym osvetlenim samozrejme). Dalsou ich vyhodou je to, ze spolupracuju s palubnym pocitacom R&G Mielec (pouzivany v ZA a PO). Na rozdiel od beznych zostav BUSE komponentov sa displeje R&G prepisuju automaticky - bez zasahu vodica a nie je nutne ich nijako programovat. Informacie o zobrazovanych informaciach si beru priamo z linkovej karty, ktora je zasunuta v palubnom pocitaci. Na druhej strane od nich nemozno ocakavat ziadne efekty (teda ziaden beziaci text, prepisujuci sa text, ziaden vyber fontov...), teda ta grafika je dost blba.

Ale napr. kol. Majkl odvedla z imhd, ked bol v PO, po vsetkych tych strasnych reciach o Mielcoch bol z nich nakoniec celkom prijemne prekvapeny (po tom vsetko si ich asi predstavoval horsie ako naozaj su :) ).

Co vsak musim napisat je, ze som videl aj ovela, ovela, ovela horsie displeje ako su Mielce. A to konkretne EMtesty!!! Tie su najhnusnejsie s akymi som sa doposial stretol. Pismo otrasne, slabo viditelne, displeje kazive, vecne nefungujuce. Za vsetko hovori skutocnost, ze nie su schopne napisat ani velke pismeno s makcenom!!!! Fuj! To by som ozaj ziadnemu mestu neprial.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 03.pro 2002, 19:57 

Ach, clovek vynecha dve pismena a tie celkom zmenia vyznam vety. V druhej vete ma byt "nezavrhoval" namiesto zavrhoval. :roll:

Juro: Naskenoval som ten autobusovy park DPMZ s SPZ (stav: jun 2002). Ak to malo byt citatelne, vznikli z toho trochu velke subory, ale hadam to v pohode stiahnes. Posielam Ti to na mail.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 03.pro 2002, 20:22 
Takze vidim, ze zilinske forum dozrelo na anketnu otazku:

Aky system displejov by ste chceli do Ziliny?

a) BUSE Blansko
b) R&G Mielec
c) EMTEST
d) 4CPO (styri cedule plechove, osvetlene)

:)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 03.pro 2002, 20:57 

Papyr: Hlasovanie netreba, sak mi si to tu vydiskutujeme.

Juro: cez ten mail to nijakovsky neslo, tak klikni na http://www.mestskadoprava.sk/zilina/spz.htm a stiahni si tie obrazky priamo tam. Su dost velke, radsej daj ulozit ciel ako ich tam otvarat...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úterý, 03.pro 2002, 21:44 

ad vladimir: btw. v tom druhom zoskenovanom subore mas odstrihnute prve dve polozky ...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1264 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 64  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina