Mestskadoprava.sk - Stránky o Mestskej a Regionálnej dopava v SR a ČR
Právě je neděle, 19.lis 2017, 06:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: neděle, 11.lis 2007, 09:33 

Na stránke mds.sk sa objavila výzva na pripomienky k zmene CP.
K diskusii by pomohli možno nejaké ciele spoločnost, alebo úvahy, prípadne pripravované novinky, ak sú. A ak sa dá (ak to nie je tajné), možno aj súčasný turnus vozidiel.
:oops: (... a ešte modré z neba, fuuj, ale som nenáročný)

PříspěvekNapsal: pondělí, 12.lis 2007, 07:09 

pitt píše:
Na stránke mds.sk sa objavila výzva na pripomienky k zmene CP.
K diskusii by pomohli možno nejaké ciele spoločnost, alebo úvahy, prípadne pripravované novinky, ak sú. A ak sa dá (ak to nie je tajné), možno aj súčasný turnus vozidiel.
:oops: (... a ešte modré z neba, fuuj, ale som nenáročný)

1. natiahnuť dobu jazdy, pri niektorých 10,11 na dlhšiu dobu, stým spojené posunutie spojov
2. zrušenie 100,110 do tesca pri nevyužitých spojoch
3. zachádzanie vybraných spojov MHD2 cez Orlové, cca 3denné
4. rozmýšlal som prepojiť 4 s 3 a opačne, na báze intervalu MHD3, ale to musím ešte prepočítať na počet autobusov
5. pokúsiť sa o zjednodušenie znamienkovanie CP.

PříspěvekNapsal: pondělí, 12.lis 2007, 19:21 

mds píše:
1. natiahnuť dobu jazdy, pri niektorých 10,11 na dlhšiu dobu, stým spojené posunutie spojov
2. zrušenie 100,110 do tesca pri nevyužitých spojoch
3. zachádzanie vybraných spojov MHD2 cez Orlové, cca 3denné
4. rozmýšlal som prepojiť 4 s 3 a opačne, na báze intervalu MHD3, ale to musím ešte prepočítať na počet autobusov
5. pokúsiť sa o zjednodušenie znamienkovanie CP.

A čo takto aj zjednotenie chronometráží? Však nie je možné aby napr. na linke 5 bola pre každý spoj iná. Jeden príklad za všetky:

Spoj 10/4 z Rozkvetu cez Východnú na stanicu má jazdnú dobu 18 minút, zatiaľ čo spoju 10/106, ktorý na Východnú nezachádza, to trvá 26.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 12.lis 2007, 20:11 

začnem bodom 5 - znamienkovanie je v našej MHD veľmi nutné, pokiaľ je veľa špeciálnych spojov. Najhoršie na tom sú MHD 2,4,31,32

Nevidim skutočne asi žiadne ine riešenie, ako navyšenie počtu liniek. Neviem ako su robene licencie a či v ramci jednej linky (napr. ZST-Podmanin) je mozne viest aj viac liniek - cez NsP, cez sv.A., cez SNP..., alebo je nutne poziadat o navysenie od mesta, resp. ineho uradu.

S MHD 4 by sa to mohlo urobit pomerne jednoducho. Vsetky autobusy do Z.Kvasova by bola MHD 1 (cez nemocnicu) a vsetky spoje konciace na Hlinach by isli MHD 4. (Alebo naopak). Tym by odpadli B,Z.

Pri MHD 2 by bola linka Podvazie - Tesco a MHD 20 Podvazie - ZST

MHD 31, tam sa vela neurobi, akurat by bolo vhodne odclenit specialne spoje do MHD 131 a tejto linke stanovit ako zakladnu trasu nejaku, kde chodi najviac specialnych spojov. (asi trasa ZST-AS-ub.PZ-sv.A.-NsP-SNP-Podmanin)

Z MHD 32 by som odclenil tie spec. spoje a zaklad linky 132 by som dal Praznov - Nemocnica - SPS -....

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 12.lis 2007, 20:20 

a este ma velmi zaujal bod o Orlovom.
Myslim, ze by sa dalo eventuelne v niektorych denn dobach pocitat nielen s MHD 2, ale pre mna ovela zaujimavejsie by bolo, ak ide spoj, ktory ide na linku MHD 3, alebo konci sichtu, aby prechadzal z Garaze cez Orlove a taky by vlastne mohol urobit aj celu linku MHD 6.

Priklad: Z garaze vide spoj, ktory ide na AS, aby nastupil na linku MHD 3. Zacinal by vsak v Orlovom ako linka MHD 6 a medzi ul.SPortovcov a AS by sa prehodil na linku MHD 3 a Orlovci by tak mohli vyuzit spojenie az k nemocnici, vlastne celu linku MHD 6.
A zas naopak MHD 3 zo SNP by sa medzi TESCOM a nemocnicou prehodila na MHD 6 a isla by az do Orloveho a potom do Garaze. Toto by sa samozrejme dalo kombinovat aj s linkou 4 cez nemocnicu.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pátek, 16.lis 2007, 20:08 

Nesuvisi to s CP... ale nechcete zaviest casovu tarifu? :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 17.lis 2007, 09:59 

E499.3056 píše:
Nesuvisi to s CP... ale nechcete zaviest casovu tarifu? :lol:
pokiaľ mám info tak nie :evil:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 17.lis 2007, 10:05 

zašumelo, že by mohla tescobus prevádzkovať MDS od 2008

PříspěvekNapsal: pondělí, 19.lis 2007, 20:51 

mds píše:

celkom nerozumiem, čo to znamena. Napr. aby jeden obeh netrval 35 min. ale 40 min?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 24.lis 2007, 16:27 

mds: To je celkom škoda... keby ste to zaviedli, tak by ste boli, dovolím si povedať jeden z najlepších DP na Slovensku (priemerný vek vozidiel, časová tarifa, ...) :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: neděle, 25.lis 2007, 08:27 

pri tom ako tam chodia spoje je ti casova tarifa dost na ... pri niektorych spojoch by si stravil vacsinu casu cakanim na druhy spoj. ale myslim ze maju pri pouziti karty zlavu pri prestupe na druhy listok, alebo sa pletiem ?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: neděle, 25.lis 2007, 10:44 

lubos píše:
pri tom ako tam chodia spoje je ti casova tarifa dost na ... pri niektorych spojoch by si stravil vacsinu casu cakanim na druhy spoj. ale myslim ze maju pri pouziti karty zlavu pri prestupe na druhy listok, alebo sa pletiem ?
prestupná tarifa od prvého nastúpenia do 20 min. z dopravnej karty za polovičné cestovné.

PříspěvekNapsal: pondělí, 26.lis 2007, 20:59 

mds píše:

ak to chápem správne a je nutné natiahnuť časy, tak jedna z možností je aj, aby spoj išiel ako napr. MHD 10 za Rozkvet 3 resp. za Východnou by si dal pauzu a pokračoval by na MHD 11. Alebo naopak išiel by ako MHD 11, na zast. nad V.ZŠ by si dal pauzu urobil by desinu bez východnej a šiel by na ŽST.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pondělí, 26.lis 2007, 21:08 

ešte som chcel k tým skrachovaným strojárňam.

Nebolo by vhodné porozmýšľať, aby napr. linka č. 8 eventuelne zabezpečovala spojenie (Dol.) - Hor.Milochov - prechod cez strojárne - AS - ŽST ... ?

Tam by sa dala pekne využiť prestupná tarifa.

Trasa cez strojárne je myslím pre autobus v pohode priechodná od Vojusu až po AS.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa, 28.lis 2007, 18:02 

ešte mám jeden nápad pre MHD 10 a 100 a to, aby v prípade, že majú spoj z ul.Východnej, aby boli ďaľšie zastávky len na znamenie, resp. len na vystupovanie. (na vystupovanie, ak v relácii Tesco-ZST, resp. SPS-ZST ide paralelne iná linka MHD)
Tým pádom by nemusela desina alebo stovka zachádzať cez tesco, ak sa ňou nikto nevezie, prípadne by mohla ísť na ŽST skratkou, alebo rovno do garáže.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 01.pro 2007, 12:10 

aj ked po funuse, ale predsa, este by som navrhoval, aby MHD 2 resp.MHD 4 cez nem. zastavovali miesto pri kúpalisku pri Hypernove (cez Kuzámnyho ulicu) ako kedysi MHD 21

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 01.pro 2007, 13:39 

pitt píše:
aj ked po funuse, ale predsa, este by som navrhoval, aby MHD 2 resp.MHD 4 cez nem. zastavovali miesto pri kúpalisku pri Hypernove (cez Kuzámnyho ulicu) ako kedysi MHD 21
Zaujimava pripomienka, este by som potreboval vediet ako dlho trvaju omse v kat. kostole v pb. Asi sa mi podari rozsirit pocet liniek

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 01.pro 2007, 15:10 

mds píše:
Zaujimava pripomienka, este by som potreboval vediet ako dlho trvaju omse v kat. kostole v pb. Asi sa mi podari rozsirit pocet liniek

http://pb.fara.sk/bohosluzby.htm

vychadza to asi na hodinu

:P :lol: no dufam, ze prejde co najviac inovativneho, su to veci blizsie k obcanovi, to je fajn. Nove linky by mohli konecne sflexibilnit obcanov. Ak sa podari dohodnut s kompetentnymi, by som chcel niekedy na zaciatku bud. roka ukecat niektore obchody blizko zastaviek na Rozkvete, aby vyvesili CP vo svojom vyklade. S detmi v skole by sme urobili na styl "farebny autobus" nastenky a pri zmene by sme to povymienali. Tam by nam to aspon nedotrhali.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 01.pro 2007, 15:47 

Ale, ale, ako tak pozeram, vacsina dialkovych liniek bude zachadzat na AS. Aj ked tu vidim nejake vynimky, ale vacsina je na nastupiste, co je pre MHD asi dobre. Ze by mesto konecne malo zaujem vytvorit navazny dopravny system?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota, 01.pro 2007, 17:44 

pitt píše:
Ale, ale, ako tak pozeram, vacsina dialkovych liniek bude zachadzat na AS. Aj ked tu vidim nejake vynimky, ale vacsina je na nastupiste, co je pre MHD asi dobre. Ze by mesto konecne malo zaujem vytvorit navazny dopravny system?
kde to vidis?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina